İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Tıbbi Soru Yanıt

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Tahir Ak
trump mı açıkladı? yokda trampın işine mi gelmedi olacaklar diye 2021 de bir daha dönüp bakılabilir
Trumpu bilmem. Hastalık çıktığında. Çinden yayılmaz dediler. Hastalık dünyaya yayıldı sonradan PANDEMİ ilan ettiler falan. Erken önlem alınması için daha öngörülü olmaları gerekmez miydi? Dünyada alternatifi olmayan bir kurum, yılların dsö SÜ
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tahir Ak yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
trump mı açıkladı? yokda trampın işine mi gelmedi olacaklar diye 2021 de bir daha dönüp bakılabilir

Trumpu bilmem. Hastalık çıktığında. Çinden yayılmaz dediler. Hastalık dünyaya yayıldı sonradan PANDEMİ ilan ettiler falan. Erken önlem alınması için daha öngörülü olmaları gerekmez miydi? Dünyada alternatifi olmayan bir kurum, yılların dsö SÜ

Önüne sürekli arabamı parkederdim öğrenciyken boş yer olurdu. Kuruluşunda İhsan Doğramacı'nın büyük emeği vardır.

image.thumb.png.f1ce2b418defec1d19a744dfb26f1a73.png

"Ihsan Doğramacı signed the Constitution of WHO at the International Health Conference held in New York in 1946"

Adına her yıl ödül felan var

http://www9.who.int/governance/awards/dogramaci/en/

https://www.milliyet.com.tr/the-others/dogramaci-whonun-yasayan-tek-kurucusu-5346778

5c972a6e45d2a03f606b9ab4.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir Ak yazdı:

Çinden yayılmaz dediler.

onu tramp dedi? bize gelmez diye?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir Ak yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:
singapuru da ülke sayanın......

Öyle demeyin. Dsö yü de ciddi bir kurum sanıyorduk. Çöplükten öte öngörüsüz, kim para verirse ona göre konuşan yahudi topluluğu çıktı.

başta sorun yok diye temenniler ile toplantıyı geçiştirmişlerdi şubat ayının başında. sonra iş ota sarınca birden aslan kesildiler. ticari kaygılar ve etkilerin işin içinde olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim okumuş olduğum bir haberde gaita da 33 gün pozitiftik gösteriyor diyordu. Hamam böcekleri de gaitaların olduğu yerleri çok sevdiklerinden taşıyıcı olabilirler covid19 için bir çalışma yol fakat diğer hastalıkları ve virüsleri taşıdıklarından bunuda taşıyabilir deniliyordu.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Benim okumuş olduğum bir haberde gaita da 33 gün pozitiftik gösteriyor diyordu. Hamam böcekleri de gaitaların olduğu yerleri çok sevdiklerinden taşıyıcı olabilirler covid19 için bir çalışma yol fakat diğer hastalıkları ve virüsleri taşıdıklarından bunuda taşıyabilir deniliyordu.
Gaita da çıkan anladığım kadarıyla mikrobun kendisi değil kılıfı gibi düşünülebilir. Misal atık sulardan da covid tespiti yapılıyor. Bu sudaki aktif bulaşan mikrop değil kılıfı gibi cansız bulaşmayan şekliymiş.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Ben de aralık ve ocak ayları sonunda bir ay ara ile iki ciddi ve ağır grip geçirdim, Aralık sonu geçirmiş olduğum gripte ilk günü hiç hatırlamıyorum, ikisinde de iğne ve antibiyotik ile ayağa kalkmıştım ve bir süre toparlayamamıştım, eşim de şubat sonu çok ağır bir grip geçirdi kafam karıştı açıkçası yazılanları okuyunca ben pandemi öncesi otobüs, metro, metrobüs kullanıyordum ayrıca hep insan yoğun yerlerdeydim, bir de bu ayın 21'ini 22'sine bağlayan gece sol göğüs ağrısı şikayeti ile acile gitmiştim EKG, röntgen ve kan tahlili yapıldı iki saat arayla iki defa toplam 5 saat kadar acilde kaldım ben acilde iken yanıma arkadaşlar gelmişti yapacak bir şey var mı diye sonra ayaküstü birlikte sahur yaptık 20 dakika kadar bugün ise yanıma gelen arkadaşlardan birisi dün test yaptırmış ve pozitif çıkmış, arkadaşta hiçbir semptom yok bende de bir şey yok şimdi kafam daha da karıştı şimdi ben ne yapmalıyım? :) Dün Belçika'da yaşayan kuzenime doktoru hiç çekinme ve korkma kovid olmaktan bu dönem hastalık için en ideal dönem hemen atlatırsın demiş. :)      

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir Ak yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
onu tramp dedi? bize gelmez diye?

Hayır dsö dedi

tramp dsö yü geç haber vermek ile suçlamıştı, zaten pandemiyi ilan eden de dsö idi onun görevi başka bir kurum yok

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Osman Yücel Çetin yazdı:

Ben de aralık ve ocak ayları sonunda bir ay ara ile iki ciddi ve ağır grip geçirdim, Aralık sonu geçirmiş olduğum gripte ilk günü hiç hatırlamıyorum, ikisinde de iğne ve antibiyotik ile ayağa kalkmıştım ve bir süre toparlayamamıştım, eşim de şubat sonu çok ağır bir grip geçirdi kafam karıştı açıkçası yazılanları okuyunca ben pandemi öncesi otobüs, metro, metrobüs kullanıyordum ayrıca hep insan yoğun yerlerdeydim, bir de bu ayın 21'ini 22'sine bağlayan gece sol göğüs ağrısı şikayeti ile acile gitmiştim EKG, röntgen ve kan tahlili yapıldı iki saat arayla iki defa toplam 5 saat kadar acilde kaldım ben acilde iken yanıma arkadaşlar gelmişti yapacak bir şey var mı diye sonra ayaküstü birlikte sahur yaptık 20 dakika kadar bugün ise yanıma gelen arkadaşlardan birisi dün test yaptırmış ve pozitif çıkmış, arkadaşta hiçbir semptom yok bende de bir şey yok şimdi kafam daha da karıştı şimdi ben ne yapmalıyım? :) Dün Belçika'da yaşayan kuzenime doktoru hiç çekinme ve korkma kovid olmaktan bu dönem hastalık için en ideal dönem hemen atlatırsın demiş. :)      

Ben yaşadıklarımı anlatmıştım sizde hemen hemen aynı. Bende artık panik atak oluşturmuş destek alıyorum ağrılar yüzünden. Kalbim sıkışıyor gibi nefes alamıyor gibi vs oluyordum. Bende şu anda olacaksak olalım diyenlerdenim. Bilinçlenme oluştu sanırım sağlık çalışanlarında yani ne tedavisi uygulanacağı biliniyor ve yoğunluk az bu sebepten daha kolay olacağını düşünüyorum tabi yine de korusun allahım bizi bu illetten ve bir an önce gitsin inşallah.

Tahir Ak yazdı:
Arif Aykın yazdı:

Gaita da çıkan anladığım kadarıyla mikrobun kendisi değil kılıfı gibi düşünülebilir. Misal atık sulardan da covid tespiti yapılıyor. Bu sudaki aktif bulaşan mikrop değil kılıfı gibi cansız bulaşmayan şekliymiş.

Olabilir onu bilmiyorum.

Doğrudur yanlıştır. İtalyanlar covid19 dan ölenlere otopsi yapıp sebepi bulmuşlar kan pıhtılaşmasıymış ve bir günde 14000 kişiyi taburcu etmişler sözde kan cıvıltılı kullanılarak. 

https://www.medyaradar.com/whoya-itaat-etmeyen-italyan-doktorlar-koronavirus-sirlarini-kesfetti-haberi-2027358

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

WHO'YA İTAAT ETMEYEN İTALYAN DOKTORLAR KORONAVİRÜS SIRLARINI KEŞFETTİ
Dünya Sağlık Örgütünün Coronavirüsten ölenlere otopsi yapmayın talimatına İtalyan doktorlar itaat etmediler ve ölüme neden olan şeyin VİRÜS DEĞİL, BAKTERİ olduğunu buldular. Bu kan pıhtılarına neden oluyor ve hastanın ölümüne neden oluyor.
İtalya "Yaygın damar içi pıhtılaşması"ndan (Thrombosis) başka bir şey olmayan Covid-19 denilen şeyi bertaraf ediyorlar.
Ve onunla savaşmanın yolu, yani tedavisi "antibiyotikler, iltihap gidericiler ve antikoagülantlar" iledir. ASPİRİN bu hastalığın zayıf şekilde tedavi edildiğini gösteriyor.
Dünya için bu sansasyonel haber, Covid-19 tarafından üretilen cesetlere otopsi yapan İtalyan doktorlar tarafından üretildi.
İtalyan patologlara göre başka bir şey daha var, "Solunum cihazları ve yoğun bakım birimleri hiç gerekli değildi"
Bundan dolayı İtalya'da protokollerin değiştirilmesi başladı, İtalya'ya göre küresel salgın WHO tarafından meydana çıkarıldı ve yükseltildi, bu tedaviyi Çinliler biliyordu ve iş yapmak için bildirmediler.
Bakteri, aynı zamanda iltihap ve oksijen yetmezliği üreten 5G elektromanyetik radyasyon ile çoğaltılıyor. Covid-19'a yakalananların tek yapmaları gereken 100 mg Aspirin ve Apronax veya Parasetamol almak. Bunun nedeni, koronavirüsün kan pıhtılaşmasına neden olduğunun gösterilmesidir, bu da bedenin damarda kan pıhtılaşması geliştirmesine mecbur bırakır ve kan akmaz ve kalbe ve akciğerlere oksijen taşımaz, bu da nefes alamaması nedeniyle insanın hızla ölmesi ile sonuçlanır.
İtalya'da doktorlar ölü bedeni kestiler ve kol ve bacakları ve bedenin diğer kısımlarını açtılar ve damarların kan ile genişlediğini ve kanın pıhtılaştığını kavradılar ve tüm damarlar ve arterler pıhtılar ile doluydu, bu kanın normal şekilde akmasını ve tüm organlara, başlıca beyne, kalbe ve akciğerlere oksijen taşımasını engeller ve hastanın ölümü ile sonuçlanır.
Bu teşhisi keşfedince, İtalyan Sağlık Bakanı hemen koronavirüs tedavi protokollerini değiştirdi... ve hastalara 100 mg Aspirin ve Apronax vermeye başladı.
Ve bu hastalar iyileşmeye başladılar, bu yeni yöntemin sonucu olarak, Sağlık Bakanlığı tek bir günde 14,000 den fazla hastayı evlerine gönderdi. İtalya standardı bozdu, çünkü onlar zaten bunalmışlardı ve binlerce ölümün ciddi kaosu içindeydiler.
Şimdi WHO bir çok ölümü örtbas ettiği ve dünyada birçok ülkede ekonomi çöktüğü için dava edilecek; bedenlerin otopsi yapılmadan hemen yakılmasını veya gömülmesini ve bunların son derece kirletici olarak etiketlenmesini neden emrettikleri şimdi anlaşılıyor.

FARUK MELETTİ

https://medium.com/.../how-italian-doctors-disobeyed-who

Şimdi bu link silinmiş çok ilginç değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2021 geri dönüp bakınca çok şaşıracağız anlaşılan, her gün ezber bozuluyor.

solunum cihazı gereksizliği tespitinde daha ilginç bir konu var, modern tıbbın şart dediği oksijen seviyesinden daha düşük seviye  ile kan organları besliyor covid19 pozitif ise. açıklanan o idi

Tahir Ak yazdı:

yazan da yarın hayatta olur mu bilinmez?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

2021 geri dönüp bakınca çok şaşıracağız anlaşılan, her gün ezber bozuluyor.

solunum cihazı gereksizliği tespitinde daha ilginç bir konu var, modern tıbbın şart dediği oksijen seviyesinden daha düşük seviye  ile kan organları besliyor covid19 pozitif ise. açıklanan o idi

yazan da yarın hayatta olur mu bilinmez?

@Tahir Ak benim paylaştığım link hala aktif görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir Ak yazdı:

WHO'YA İTAAT ETMEYEN İTALYAN DOKTORLAR KORONAVİRÜS SIRLARINI KEŞFETTİ
Dünya Sağlık Örgütünün Coronavirüsten ölenlere otopsi yapmayın talimatına İtalyan doktorlar itaat etmediler ve ölüme neden olan şeyin VİRÜS DEĞİL, BAKTERİ olduğunu buldular. Bu kan pıhtılarına neden oluyor ve hastanın ölümüne neden oluyor.
İtalya "Yaygın damar içi pıhtılaşması"ndan (Thrombosis) başka bir şey olmayan Covid-19 denilen şeyi bertaraf ediyorlar.
Ve onunla savaşmanın yolu, yani tedavisi "antibiyotikler, iltihap gidericiler ve antikoagülantlar" iledir. ASPİRİN bu hastalığın zayıf şekilde tedavi edildiğini gösteriyor.
Dünya için bu sansasyonel haber, Covid-19 tarafından üretilen cesetlere otopsi yapan İtalyan doktorlar tarafından üretildi.
İtalyan patologlara göre başka bir şey daha var, "Solunum cihazları ve yoğun bakım birimleri hiç gerekli değildi"
Bundan dolayı İtalya'da protokollerin değiştirilmesi başladı, İtalya'ya göre küresel salgın WHO tarafından meydana çıkarıldı ve yükseltildi, bu tedaviyi Çinliler biliyordu ve iş yapmak için bildirmediler.
Bakteri, aynı zamanda iltihap ve oksijen yetmezliği üreten 5G elektromanyetik radyasyon ile çoğaltılıyor. Covid-19'a yakalananların tek yapmaları gereken 100 mg Aspirin ve Apronax veya Parasetamol almak. Bunun nedeni, koronavirüsün kan pıhtılaşmasına neden olduğunun gösterilmesidir, bu da bedenin damarda kan pıhtılaşması geliştirmesine mecbur bırakır ve kan akmaz ve kalbe ve akciğerlere oksijen taşımaz, bu da nefes alamaması nedeniyle insanın hızla ölmesi ile sonuçlanır.
İtalya'da doktorlar ölü bedeni kestiler ve kol ve bacakları ve bedenin diğer kısımlarını açtılar ve damarların kan ile genişlediğini ve kanın pıhtılaştığını kavradılar ve tüm damarlar ve arterler pıhtılar ile doluydu, bu kanın normal şekilde akmasını ve tüm organlara, başlıca beyne, kalbe ve akciğerlere oksijen taşımasını engeller ve hastanın ölümü ile sonuçlanır.
Bu teşhisi keşfedince, İtalyan Sağlık Bakanı hemen koronavirüs tedavi protokollerini değiştirdi... ve hastalara 100 mg Aspirin ve Apronax vermeye başladı.
Ve bu hastalar iyileşmeye başladılar, bu yeni yöntemin sonucu olarak, Sağlık Bakanlığı tek bir günde 14,000 den fazla hastayı evlerine gönderdi. İtalya standardı bozdu, çünkü onlar zaten bunalmışlardı ve binlerce ölümün ciddi kaosu içindeydiler.
Şimdi WHO bir çok ölümü örtbas ettiği ve dünyada birçok ülkede ekonomi çöktüğü için dava edilecek; bedenlerin otopsi yapılmadan hemen yakılmasını veya gömülmesini ve bunların son derece kirletici olarak etiketlenmesini neden emrettikleri şimdi anlaşılıyor.

FARUK MELETTİ

https://medium.com/.../how-italian-doctors-disobeyed-who

asprin almayın demişlerdi birde! insan niye diye sormadan edemiyorç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

asprin almayın demişlerdi birde! insan niye diye sormadan edemiyorç

daha 4 ayda neler değişti 1 yıl geçsin da bakalım neler neler olacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Neyin doğru neyin yanlış olduğu arapsaçı. Dün bilim kurulu üyesi prof. parklara gitmek serbest diyor, heberi yok yasak olduğundan. Polis, bekçi kime neresi yasak tam bilmiyor. Evinin bahçesindeki adama müdahale ediyor. Karı koca motordan indirilip ayrı ayrı eve yollanıyor. Gece aynı yatakta olacakları sanki bilinmiyor. Felâket senaryoları youtube da binlerce kez izleniyor. Burdan para kazanma peşinde olanlar yalan makinası mübarek. Tv ler fırsat bu fırsat önüne geleni ekrana çıkarıyor. Ekonomistler hepsi başka telden çalıyor. Karaborsacılar halkı nasıl çarparız diye piyasada. Yukarıdaki haber doğrumudur allah bilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cihaner Öztürk yazdı:

parklara gitmek serbest diyor, heberi yok yasak olduğundan.

yasak değil yıldız parkı açık maçka parkı da açık idi dün

Cihaner Öztürk yazdı:

Felâket senaryoları youtube da binlerce kez izleniyor.

bol panik iyidir 8 milyarı sömürmek için.....

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benim ne yapmamı tavsiye edersiniz? Araya kaynamasın. :)   

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Çağlar Bayur yazdı:

yasak değil yıldız parkı açık maçka parkı da açık idi dün

bol panik iyidir 8 milyarı sömürmek için.....

Dün teke tek de tartıştılar. Resmî olarak yasakmış.

Osman Yücel Çetin yazdı:

Antikor testi yaptırmanız lazım. Ancak resmi kayıtlarda covid 19 olarak kaydınız olup iyileşti raporunuzun olması lazım. Ben de dahil yüzbinlerce kişide aynı şüphe var. Bekleyeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benimde şüphelerim var ama cihaner abinin dediği gibi covid19 pozitif olup negatif olduğunun raporu gerekiyormuş antikor testi için şu anda. İlerleyen süreçte ne olur bilinmiyor. 150000 kişiye test yapılacak diyorlar ayakta geçiren veya geçirmiş kişiler tespit edilecek diyorlar asıl matematiksel hesapların ortaya çıkması için belki onlarda yapılır sadece antikor testi. 

Ayrıca ben senin yerinde olsam daha 3-4 gün ön e görüştüğüm arkadaşım pozitif çıktıysa kendime test yaptırmak için giderdim hastahaneye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Arif Aykın yazdı:

Benimde şüphelerim var ama cihaner abinin dediği gibi covid19 pozitif olup negatif olduğunun raporu gerekiyormuş antikor testi için şu anda. İlerleyen süreçte ne olur bilinmiyor. 150000 kişiye test yapılacak diyorlar ayakta geçiren veya geçirmiş kişiler tespit edilecek diyorlar asıl matematiksel hesapların ortaya çıkması için belki onlarda yapılır sadece antikor testi. 

Ayrıca ben senin yerinde olsam daha 3-4 gün ön e görüştüğüm arkadaşım pozitif çıktıysa kendime test yaptırmak için giderdim hastahaneye.

Ben şimdi yarın gitsem negatif çıksam bir sonraki gün pozitif olma durumum var benim kafamı karıştıran esas mesele bu benim düşüncem 3 4 gün daha bekleyip kendime dikkat etmek ve izole kalmak ama bilemiyorum .

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Osman Yücel Çetin yazdı:

Ben şimdi yarın gitsem negatif çıksam bir sonraki gün pozitif olma durumum var benim kafamı karıştıran esas mesele bu benim düşüncem 3 4 gün daha bekleyip kendime dikkat etmek ve izole kalmak ama bilemiyorum .

Yani o şekilde de yapabilirsiniz belki dediğiniz gibi kimseyle muhatap olmadan bekleyebilirseniz daha iyi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...