İçeriğe Yönlendir

LPG de Titreme

Ovun Bagci
Çözüme git Ovun Bagci tarafından,

Recommended Posts

Ovun Bagci

Arkadaşlar iyi akşamlar

Araçla yola çıktım 20-30 km yol gittim dur kalk vs yaptım. Işıklara gelip durduğum zaman araç titriyor rolanti dalgalanması yok benzine aldığım zaman titreme geçiyor sebep ne olabilir??

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aracınızın motor tipi nedir ?

1.6 atmosferik mi ?

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
Aracınızın motor tipi nedir ?
1.6 atmosferik mi ?

Evet 1.6 motor ama LPG ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü benzine aldıgımda sorun ortadan kalkıyor
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ovun Bagci yazdı:

Evet 1.6 motor ama LPG ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü benzine aldıgımda sorun ortadan kalkıyor

Genelde bu tür sorunlar lpg enjektörlerindeki arıza veya ECU daki kalibrasyonsuzlukdan oluşur. 

Başka başka sorunlarda olabilir tek tek kontrol edilerek ilerlenmeli.

Yorum bağlantısı
Ovun Bagci

Genelde bu tür sorunlar lpg enjektörlerindeki arıza veya ECU dan ayarlanan kalibrasyonsuzlukdan oluşur. 
Başka başka sorunlarda olabilir tek tek kontrol edilerek ilerlenmeli.

Bilgisayara bağlandı bi problem gözükmedi benimde aklıma enjektör geldi ama emin olmak lazım bende prins marka LPG var enjektörler pahalı
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ovun Bagci yazdı:

Bilgisayara bağlandı bi problem gözükmedi benimde aklıma enjektör geldi ama emin olmak lazım bende prins marka LPG var enjektörler pahalı

Maalesef enjektörler içindeki mekanikler süreli kullandım da aşınıyor bozuluyor değiştirmekten başka seçenek kalmıyor.

Ben olsam eğer aracı daha uzun süre kullanmak istiyorsam.

Prins in enjektör fiyatını öğrenirim, aynı paraya bir alt klasman kit takarım komple, böylelikle sistem yenilenmiş olur.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ovun Bagci

Maalesef enjektörler içindeki mekanikler süreli kullandım da aşınıyor bozuluyor değiştirmekten başka seçenek kalmıyor.
Ben olsam eğer aracı daha uzun süre kullanmak istiyorsam.
Prins in enjektör fiyatını öğrenirim, aynı paraya bir alt klasman kit takarım komple, böylelikle sistem yenilenmiş olur.

600 civarı benim enjektörler teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...