İçeriğe Yönlendir

PC Aç Kapa Programı

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Bu sıralar pek düzenli işe gitmiyorum bazı durumlarda işyerindeki Pc den birşeyler yapmam gerekiyor.

Bu yuzden sürekli açık bırakıyorum. Bana sabah 8 de aç akşam 18 de kapa yapacak bir program tavsiye edermisiniz açılışı biostan yapıyorum aslında ama porgram olursa daha iyi olur gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Program ile açmanız bildiğim kadarı ile mümkün değil. Network'ten ping atarak başlatabilirsiniz ama, bios sizin için en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benzer işlemi benim ustanın iş yerinde aynı şekilde yapmıştım, BIOS açılış, zamanlanmış görev ile kapanış

Bir yol daha var ama uzaktan modem üzerinden WOL (Wake On LAN ( ağdan uyandır paketi)) göndermek gerekiyor, benim Asus modemimde bu özellik olduğu için ethernet ile bağlı olan PC kasasını açabiliyordum. Kablosuz ile bağlıysa zaten olmuyor. Bunun harici bir program ile otomatik açılış BIOS harici mümkün olmaz sanırım. Yine de bilgisi olan varsa belki diğer arkadaşlar paylaşır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Wifi var ise pc başında kolay. Wifi power sviç alınacak. Wifi sviç içindeki röle konağı Pc in power tuşuna bağlanacak. Wifi sviç aç kapa yapılıp pc power tuşu aktif olacak.
Başka sorusu olan?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Program ile açmanız bildiğim kadarı ile mümkün değil. Network'ten ping atarak başlatabilirsiniz ama, bios sizin için en iyisi.
O zaman biostan devam abi bizim ağ biraz karışık vpn yönlendirici falan var pclerde sabit ip birkaç tane güvenlik cihazı var genel merkeze bağlantı falan
Wifi var ise pc başında kolay. Wifi power sviç alınacak. Wifi sviç içindeki röle konağı Pc in power tuşuna bağlanacak. Wifi sviç aç kapa yapılıp pc power tuşu aktif olacak.
Başka sorusu olan?
valla abi süpersin ama bu dediğini ben hayatta yapamam wi-fi güvelik sebebiyle kapalı modem bir kaç cihaz falan hepsi bir kutuda müdahale kapalı ben biostan cozecem muhtemelen
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Benzer işlemi benim ustanın iş yerinde aynı şekilde yapmıştım, BIOS açılış, zamanlanmış görev ile kapanış
Bir yol daha var ama uzaktan modem üzerinden WOL (Wake On LAN ( ağdan uyandır paketi)) göndermek gerekiyor, benim Asus modemimde bu özellik olduğu için ethernet ile bağlı olan PC kasasını açabiliyordum. Kablosuz ile bağlıysa zaten olmuyor. Bunun harici bir program ile otomatik açılış BIOS harici mümkün olmaz sanırım. Yine de bilgisi olan varsa belki diğer arkadaşlar paylaşır. 
Bodosla açıp programla kapatacak herhalde abi zaten sürekli olan bir şey değil bu virüs bitince normale dönerim artik
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bilgisayarın uyku modunda kalması bir zararı yok. hanımın bilgisayar 1 haftadır uykuda. Teamweaver ile bağlanınca uyanıyor. işi bitince geri uykuya geçiyor. Sorun olmaz. Bankalarda hiç kapanmadan aylarca kapanmadan kalan pcler var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Uyku anında hdd aktif mi veya güç kaynağı?

Hibernate'te hayır. Hibernate'te herşey kapanır.

Sleep'te ise evet. Screensaver devreye girer ve monitör kapanır peşinden. Diskler durur. Ekran kartı durur. Güç tüketimi minimuma iner. PSU aktiftir tabii ki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

BIOS ayarlarından elektrik geldiği zaman aç seçeneği işaretlenir. (Bu özellik eskiden vardı hala var mı bilmiyorum) Zaman ayarlı priz ile sabah 8'de güç verilir ve bilgisayar açılır bir program kurarak akşam 6'da kapat olarak ayarlanabilir akşam altıyı on geçe de priz gücü keser.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Yok uzaydan tetik yollayın yuh :D Atom mu parçalıyoruz napıyoruz yavaş olun 😛

Levent kardeş en güzelini yapıyor zaten :D :D Bios aç program kapat. En basit çözüm en iyi çözümdür 😛 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
BIOS ayarlarından elektrik geldiği zaman aç seçeneği işaretlenir. (Bu özellik eskiden vardı hala var mı bilmiyorum) Zaman ayarlı priz ile sabah 8'de güç verilir ve bilgisayar açılır bir program kurarak akşam 6'da kapat olarak ayarlanabilir akşam altıyı on geçe de priz gücü keser.  
Elektirikli su motoru ile sulamada benzerini yapıyorlar abi iyi fikir
Yok uzaydan tetik yollayın yuh [emoji3] Atom mu parçalıyoruz napıyoruz yavaş olun [emoji14]
Levent kardeş en güzelini yapıyor zaten [emoji3] [emoji3] Bios aç program kapat. En basit çözüm en iyi çözümdür [emoji14] 
Teşekkür ederim abicim şimdilik mantıklı görünüyor
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Hakan Tarım yazdı:

Yok uzaydan tetik yollayın yuh :D Atom mu parçalıyoruz napıyoruz yavaş olun 😛

Levent kardeş en güzelini yapıyor zaten :D :D Bios aç program kapat. En basit çözüm en iyi çözümdür 😛 

İyi de, başka yöntem var mı diye sormuş, bizde onun uyguladığının haricinde başka yöntem var mı diye fikir beyan ettik.

Fikir de mi beyan etmiyek :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yok uzaydan tetik yollayın yuh [emoji3] Atom mu parçalıyoruz napıyoruz yavaş olun [emoji14]
Levent kardeş en güzelini yapıyor zaten [emoji3] [emoji3] Bios aç program kapat. En basit çözüm en iyi çözümdür [emoji14] 

Uzaktan amfini patlatırım ule
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Uzaktan amfini patlatırım ule

Gel sen bi Denizli'ye :D Sonra patlatma olayı anfi mi olur başka birşey mi olur görüşürüz itina ile :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...