İçeriğe Yönlendir

Akü Amper Kaç Olmalı?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar focus 2 dizel makyajsız kasa.

Aküsü yeni bitti 😊 marka varta alicaz ama sizce kaç amper alalım ? Kaç amper alsak arabaya zarar vermez ? 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Murat Öngür yazdı:

Aküsü yeni bitti 😊 marka varta alicaz ama sizce kaç amper alalım ? Kaç amper alsak arabaya zarar vermez ? 

Dizel olduğu için yüksek amper gerekiyor diye biliyorum. Üstünde olandan düşük almayın

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sığabilen en yüksek amper olması önerilir genelde. Kışın rahat çalışması için araçta ekstra bir anfi vs yoksa 72 veya 80 yeterlidir fazlası gereksiz olur. Şarj dinamonuzun 120 amper olması lazım.

Focus 3 tdci fabrikasyon 80 amper akü çıkıyor üstünden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus 2 dizel 66 Ah ile geliyormuş, ben 3 sene önce inci alçak tip 66 ile değiştirdim sıkıntısız kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Bir de kutup başlarına bakın Kia grubunda bazen ters kutup başı oluyor.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Sinan Akgöl yazdı:

Bir de kutup başlarına bakın Kia grubunda bazen ters kutup başı oluyor.

Bende kia var ters değil benim araç , ama zaten focus için bakıyoruz ford da bildiğim yok ters kutup başı

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Murat Öngür yazdı:

Bende kia var ters değil benim araç , ama zaten focus için bakıyoruz ford da bildiğim yok ters kutup başı

Ben eksik okuma sebebiyle direk sizin araç için düşününce öyle oldu Focus normal aynen. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Focus 2 dizel 66 Ah ile geliyormuş, ben 3 sene önce inci alçak tip 66 ile değiştirdim sıkıntısız kullanıyorum.

Link atabilir misiniz ? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Benim dizel fiestada normali 66 ampermiş, aldığım bayi aracı teslim edecekken aküsü bitmişti kendileri yeni akü taktılar ellerinde 60 amper varmış onu takmışlardı. 6 aydır o şekilde kullanıyorum sıkıntı olmadı ama yüksek geldiği için akü demirini takamamışlardı.

Yorum bağlantısı
Misafir
Murat Öngür yazdı:

Elazığ depreminden önce focus 1.6 TDCİ makyajsız 72 a inci akü takdirdim. 6 ay yol yardımı vardı eski akuyi aldılar 465tl verdim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

yorum yazan herkese tşk ler ?

orj otosan 70 amp akü aldık varta yapımı , aküyü verince 430 a geliyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...