İçeriğe Yönlendir

Hız Limiti Etiketi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Bu kamyonlarda ve tırlarda arkada görünen 80 90 km sürat etiketleri var. Aynısından bende kendi aracıma alıp takmak istiyorum. Sanırım yapışkan etiket halinde olan işimi görecek. Ama nerede bulurum bilemiyorum. İnternette aradım fakar ne olarak arayacağımı bilemediğim için bulamadım. Malum ben hep 80 90 süren bir insanım ve arkamdan gelen kişinin bunu uzaktan görüp bilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Bu 80 90 ikaz etiketlerin konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bence ülkemizde hiçbir işe yaramaz. tırcılarda sanırım mecburi o yüzden takıyorlar. 80-90 la ancak sağ şeritte rahat ettirirler adamı bazen tırcılar bile sellektör yapıyor sağda 😀

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçen otobanda bi araç solda 80 ile gidiyor ( yol müsait hava durumu da öyle ) arkasında selektör korna yapanlar bir süre sonra sağından geçip gidiyor şoförün umrunda değil . Seni ayrı tutuyorum çünkü senin solda devamlı gittiğini hatırlamıyorum ama yoldaki trafik akış hızından ne çok hızlı nede çok yavaş gitmemek lazım. Konuya gelirsek pek işe yaramaz diye düşünüyorum yaparsan da tecrübelerini merak ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu videodakinin bir benzerini ama uslu versiyonunu bizzat yaşamıştım. istanbuldan dönerken gişelerden çıkışta yanımızdan bir e39 m5 bir geçtiydi sanırsın geri geri gidiyoruz. o zaman o arabalar daha yeni tanıtılmıştı. bizde 1.4 palio EL.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ozalitçi, baskıcılarda 3 liraya halledersin. Resmi götür, sticker’a çıktı alırlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Amacı tam anlayamadım.O etiket yapışınca daha yüksek hızlarda gitmeyeceğinizin garantisi mi olacak?Birde aracınız için belirlenmiş hız limitlerine trafik kanunu karar veriyor sizin etiket yapıştırmanız birşeyi değiştirmez. :)

Bence keyfinize bakın trafikte bulunduğunuz yolun limitlerine uyun ,gereksiz yere sol şeriti işgal etmeyin yeter.Etiketle falan çözülebilecek bir problem değil bu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Bence kornalardan, sellektörlerden sıkılınmış gibi bir hal var. Bunlara çare olsun diye böyle bir çözüm düşündünüz sanırım. İşe yarayabilir bence. Önünüzde iş makinası taşıyan tır var, ona eskortluk yapıyorsunuz sanabilirler :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben 10 yıldır 80 le giderim. Yolculuklarımın süresine göre 105 km hıza çıkabilirim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Uyarı yazı yazsanız Ali hocam. Ben de gereksiz sis farı yakanlar için dünüşüyorum bir de xenon takıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

80km gitmek hem araç hem sürüş için güvenli şehir içinde. Ancak frene basmamak için sol şeride geçip yolda rampa  motoru yükede bindirmeyeyim daha az yakmalı diyerek ayağı gazdan çekip 64kmye kadar düşülürse işte o sıkıntı. Yani siz frene basmamak için sola geçiyorsunuz ancak sizin arkanızdan gelen en az iki araç frene basıp hız düşürmek zorunda kalıyor ki buda tehlikeli. Cruze değil i10 videonuzu izlediğimde gördüğüm bir nokta. Kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

80km gitmek hem araç hem sürüş için güvenli şehir içinde. Ancak frene basmamak için sol şeride geçip yolda rampa  motoru yükede bindirmeyeyim daha az yakmalı diyerek ayağı gazdan çekip 64kmye kadar düşülürse işte o sıkıntı. Yani siz frene basmamak için sola geçiyorsunuz ancak sizin arkanızdan gelen en az iki araç frene basıp hız düşürmek zorunda kalıyor ki buda tehlikeli. Cruze değil i10 videonuzu izlediğimde gördüğüm bir nokta. Kazasız belasız sürüşler.

Şerit boştur mühtemelen 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bende sürekli 80 ile 90 arası bir süratte sürüyorum aracı. illaki aracın motorun ömrünü uzatıyrodur. ama yol daha hızlı akıyorsa bu risk oluşturuyor. mesela istanbul gebze civarları hep daha hızlı akar. ama araç daha yüksek performanslı bir motora sahip ise, daha yavaş gitmek daha az yaktırmayabiliyor. bu da önemli bir detay.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otobanda saate 100 km hızla müsait olan her şeridden giderim.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Rakam değil de yeni sürücü, sakin sürücü vb uyarı çıkartması yapıştırırsan faydası olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ali Darbaz yazdı:

Otobanda saate 100 km hızla müsait olan her şeridden giderim.. 

Bence doğru değil. O zaman insanlar korna ve sellektörde haklı. Yine bence tabi :)

Ben 10 saatlik yola çıkacağım, şehirlerarası bomboş yolda en sol şeritte 100 km hızla birisi önümde gidecek. Arkadan geleni düşünmemek olur.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Bence doğru değil. O zaman insanlar korna ve sellektörde haklı. Yine bence tabi :)

Ben 10 saatlik yola çıkacağım, şehirlerarası bomboş yolda en sol şeritte 100 km hızla birisi önümde gidecek. Arkadan geleni düşünmemek olur.

Ahmet müsaitlik kavramının içini boşaltıyorsun. Gece bom boş yolda soldan gitmiyorum , 

Sağdaki adam benden yavaş ise, solum boş ise soldan geçer giderim. Sol şeridi işgal etmek gibi bir maksadım olmaz, gerekde yok. Sol şeridi kapatma gibi egolarım yok . 

Ön görü ile araba süren hypermiler sürücüyüm ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...