İçeriğe Yönlendir

Triger ve Yay Değişimi Sırasında Başka Neler Değişmeli?

Eren Gökmen

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)

Selam. 2.0 hdi150 Peugeot 3008 aracimin yili doldugu icin Trigerini degistirtecegim. Su pompasi ve rulmanlar da degisecek tabi. Aklima takilan ise ayni anda ekzantrik zincirini de degismeli mi ya da gerek yok mu?

ikinci olarak arka yaylardan biri ucundan kirilmis. Ikisi birden degisecek. Bunlarin alt ve üst kisminda oturdugu plastik yataklar var. Bunlarda degismeli mi? Yay icin sachs almayi dusunuyordum ama stoklarda yokmus. kyb, spidan, suplex diye markalar var. Bunlar hakkinda hic bir fikrim yok. Hangisini tercih etmeli?

Parcalari kendim alacagim icin ikileme dustum biraz.

Yardimlar icin simdiden tesekkurler

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Tam 2.0 HDI FAP 3008 ler Türkiye’ye geldi mi acaba diyordum sonra lokalizasyonun yurt dışı olduğunu görünce jeton düştü. 😊

Zincirin bir bakım periyodu olmalı kitapçıkta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Triger ve ekzantrik zinciri aynı şeyler değil mi?Triyer ye zincir olur yada kayış zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet Türedi yazdı:

Triger ve ekzantrik zinciri aynı şeyler değil mi?Triyer ye zincir olur yada kayış zaten.

1.6 tdci gibi ise değil. Triger kayış, tek egzantrige bağlı, iki egzantrik kasnağı arasında zincir var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eren Gökmen yazdı:

Selam. 2.0 hdi150 Peugeot 3008 aracimin yili doldugu icin Trigerini degistirtecegim. Su pompasi ve rulmanlar da degisecek tabi. Aklima takilan ise ayni anda ekzantrik zincirini de degismeli mi ya da gerek yok mu?

ikinci olarak arka yaylardan biri ucundan kirilmis. Ikisi birden degisecek. Bunlarin alt ve üst kisminda oturdugu plastik yataklar var. Bunlarda degismeli mi? Yay icin sachs almayi dusunuyordum ama stoklarda yokmus. kyb, spidan, suplex diye markalar var. Bunlar hakkinda hic bir fikrim yok. Hangisini tercih etmeli?

Parcalari kendim alacagim icin ikileme dustum biraz.

Yardimlar icin simdiden tesekkurler

yay sadece uc kısmı kırık ise degısmeye gerek yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

1.6 tdci gibi ise değil. Triger kayış, tek egzantrige bağlı, iki egzantrik kasnağı arasında zincir var.

Bu parçanın triyer bakımında değiştiği konusunda hiç bir tecrübem olmamıştı.Kendi aracımında 10.000 km sonra triyer değişim zamanı geliyor ,bu konuyu ustaya sorayım bende :) Öğrendiğim iyi oldu.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Ahmet Türedi yazdı:

Bu parçanın triger bakımında değiştiği.

Ahmet Türedi yazdı:

Olamaz çünkü değişmiyor zaten :) iki kez triger değiştirdim hala aynı egzantrik zinciri duruyor, km 194 bin. Genelde ses yapınca değişiyormuş, 200-250 bin km sonrası.

Ekleme: triger için açılmışken egzantrik zincirini de değişelim denilen bir parça değil, üst kapak açılması gerekiyor.

images?q=tbn:ANd9GcTA1OET8VxWd7XBUCAwSTq

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Olamaz çünkü değişmiyor zaten :) iki kez triger değiştirdim hala aynı egzantrik zinciri duruyor, km 194 bin. Genelde ses yapınca değişiyormuş, 200-250 bin km sonrası.

Ekleme: triger için açılmışken egzantrik zincirini de değişelim denilen bir parça değil, üst kapak açılması gerekiyor.

images?q=tbn:ANd9GcTA1OET8VxWd7XBUCAwSTq

Anlaşıldı.Normalde değişmesi gerekmeyen bir parçaymış.Duymamamız normal.Bozulması bence motor ömrüne denk bile olabilir.Yada rektefiye olacağı zaman değiştirilebilir gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Tesekkurler cevaplar icin. Zincirle kayis farkli yerlerdeymis. Bunu bilmiyordum.

Yay kirik oldugu icin muayeneden gecemiyor araba. Mecbur degisek. Marka konusunda yukaridakilerden hangisini almali?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eren Gökmen yazdı:

Tesekkurler cevaplar icin. Zincirle kayis farkli yerlerdeymis. Bunu bilmiyordum.

Yay kirik oldugu icin muayeneden gecemiyor araba. Mecbur degisek. Marka konusunda yukaridakilerden hangisini almali?

Cıkmacı yokmu oralarda  veya ebaydan   amazondan bak marka konusunda birsey dıyemem aracın şase nosunu girerek bır bak 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Erkan Işık yazdı:

Cıkmacı yokmu oralarda  veya ebaydan   amazondan bak marka konusunda birsey dıyemem aracın şase nosunu girerek bır bak 

Cikmaci bulunur da sifir alacagim. Sasi nosuyla girdigimde yukaridaki markalar cikiyor. Ebay gec gonderiyor diye tercih etmedim ama yine de oradan alacagim galiba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...