İçeriğe Yönlendir

2006 Model Lux Aracımda Eksik Olan 2 Özellik Sorunu Hakkında

Timuçin Ermiş

Recommended Posts

Timuçin Ermiş

İyi günler aracım ford fusion 2006 model lux sr sanrooflu modeli.aracımı sıfır 2006 yılı nisan ayında anadolu yakası yetkili ford bayisinden sıfır almıştim.satıcı satarken bu özellikleri söylemedi.bu iki özellik forumlarda gördüğümde aynı model yılında adaptif far ve yağmur sensörü özelliği mevcut.bu modeli galeriden sıfır alan arkadaşlar bu özellik benim aracımdada olması gerekmiyormu?yoksa bu özellik opsiyonel olarakmı sunuluyor.satıcı bu özelliği ben aracımı alırken söylemedi uyarmadı.yasal süre geçtiği içinde bir hak iddia edemem ayrıca bu özelliği aracıma nasil yaptırabilirim sizce maliyeti ne kadar tutar ford fusion kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Adaptif farlı fusion mu?

Amerikada vardır, bizdeki mondeolar onlarda fusion...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Adaptif değilde Far sensörü olabilir dediğiniz bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fusion da hiçbir donanımda adaptif far yoktu. yağmur sensöri de ben hatırlamıyorum fusionda.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Far yağmur sensörü bahsi geçen. Alınabilecek direk opsiyon değildi. Bazı yıllarda Fiesta da geldi.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Lux paket Fusion sahibiyim, far ve yağmur sensörleri bazı modellerde geldi sadece. Bende de yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizde vardı ikisi de. 2006

adaptif değil ama sadece karanlık sensörüydü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim dediğim özellik far ve yağmur sensörüydü benim aldiğim modele bu özellik denk gelmemiş demek.aracımın hella ön farlarının nikelajları yıprandi niken evo serisi h4 xenon ampül kullanıyorum.ışık rengi beyaz sarı karışımı iyi aydınlatmıyor.halojen h4 ampül öneriniz varmı far ışık şiddeti net görüntüyü en iyi nasil alabilirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Paylaştiğiniz linkteki mercek uygulamasını bende biliyorum.far tamir ustalarına sordum farların nikelajları yıprandiği için bi xenon mercek uygulamasını önermediler.bana göre maliyetide yüksek merceğe ayrı bütçe işçiliğe ayrı bütçe ayırmak lazım o kadar bütçem yok.benim öğrenmek istediğim en iyi işik kalitesini h4 hangi ampülle alabilirim.philips diamond serisi kullandım.narvaya osrama göre ışık kalitesi daha iyi ama çabuk bozuldu.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Timuçin Ermiş yazdı:

.far tamir ustalarına sordum farların nikelajları yıprandiği için bi xenon mercek uygulamasını önermediler.

bisiklet farı ustası mıo???? aksine nikelajı bitmişe mercek takılır, far zaten bitiktir, aslında mercek takarken zaten o nikelaj kesilir siyaha da boyanır artık bir işlevi kalmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Timuçin Ermiş yazdı:

Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim dediğim özellik far ve yağmur sensörüydü benim aldiğim modele bu özellik denk gelmemiş demek.aracımın hella ön farlarının nikelajları yıprandi niken evo serisi h4 xenon ampül kullanıyorum.ışık rengi beyaz sarı karışımı iyi aydınlatmıyor.halojen h4 ampül öneriniz varmı far ışık şiddeti net görüntüyü en iyi nasil alabilirim teşekkürler

Aynı aracın 2004 ü vardı bende aydınlatmasından şiksyetçiydim en son osram cool blue alınca rahata ermiştim.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Çağlar Bayur yazdı:

fusion da hiçbir donanımda adaptif far yoktu. yağmur sensöri de ben hatırlamıyorum fusionda.

Collection modelinde hem yağmur hemde far sensörü var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...