İçeriğe Yönlendir

Ofis-İş ve Ev için Bilgisayar Bakmaktayım, Hangisini Seçmeliyim

Ümit Türk

hangisini seçmeliyim?  

5 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Yıllar önce 2 adet hp laptop almıştık okula. O günden sonra hp keşke sadece yazıcı üretsin diyenlere katılmıştım.

Ben olsam dell veya asus tercih ederdim. Aynı fiyata alabileceğim ürününü tercih ederdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkesin mutlaka bir tecrübesi vardır, bu da farklı fikirler doğuracaktır.

Senelerdir tüm markalarla çalıştım. İlla ki iki cihaz arasında kaldıysanız hp olanı alın. Ama farklı öneriye açığım diyorsanız HP Probook'lara bakının.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

20 yıldır her gün aktif bilgisayar kullanırım, ortalama 3 yılda bir güncellerim. 

Bu sürenin ilk on yılı Dell ile geçti, son on yıldır da 3 tane HP kullandım sıfır sorun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

oyun yoksa işin içine ben ultrabook alırdım. kendim lenovo x1 carbon kullanıyorum hem taşıması kolay hemde performanslı 

Biz o notebookları müdürlere direktörlere veriyoz :) Carbon güzeldir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Biz o notebookları müdürlere direktörlere veriyoz [emoji4] Carbon güzeldir.

Kendimin müdürüyüm bende [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Aşağıda linkini eklediğim dizüstü için uzman görüşü alabilir miyim lütfen.. Oyun, çizim vb gibi ekran kartı performansı gerektirmeyen işlerde kullanılacak.

https://www.hepsiburada.com/dell-vostro-3501-intel-core-i3-1005g1-8gb-1tb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3501-n3503-p-HBV000012NFTU?magaza=Ebrar Bilgisayar

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Yurdaer Elay yazdı:

Aşağıda linkini eklediğim dizüstü için uzman görüşü alabilir miyim lütfen.. Oyun, çizim vb gibi ekran kartı performansı gerektirmeyen işlerde kullanılacak.

https://www.hepsiburada.com/dell-vostro-3501-intel-core-i3-1005g1-8gb-1tb-256gb-ssd-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3501-n3503-p-HBV000012NFTU?magaza=Ebrar Bilgisayar

@Ali Darbazdell konusunda uzmandır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Yurdaer Elay yazdı:

Ürün yayından kalkmış ancak özelliklerine göre ofis işleri için gayet yeterli. Bende Dell 7480 var, özellikleri benzer , i5 işlemci 8gb ram 250 ssd , ofis işlerinde hiç takılmadı. Garantisi bitmeden bataryası şişti, bataryayı gelip ofiste değiştirdiler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

En azından i5 işlemcili ve ssd diske sahip bir bilgisayar alırsanız, en az 3-4 sene sizi rahat idare ettirir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana göre en az 8 gb ram ve en az 256 ssd olan , 10 ncu nesil i3 i5 her notebook okeydir. 

Ama yok oyunda oynuyacam dersen Gaming notebookları pek beğenmiyorum. Son çıkanlarda soğutma bana göre yeterli değil.  

Bana göre alınabilcek dip bilgisayar budur. 

https://www.hepsiburada.com/dell-vostro-intel-core-i3-1005g1-8gb-1tb-ubuntu-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3401-n2102-p-HBV00001385RJ?magaza=Bisistem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yıllar önce 2 adet hp laptop almıştık okula. O günden sonra hp keşke sadece yazıcı üretsin diyenlere katılmıştım.

Ben olsam dell veya asus tercih ederdim. Aynı fiyata alabileceğim ürününü tercih ederdim.

Bir okulda hangi markanın hangi modeli dayanıklı ve performanslıysa o tercih edilebilir. Çünkü çocukların ve yetişkinlerin elinde her türlü testten fazlasıyla geçer. Ofis ,çizim, programla her türlü iş için kullanılır. Her yaştan çoklu kullanıcı ile yıllarca dayananlar olarak benim de tercihim asus ve dell olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yurdaer Elay yazdı:

i3 1005g1 ile i5 1035g1 arasında 1000 TL oynuyor ama performans farkı %60-65, ben olsam i5 alırım. 3 sene olacak neredeyse i5 8250u kullanıyorum gayet yeterli hala. Hatta 10. Nesil i3 den daha performanslı hala.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Daha düşük bir fiyata bunun 15.6 inç olanını aldık. i3-1005G1, 8GB RAM, 1TB HDD, 256GB SSD. İkisi birarada disklere hibrit diyor Dell. Bence tek eksiği harici ekran kartının olmaması ama dediğim gibi öyle yüksek ekran kartı performansı gerektirecek işlerde kullanılmayacak. Umarım pişman olmayız.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...