İçeriğe Yönlendir

2010 Passat B6 1.4 TSI 122 HP DSG

Arda Dönmez

Recommended Posts

Arda Dönmez

Herkese merhabalar.

Foruma uzun bir süre ara vermek durumunda kalmıştım.5 yıl kadar 2011 volvo s40 d2 kullandıktan sonra hem büyük hacimli bir araç isteği ve otomatik bir araç gerekiyordu.Ayrıca s40 da yaşadığım partikül egr gibi sorunlardan ötürü dizelden uzak durmam gerektiğini anladım.klasik duruşundan ötürü b6 kasa passata hep bir ilgim vardı.motor şanzıman uyumu açısından 1.4 tsi dsg bulma arayaşına girdik.yaşından ötürü yıpranmamış hasar kayıtsız boyasız bir araç bulmak gerçekten çok zor.4 aylık araştırma sonucunda sivasta bir alsat işi yapan temiz bir beyfendiden bu aracı bulduk.

aracın detaylarına gelirsek.

2010 makyajlı direksiyon ,yeni tip mfa beyaz gösterge,yeni tip klima kontrol paneli.

comfortline 1.4 tsi 122 hp motor

dsg 7 ileri kuru kavrama şanzıman

resimleri yükleme konusunda biraz acemiyim umarım görünüyordur.

IMG_20200320_153435.jpg

IMG_20200320_153645.jpg

IMG_20200320_153917.jpg

IMG_20200320_153821.jpg

IMG_20200320_154002.jpg

IMG_20200320_153713.jpg

IMG_20200320_153652.jpg

IMG_20200320_153609.jpg

IMG_20200320_153831.jpg

IMG_20200320_153925.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin kazasiz belasiz.

Yorum bağlantısı
Arda Dönmez
Sani Gerşon yazdı:

Güle güle kullanın :nazar:

Sinan Akgöl yazdı:

Hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin kazasiz belasiz.

Çok teşekkür ediyorum

Bazı parçalarda kronik olan kozmetik kusurlarımız var onlarıda bu konu altında yavaş yavaş yenileme işlemine tabi tutuacağım.

saygılarımla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Masallah kazasiz belasiz. VW kullanicilari donanim ekleme konusunda cok sansli canlari sikilmaz :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Hayirli olsun güzel günlerde kullanın. Dizelden sonra TSI iyi gelmiştir :)

Yorum bağlantısı
Arda Dönmez
Metin Akbal yazdı:

Masallah kazasiz belasiz. VW kullanicilari donanim ekleme konusunda cok sansli canlari sikilmaz :)

Çok teşekkür ediyorum. 

Kesinlikle haklısınız. 

Vw çok ön yargılıydım ancak fonksiyonelleştirilebilen bir araç olması ve yan sanayide olsa istediğiniz parçayı bulabiliyorsunuz. Volvodan sonra vw tek gördüğüm sorun aracın plastik malzeme kalitesinin düşük olması. Bazı parçalarda solma, üzerindeki kaplamanın atması ve ısı sebebiyle kırılmalar oluşmuş.bu b6 için olabilir. Şuanki vw ler daha kaliteli olacağını tahmin ediyorum. Saygılar. 

Onur Oflaz yazdı:

Hayirli olsun güzel günlerde kullanın. Dizelden sonra TSI iyi gelmiştir :)

Çok teşekkür ediyorum. İnanın bazen trafikte aracın stop ettiğini düşünüyorum bir kaç kez araç çalışırken tekrar marşa basma gafletinde bulundum 😃

1,4 olmasına rağmen 1400 kg lik bir aracı güzel yürütüyor. Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah...

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Maşallah çok diri bir araç. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aracınız hayırlı olsun.

Resimleri düzenledim, foruma resim eklerken,

Yüklediğiniz sitedeki embed kodlarındaki https://............xxx.jpg olan adresi kopyalayıp yapıştırırsanız resimleriniz görünür halde olacaktır.

Yorum bağlantısı
Arda Dönmez
Serkan Gezici yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah...

Çok teşekkür ediyorum saygılar. 

Tevfik Işık yazdı:

Maşallah çok diri bir araç. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın inşallah.

Çok teşekkür ediyorum. Bir kaç eksikleri var yavaş yavaş bu konu içinde paylaşımda bulunacağım. Saygılar. 

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Aracınız hayırlı olsun.

Resimleri düzenledim, foruma resim eklerken,

Yüklediğiniz sitedeki embed kodlarındaki https://............xxx.jpg olan adresi kopyalayıp yapıştırırsanız resimleriniz görünür halde olacaktır.

Çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için. Fotoğraf konusunda yardımınız için teşekkür ederim. Saygılar 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın kazasız belasız. Maşallah :nazar: 

İhaleden 2.0 FSi olanını almıştım zamanında, otomatik şanzımanı dışında hiçbir sorun yaşamamıştım araçla (09G şanzıman geçişlerde vuruyordu mekanik beyin değişti). Tadını aldığım ve gerçekten keyif veren bir araçtı, frenlerine çok güvenirim 200 km/h ile yakın bir kazadan kurtarmıştı beni. 

Olsa yine almak istediğim araç ama ülkede temiz 170'lik DSG TDI kalmadı sanırım, temizlerine de görülmedik fiyatlar çekiliyor.

Arda Dönmez yazdı:

Volvodan sonra vw tek gördüğüm sorun aracın plastik malzeme kalitesinin düşük olması. Bazı parçalarda solma, üzerindeki kaplamanın atması ve ısı sebebiyle kırılmalar oluşmuş.bu b6 için olabilir. Şuanki vw ler daha kaliteli olacağını tahmin ediyorum.

Kapı tutma kollarında, cam açma tuşlarında çok el değen yerlerde yumuşak kaplama dökülüyor. O parçaları plastidip spreyle boyayabilirsiniz rahatsız ediyorsa. Flaşör tuşunun yanındaki çekmecelerin mekanizması biraz hassastır, onun dışında sıkıntı çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

passat bende de vardı çoğunuz bilir. sıfır alıp 8 sene sonra sattım tiguana geçtim.

kaplamada dökülme meselesi çoğunlukla araç kokuları ile ilişkili.

Yorum bağlantısı
Arda Dönmez
Yusuf Berke yazdı:

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın kazasız belasız. Maşallah :nazar: 

İhaleden 2.0 FSi olanını almıştım zamanında, otomatik şanzımanı dışında hiçbir sorun yaşamamıştım araçla (09G şanzıman geçişlerde vuruyordu mekanik beyin değişti). Tadını aldığım ve gerçekten keyif veren bir araçtı, frenlerine çok güvenirim 200 km/h ile yakın bir kazadan kurtarmıştı beni. 

Olsa yine almak istediğim araç ama ülkede temiz 170'lik DSG TDI kalmadı sanırım, temizlerine de görülmedik fiyatlar çekiliyor.

Kapı tutma kollarında, cam açma tuşlarında çok el değen yerlerde yumuşak kaplama dökülüyor. O parçaları plastidip spreyle boyayabilirsiniz rahatsız ediyorsa. Flaşör tuşunun yanındaki çekmecelerin mekanizması biraz hassastır, onun dışında sıkıntı çıkarmaz.

Güzel dilekleriniz için  çok teşekkür ediyorum.

Aracın donanımı şuanki birçok araçtan daha dolu comfortline olduğu halde.Tek kusuru 2005 te çıktığını varsayarsak 15 yıllık bir kasası var.dış tasarımı biraz eski görünüyor.

Bir çok passat kullanıcısı b5.5 tan sonra b7 ye nazaran b6 nın daha karakteristik bir araç olduğunu söylemekte.

Mehmet Göktürk yazdı:

passat bende de vardı çoğunuz bilir. sıfır alıp 8 sene sonra sattım tiguana geçtim.

kaplamada dökülme meselesi çoğunlukla araç kokuları ile ilişkili.

İş dolayısıyla birçok araç test etme şansım oldu.Fiyat performans ve değerini koruma yönünden vw bu ülkede her zaman diğer markalardan daha avantajlı görünüyor.

volvo ile devam etme fikrim vardı ancak t3 motor s60 ın yakıt tüketiminin yüksekliği ve volvonun sedan araç pazarındaki küçülmesi beni soğuttu.

Her insanda olduğu gibi aldığı eşya araba eskide olsa bir markanın ve modelin aynı isimle yeni modellerinin satıldığını görmek insana doğru tercih hissiyatını yaşatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

b6 iyi araç şekli de klasik. temiz bakarsanız eski araba bu diye bozmazsanız düzgün temiz bakımını yaparsanız üzmez diri de durur. 

Tavan taşıyıcım var araç için özel. düşünürseniz size satabilirim. VW marka yetkili servisten aldımdı. Bisiklet, masa, yatak, kereste taşıyabilir, portbagaj bağlayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...