İçeriğe Yönlendir

2020 Bahçemiz

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bu sene iştahlı başladık. Tahmini 30 metrekare alanda güzel bir şeyler olacağa benziyor. Güzelleştikçe fotoğraf atmayı düşünüyorum [emoji846]

7a6129c68ce9385516212d68f7131e81.jpg

İlk defa bu kadar düzgün patates yetiştireceğim galiba. Çok değil 10 kök. İlk çiçeği de az önce gördüm hadi hayırlısı.

80b4d85d2e075be36a9b781413c43d58.jpg

7018d2f69c6f68eea8b84efa44d4803e.jpg

Naneler kış boyu bekledi, bu aralar beklediğimiz gibi şaha kalktı.

f1894ff395f14736406ef78b4bb47d1d.jpg

Baklayı komşular ekmiş, biz pek bilmiyoruz o yüzden ilişmiyoruz ama komşum çok severek tüketiyor..

1f339d7198a848aad955bc11ecfb2a7b.jpg

Pazara gitmediğim zamanlarda kurtarıcı oldu pırasa. Yeşil soğan da vazgeçilmezimiz. Kışın roka maydonoz da vardı, marul bir süre yedik sonra devamını ekmediğimiz için kaldı..

220e9a99fa92dc46a0b0b3241dbb23d9.jpg

Çilekleri acaba olur mu diye dikmiştim bir kaç tane.. Şimdi vermeye başladı. Bunlar çilekse pazardan aldığım şey ne acaba?

6be089a306e146399177658a866e22ee.jpg

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

evdeki Fazla eşyaları atmayıp bodruma koyuyorum. Bir gün o bahçeli ev benim olacak :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

kokusu nasıl çileğin? tohunmalr hibrit miydi

Ben fide olarak almıştım o yüzden bilmiyorum. Kokusu yok denecek kadar az. Tadı çok faklı ve biraz sert. Tabi biz dayanamayıp erken kopartmış da olabiliriz 😃

Bahçede tohumdan yetişen domates, bakla var. Bunlardan eminim sadece.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evdeki Fazla eşyaları atmayıp bodruma koyuyorum. Bir gün o bahçeli ev benim olacak :) 

Nasip, Allah herkese gönlüne göre versin 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Haftasonu gübreyi verdim, 2 tur çapayı yaptım, hortumları serdim. Önümüzdeki haftasonu fideleri ekime başlıyorum. 

rRGuHI.jpg[/url]

e2voAO.jpg[/url]

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Elinize sağlık, benden de ufak bir tavsiye, çilekleri ilk dikim yapmdan yere naylon serip ekeceğiniz kısımları ufak kesikler yaparak dikerseniz çilekler toprakla temas etmez. Temiz kaldığı gibi su ilede etkileşimi azalacağından daha uzun süre dalında kalabilirler.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Köy yolunda bir cocuk traktor arabasinin uzerinde satiyor  cilek . Az beride 5 donum yer ekmis dedesinin yerine

2 gune bir 4 kilo aliyorum bitiyor evde  harika tadi var. kilosuda 5 lira istanbulda pek denk gelmiyor kokulu cilek boyle

Bende 200 300 tane aycekirdegi ekmistim hepsi cikmis 1 karis oldular 

30 kök domates 10 költe biber ektim simdilik . Yarin bi resim cekim bende

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Gök yazdı:

Köy yolunda bir cocuk traktor arabasinin uzerinde satiyor  cilek . Az beride 5 donum yer ekmis dedesinin yerine

2 gune bir 4 kilo aliyorum bitiyor evde  harika tadi var. kilosuda 5 lira istanbulda pek denk gelmiyor kokulu cilek boyle

Bende 200 300 tane aycekirdegi ekmistim hepsi cikmis 1 karis oldular 

30 kök domates 10 költe biber ektim simdilik . Yarin bi resim cekim bende

Yavaştan mangala hazırlık var gibi. Patlıcan da iyi gider közde. 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Elinize sağlık, benden de ufak bir tavsiye, çilekleri ilk dikim yapmdan yere naylon serip ekeceğiniz kısımları ufak kesikler yaparak dikerseniz çilekler toprakla temas etmez. Temiz kaldığı gibi su ilede etkileşimi azalacağından daha uzun süre dalında kalabilirler.

Evet bunu diktikten sonra öğrendik. Biz de dibine küçük çakıl taşları koymuştuk, çok kötü olmadı.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Benım bahcede ısırgan otları var cıkmaması ıcın ne yapmak lazım 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ü.Emre Kartal yazdı:

bu çilekleri geçen yıl ekmiştik. Dediğiniz gibi ekimden sonradan haberimiz oldu. Bu saatten sonra naylon nasıl serilir bilmiyorum da tekrar ekim yaparsam uyarınızı dikkate alacağım.

Çilek fidesi alacaklar için internette fide yerine kök satılıyor. O şekilde alırsanız çok daha ekonomik oluyor. Biz bunları kök olarak almıştık.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kenar köşelere reyhan ek, şahane kokusu olur.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erkan Işık yazdı:

Çok faydalı bir ottur. Kurutup çayını yaparsanız çok derde derman olur1

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Emre Şimşek yazdı:

Çok faydalı bir ottur. Kurutup çayını yaparsanız çok derde derman olur1

gecen corbaya kattık hemen bagırsak sıstemını çalıstırdı baya temızledık , kökler 5-6 senelık çapa makınesi olsa surerdım ama onuda bırınden ıstedık vermedı bır kısıdende ben ıstemedım artık belle temızleyebıldıgıız kadar temızledım orayada bahce yapıyoz ama senın bahcenın ayarına bızım bahce 2- ayda anca gelır :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erkan Işık yazdı:

Sadece ısırganları mı yok etmek istiyorsun, olduğu yerde başka bitki var mı

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kenar köşelere reyhan ek, şahane kokusu olur.

kenar köşelerle ilgilenecek daha zaman bulamadım ama ilkbahar başında gojiberi , hünnap , böğürtlen filan dikmiştim kenarlara.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Çilek arsızdır. Kısa sürede sarar etrafı. Çileği kopardığınızda birazı yenmiş görürseniz, kurbağa yemiş olma ihtimali var. Bizim buralarda sıkça gördüğümüz bir durum. Birde bu çileklerin Kasım ayında yenen cinsi var. Güz çileği diyorlar. Daha sert ,fakat tat olarak yaz çileğini aratmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Salyangoz da çok yiyor çileği. Hatta kütür kütür götürüyor denk gelirse duyuyoruz sesini. Kaya tuzu ekince gelmiyorlar ama hayvanda yiyecek nasibini ticari kaygı yoksa gerek yok tedbire 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Eline sağlık biz daha hiç bahçe işlerine bakamadık

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Mesajlari sondan okumaya baslamanin zararlari.. 😂

Bülent Tarakçı yazdı:

Çilek arsızdır. Kısa sürede sarar etrafı. Çileği kopardığınızda birazı yenmiş görürseniz, kurbağa yemiş olma ihtimali var. Bizim buralarda sıkça gördüğümüz bir durum. Birde bu çileklerin Kasım ayında yenen cinsi var. Güz çileği diyorlar. Daha sert ,fakat tat olarak yaz çileğini aratmıyor.

Erkan Işık yazdı:

gecen corbaya kattık hemen bagırsak sıstemını çalıstırdı baya temızledık , kökler 5-6 senelık çapa makınesi olsa surerdım ama onuda bırınden ıstedık vermedı bır kısıdende ben ıstemedım artık belle temızleyebıldıgıız kadar temızledım orayada bahce yapıyoz ama senın bahcenın ayarına bızım bahce 2- ayda anca gelır :))

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Nedendir bilmiyorum ama bu konuda sihirbaz gibiyim.

hW1j5L.jpg

xM9Iic.jpg

3Y6tE4.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Nedendir bilmiyorum ama bu konuda sihirbaz gibiyim.

Bu ara bende bizim bahçedeki görevliden aşı yapmayı öğreniyorum, 21 Hazirandan sonra yaprak aşıları denemelerim olacak.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bayramda ve bu hafta sonu çocuk bahçede sıkılmasın diye salıncak yapma projesi ile başlayan iş, yanına birde oyun evi yaparak sonuçlandı. Açılır bir pencere birde içine eklemeler yapacağım.

ByE6Wu.jpg

CBWl6B.jpg

SwOOIR.jpg

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Prizma ev güzel olmuş, mısır piramidi şeklinde de olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Harika olmuş elinize sağlık @Erhan Doruk. Yazın biz de bahçeli evde düşünebiliriz böyle bir şey. Çocuklar eğlenir. 👍🏻

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...