İçeriğe Yönlendir

Passat Taban Döşemesinde Islaklık

Taha Ucan

Recommended Posts

Taha Ucan

iyi forumlar;

b6 marka passsat variant aracım var aracımı detaylı kuaföre soktum işlemler yapılırken başındaydım daha arka paspasları yerinden kaldırdıklarında yer halısında küf olduğunu ve nemli(ıslak) olduğunu gözlemledik arka tarafın her iki kısmındada daha sonra hemen ön kısımlara baktık şöför kısmında herhangi bir sıkıntı yoktu yan yolcu tarafını kaldırdık aynı şekilde oradada nem ve küf izleri ayrıca koku vardı daha sonra torpido vs kontrol ettik oralarda herhangi bir sorun yok bu neden olmuş olabilir araç daha önce klima radyatörü delinmişti şöför tarafı ıslanmıştı ama kurutturmuştuk ve olayın üstünde 3 ay geçti yani oradaki ıslaklığın bu kadar kalma ihtimali yok haftada bir araç yıkarım olsa kesinlikle farkederdim araçta su ekiltme vs herhangi bir sorun yok araç kapalı garaja duruyor kullanmadığım zamanlarda ve yoğun bir yağmur vs kalmadı dışarda normal yağışlı günlerde en fazla 15 20 km yapmışımdır. bagaj kısmında ve tavan kısmındada herhangi bir su nem vs görünmüyor neden olmuş olabilir ne yapmak lazım taban halısı ve altındaki keçelerin değişmesimi gerekecek başına böyle bişey gelen varmı acaba

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araçta sunroof varsa tahliyeleri tıkanmış olabilir.Yada kapı fitillerinden girebilir.Arka tarfta başka su gelecek bir durum yok sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

klimanın tahliye borusu tıkanmıştır

arka diyor

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

adam soruyu sordu gitti. sunroof var mı yanıtlamadı.

Dönerse sizindir. :)

Yorum bağlantısı
Taha Ucan

araçta sunroff yok araç bugün komple taban halısı kaldırıldı ve eskiden kalorifer peteğinin delindiğinde vermiş olduğu su olduğu tespit edildi keçelerdeki su üsten kurumadığı için zamanla yukarı verdiğin söyledi usta fotoğraflarıda atıyorum  görmek isteyenler için araç altındaki koku gerçekten çok kötüydü şuan ilaçlı bir şekilde bekliyor sabaha kadar öyle kalıcak daha sonra yıkanıp tekrar ilaçlanarak yıkanıcak daha sonra yeni keçeler serilecek iyi forumlar.

s0F3jf.jpg

6EorW5.jpg

aTtitO.jpg

RJwKrq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

komple keçe varsa içerisi bir kere ıslandı ise, buharlaşmaz , çok zor, nem bekelrse de mantar vb. oluştruru. eski den kalma olmalı

Yorum bağlantısı
Taha Ucan
Çağlar Bayur yazdı:

komple keçe varsa içerisi bir kere ıslandı ise, buharlaşmaz , çok zor, nem bekelrse de mantar vb. oluştruru. eski den kalma olmalı

dediğiniz gibi keçeler komple söküldü yenisi ile değişicek komple temizlik bittikten sonra üst taban halısıda ilaçlı suyla dezenfekteye yatırıldı yıkandıktan sonra oda üstüne takılacak umarım bir daha böyle birşeyle karşılaşmam kimsenin başınada gelmez inşallah

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Taha Ucan yazdı:

dediğiniz gibi keçeler komple söküldü yenisi ile değişicek komple temizlik bittikten sonra üst taban halısıda ilaçlı suyla dezenfekteye yatırıldı yıkandıktan sonra oda üstüne takılacak umarım bir daha böyle birşeyle karşılaşmam kimsenin başınada gelmez inşallah

çözüm bulunmuş, geçmiş olsun,

bu keçe değişimi vs. kaça maloldu acaba?

Yorum bağlantısı
Taha Ucan
(düzenlendi)
Ahmet Çankaya yazdı:

çözüm bulunmuş, geçmiş olsun,

bu keçe değişimi vs. kaça maloldu acaba?

Toplam 450 tl halloldu fiyat olarak ama araç hala ilaçda bekliyor yarın çıkartıcaz

tarihinde Taha Ucan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Taha Ucan yazdı:

Toplam 450 tl halloldu fiyat olarak ama araç hala ilaçda bekliyor yarın çıkartıcaz

keçe orjinal parça oalrak mı alındı yoksa kumaştan mı kesildi?

Yorum bağlantısı
Taha Ucan
Çağlar Bayur yazdı:

keçe orjinal parça oalrak mı alındı yoksa kumaştan mı kesildi?

tahminimce orjinal değildir orjinallerin fiyatı uçuk derecede fiyat çıkma veya kesme olabilir aracı yarın keçe serimi olucaktı bende görmeye gidicektim kapatılmadan önce ama sokağa çıkma yasağı nedeniyle kaldı :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ergin Yurttaş

Merhaba

Uzerinden epey zaman gecmis fakat bu islemi nerede yaptirabilirim?

Benzer sorunu bende yasiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...