İçeriğe Yönlendir

Enjektör Memesi

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

Arkadaşlar bugün sanayi ye gittim tanımadığım bir yere enjektörleri kontrol ettirdim , söktü makineye bağladı memeler değişecek dedi arac 2011 Ford fusion 1.4 dizel  100 binde fiyatını sordum orjinal meme 4 adet 1750 TL artı işçilik 2000 TL'ye yaparım dedi bu fiyat sizce normalmi ?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Fiyatı bilmemde @Ebrar Tüfek Samsun'da en uygun yeri bilir. Mesajı görürse yardımcı olacaktırda 100.000kmde neden enjektörde değişim istedi ki araçta ne sorun var?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Motorda bir şakırdı  sesi vardı , ayrıca çekişi çok düşük tü , bütün bakımlar yeni yapıldı baskı balata değişti,  bir tek enjektöre baktirmadim  enjektörleri ölçtü 19 , 20 , 23, 27 çıktı. 30 , 35 olması lazım dedi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Fiyat normal 3 ay kadar önce ben bakımı 400 e yaptırım, sizinki gibi ayar tutmayan 1.4 HDI 206 sahibinden da o civarda bir ücretle yeni meme taktılar. Tek kafama takılan 100 bin ne nasıl bu seviyeye geldi, 250 üstündü 206.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Benden önce ki sahibi kalitesiz mazot kullanmış , ayrıca aracı aldığım da yağ bakımı bile geçmişti

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iyiki ranger kullanmıyorsunuz, bizde 6 ayda bir enjektör değişir, normal eu dizel kullandınmı işi biter, siz katkılı mazottan şaşmayın derim...

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Ali bey onu bende sordum ustaya dizel katkısının hiç bir faydası yok dedi , mazotu ya Shell den yada Total den al dedi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Eroglu yazdı:

Ali bey onu bende sordum ustaya dizel katkısının hiç bir faydası yok dedi , mazotu ya Shell den yada Total den al dedi 

ustaya pek takılma ama mazotu iyi yerden al o kısım doğru ki onuda biz diyoruz zaten, ustada bizden duymuştur :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Fatih bey aracı gülsan sanayide mi ustaya götürdünüz, servis adı ve usta ismi yazarmısınız, enjektör konusunda samsundaki sanayide anlayan usta yok, yaptıkları işi beğenmediğim için kimseye kefil olamam çorum veya ankarada yaptırmanız sizin için çok daha iyi olacaktır, eğer enjektörleri parçacıdan kendiniz alırsanız taner oto var benim yan komşum emrullah abiye köşe restaurantın sahibinin oğlu diye selamımı söylersin her konuda yardımcı olur enjektör için fiyat konusunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Şimdi babama sordum gülsanda mutlu dizel var sahibi ismet mutlu oraya gidebilirsiniz, lokantacı hüseyinin selamı ile gidin size yardımcı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Dükkanın ismi çalışkan  parça Bizim sanayide yok dedi, İstanbul dan isteyeceğiz dedi ,sizin ki 64 dedi öyle anladım , orjinal 1750,. Yan sanayi 1450 birde  1250 TL'ye 

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Ebrar bey eyvallah en kısa zamanda uğrayacağım, birde arabada sağ arka kapı nin oralarda kasise girince  cik çık diye ses geliyor bir kaç ustaya gösterdim bulamadı  onun için tanıdığınız bir usta varmı ses içer den geliyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Eroglu yazdı:

Ebrar bey eyvallah en kısa zamanda uğrayacağım, birde arabada sağ arka kapı nin oralarda kasise girince  cik çık diye ses geliyor bir kaç ustaya gösterdim bulamadı  onun için tanıdığınız bir usta varmı ses içer den geliyor

Döşemeci bakar o işe, kendisi yoğunluktan yaparmı bilmiyorum ama eski sanayide sadık oto döşeme var dükkan sahibi sadık akdağ, onun erkek kardeşi benim 7 senelik okul arkadaşım, sadık abi işini çok güzel yapar. Büyük ihtimal döşeme sökülüp bakılacak yada kaporta aksamı ile ilgili birşey ise gülsanda pehlivan oto kaporta var bizim restaurantın ara sokağında özlem renault servisinin olduğu cadde üzerinde. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan
(düzenlendi)

Ayni aracı kullanıyoruz bendede sabahları sakirdama ve rölanti bozukluğu çekişte düşüklük vardı .enjektorleri kendim soktum. 700 TL aldı pompacı şu an çok iyi sorun düzeldi.bu arada araç 56.000 km de.

tarihinde Mehmet Boylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Mehmet Boylan yazdı:

Ayni aracı kullanıyoruz bendede sabahları sakirdama ve rölanti bozukluğu çekişte düşüklük vardı .enjektorleri kendim soktum. 700 TL aldı pompacı şu an çok iyi sorun düzeldi.bu arada araç 56.000 km de.

Mehmet boydan sizin enjektörleri ne yaptılar temiz likmi

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Eğer gerçekten memeler arızasılysa 2000 normal. 2004 1.4 tdci Fiesta 176 binde 4 enjektör memesi ve 2 bobin değişti 2900 verdik. Ama aracda duman var mı bizim araç egsozdan duman atıyordu.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Ebrar Tüfek yazdı:

Döşemeci bakar o işe, kendisi yoğunluktan yaparmı bilmiyorum ama eski sanayide sadık oto döşeme var dükkan sahibi sadık akdağ, onun erkek kardeşi benim 7 senelik okul arkadaşım, sadık abi işini çok güzel yapar. Büyük ihtimal döşeme sökülüp bakılacak yada kaporta aksamı ile ilgili birşey ise gülsanda pehlivan oto kaporta var bizim restaurantın ara sokağında özlem renault servisinin olduğu cadde üzerinde. 

Eyvallah sağolasın şu virüs olayı bir geçsin uğrarım , sizin restoranda da gelirim 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Eroglu yazdı:

Eyvallah sağolasın şu virüs olayı bir geçsin uğrarım , sizin restoranda da gelirim 

Rica ederim, ben genelde restorantta olmuyorum dershanem var, herzaman bekleriz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...