İçeriğe Yönlendir

Scirocco Aracımda Yazılım Var mı?

Enes Kapar

Recommended Posts

Enes Kapar

Araçım 1.4TSI Scirocco 2011 model . Önceki sahibi yazılım var demişti ama güvenemiyorum . Downpipe uygulaması için Stage 1 yazılım gerekli . Aracımda yazılım var mı nasıl öğrenebilirim ?

Yorum bağlantısı
Enes Kapar
Servet Aydın yazdı:

0 100 testi ile anlaşılır. Herşey sağlıklı ise.

Ortalama kaç saniye fark eder ? Fabrika verisi 8 saniye

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1.4 150 hp ile 1.4  180 hp arasında ne fark varsa o kadar fark eder. 1 sn belki. asıl ara hızlanmada fark hissediliyor. birde tüketim artar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Enes Kapar yazdı:

Yazılıma bağlıdır, kimi stage 1 yazılımlar 83 beygir veriyor. 

Fabrika verisinin altında değer alırsınız ama yapılan işlem fark eder. Caddy'de 13 küsür saniye olan 0-100 yazılımla 7-6.5 a kadar düşüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sıfır 100 hızlanmayı  gösterge ile değilde gps ile ölçmen gerekir. 

Bunuda hatrlatayım .

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Yazılımcı aracın beyninden log alacak ve orjinal 1.4 tsi logları ile karşılaştıracak, her yazılımcıda arabaların orjinal haritaları bulunur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En az 2 saniye ve üstü fark olacaktır. İkame neresi sizin
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

siz müsait yerde 100-200 testi yapın anlarız.. aracınıza yazılım atılacak ise orada sorun anlaşılır zaten dosyaya bakıp anlayabilirler .

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Enes Kapar
Servet Aydın yazdı:

Kütahya simav’dayız şuan

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kütahya simav’dayız şuan

Rakım çok yüksek değil. Deniz seviyesi ile aynı süre yakalanır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Ara hizlanmalar, 60-100, 100-160 testleri yapiliyor diye biliyorum. Ordan da sonuc alinabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Enes Kapar yazdı:

Downpipe uygulaması için Stage 1 yazılım gerekli .

kat iptalinde beygir artırıcı  yazılım şart değil. egzoscuda yapılan bir boru kaynak işlemi o. daha çok sesi gürleştirmeye yarıyor zaten kat sökmek

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

kaç hp ye 2 sn. o değişir bence tuning yapanın ve motorun kapasitesine göre. sonuçta intercooler vs nin de hacmi önemli. bir kırılma noktası var elde edilen kazançta. simsiyah dumanla gezmek te var güç alacğaım derken. mesela tsi 1.4 motorlu o jenerasyon araçlardaki en kuvvetli motor hangisi ise bence hedep o olmalı. fazlası sorun yaratır dayanıklılıkta. 200 hp ise limit o olmalı.

bende mesela t150hp tiguanı kullanmaya devam edeceksem fabia rs kadar güçlü yapmak isterim 180 hp standartta.  sadece valflerin alaşımı farklı sürekli yüksek ısıya dayansın diye. e zaten benim valflerim yan sanayi valf :)

Çağlar Bayur yazdı:

kat iptalinde beygir artırıcı  yazılım şart değil. egzoscuda yapılan bir boru kaynak işlemi o. daha çok sesi gürleştirmeye yarıyor zaten kat sökmek

4 silindir 1.4 un ses nasıl olacakki? üst devirlerde mobilet gibi iğrenç bir rezonansı var zaten. 3 silindir olsa hadi neyse.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satandartı 10 saniyelerde olan üretim de  8.5a  inmek ile, standartı 8 den 7 ye inmesi daha zordur.

daha hafif 180 ps cupra 7.2 saniye mesela

Dogan Arsiray yazdı:

4 silindir 1.4 un ses nasıl olacakki? üst devirlerde mobilet gibi iğrenç bir rezonansı var zaten.

vw onu düşünmüş, sound generator var bizim spor arabalarda, koca koca suvumsular ile karıştırmayınız :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

satandartı 10 saniyelerde olan üretim de  8.5a  inmek ile, standartı 8 den 7 ye inmesi daha zordur.

daha hafif 180 ps cupra 7.2 saniye mesela

"diminishing value returns" diyorlar buna ecnebiler.

araban yok yürüyerek gidiyorsun, araba alıyorsun fayda 100 de 100. araba yavaş geliyor yenisini alıyorsun 100 de 20 iyileşme. yine yavaş geliyor deli gibi para döküyorsun yüzde 10 daha hızlı oluyor gibi.

Çağlar Bayur yazdı:

vw onu düşünmüş, sound generator var bizim spor arabalarda, koca koca suvumsular ile karıştırmayınız :f1:

satılık v8 motor sesi aparatı var. 150 tl isteyen varsa. SOUNDRACER AB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

yine yavaş geliyor deli gibi para döküyorsun

modifiye suç değil yaşam biçimidir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...