İçeriğe Yönlendir

Petrol Varili 0.01 Doları Gördü

Emre Demir

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bence Köye dönüşün tam vaktidir.

şehirden çıkış yasak

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Çağlar Bayur yazdı:

tüik in marketine gidin orada ucuz ucusssssss

:bravo:

Sefa Çelik yazdı:

Bir zamanlar bir yerde okumuştum.

Venezuella günlük 2 milyon varil petrol satıyor. Her 1 dolarlık düşüşten günlük 2 milyon dolar, senelik 760 milyon dolar gelir kaybına uğruyor. Başka da geliri olmadığı için borçlarını döndüremeyip iflas etmesi sürpriz olmaz gibi birşeydi. 

Doğruluğunu araştırmadım fakat petrolün varili gerçekten 1 sent olmuş ise, petrol satan ülkeler ciddi krize girerler, petrol ithal eden ülkelerde ise rahatlama gözlenir, bayram eder. 

Rusya çok ciddi problem yaşar. Araplar da para çok. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sefa Çelik yazdı:

Neden duman oluyorsun ki?

Petrol fiyatının düşmesi petrol çıkarıp satan ülkeler için sıkıntıdır. Bizim gibi petrol ithal eden ülkelere ilaç gibi gelir. 

yok kardeş, bize her türlü acı reçete gelir, petrolü bedava verselerde bu bize zarar yazar, bunuda yakında hepimiz anlayacağız sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

dünya çapında tarım da yenilik yapmaya çalışan Türk girişimci  çiftiçiye açılan dava sonuçlananı birkaç gün oldu

Bir iki böyle sıkıntı varki haber oluyor abi. Geçen sene devlet bizimkileri çağırmış. Krediniz hazır Çiftlik kurun , 15 çalışan lazım . 50 kişilik aileden 8 kişi bulamadılar. Yabancıda istemediler.  

İşler yattı tabi. Can sıkıcı şeylerde var, iyi şeylerde var. Kaç tane iyi şeyin haberi yapılıyorki. 

Örnek var @Ali Gök tarım işlerin nasıl gidiyor. Yeni hayatından memnunmusun. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çağlar Bayur yazdı:

şehirden çıkış yasak

bize yoh yassah :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu fotoraf 2 gün öncesine ait. Köydeki traktörler toplaşmış, yardımlaşma üsülü ile bizim uzun çayır dediğimiz tarlayı sürüyorlar .

En arkadaki amcam, diğer ikisi köylü yardıma gelmiş. İşler bitsin. Aynısınıda amcam onlara yapıyor. 

dAkoKn51MvU58VypPXMFsehB8FW1BqWa7-LeVWy2

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Bir iki böyle sıkıntı varki haber oluyor abi. Geçen sene devlet bizimkileri çağırmış. Krediniz hazır Çiftlik kurun , 15 çalışan lazım . 50 kişilik aileden 8 kişi bulamadılar. Yabancıda istemediler.  

İşler yattı tabi. Can sıkıcı şeylerde var, iyi şeylerde var. Kaç tane iyi şeyin haberi yapılıyorki. 

Örnek var @Ali Gök tarım işlerin nasıl gidiyor. Yeni hayatından memnunmusun. 

Az once yukledim yine bagaji ful ilac atmaya devam sabah 5:30 da cikacam bahceye dogru

kurumsal hayattan cok daha stressiz 

Ben daha cok sevdim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Az once yukledim yine bagaji ful ilac atmaya devam sabah 5:30 da cikacam bahceye dogru

kurumsal hayattan cok daha stressiz 

Ben daha cok sevdim

Çok imreniyorum. Ama bizimkilerde dirlik berbaberlik sıfır. Yoksa 650 + dönüm torpak sürülmeyi bekler. 

Sizin toplam tarım alanı ölçünüz nedir. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
tam tersi, sağlıkla ilgili kriz bonus kriz, bu olmasaydıda sistem çökecekti virüs olayı hızlandırdı, virüs belası bittikten sonra seyredin siz, neyse yeni kurulan düzende yerimizi alırız nasılsa, nasıl alacağımıza bakalım biz.

Valla Ali bey sizin dediğiniz gibiyse. (Ben daha sizin kadar karamsar değilim. Olumsuzlukları sürekli konuşursak insanların kendileride inanırmış. ) altta kalanın canı çıksın ozaman Ne diyelim. Her koyun kendi bacağından asılırmış. Ben Haziran ve temmuzdan sonra kıpırdanma başlar diye düşünüyorum bu arada.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Çok imreniyorum. Ama bizimkilerde dirlik berbaberlik sıfır. Yoksa 650 + dönüm torpak sürülmeyi bekler. 

Abi ne ettin dunya toprak

varmis sizde

bizde 20 kusur donum ardi onu😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Yıllardır petrol arıyorduk , iyi ki bulamamışız , olanlara bak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Biraz spek bir hadise. Şu an akbank kanalı ile bu petrol türünü alabilirsiniz. Kodu aeb... Piyasa fiyatı 23 dolar anlık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Valla Ali bey sizin dediğiniz gibiyse. (Ben daha sizin kadar karamsar değilim. Olumsuzlukları sürekli konuşursak insanların kendileride inanırmış. ) altta kalanın canı çıksın ozaman Ne diyelim. Her koyun kendi bacağından asılırmış. Ben Haziran ve temmuzdan sonra kıpırdanma başlar diye düşünüyorum bu arada.

ben gördüğümü diyorum, olumsuz değilimdir ama görüntü böyle ne yazıkki, bakınız ortama olumlumu şimdi?

bende birşeyler olur diyorum, elbet böyle gitmez, Haziran Temmuz düşüncen olabilir, inşallah dediğin gibi olur, yoksa bizdede dayanacak hal kalmadı...

mesela bizim sektörden ekonomik bir örnek, birim fiyat farkı istiyoruz, olmaz 2-3 sene öncekinden yapacaksın, para ver, yok hele yap sonra bakacağız.... aylar geçer,şuan geçmiş durumda.... finito.

sizin sektörde durumlar nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Çağlar Bayur yazdı:

dünya çapında tarım da yenilik yapmaya çalışan Türk girişimci  çiftiçiye açılan dava sonuçlananı birkaç gün oldu

Bu haberi okumuştum. Çiftçi lehine sonuçlanmıştı. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok kardeş, bize her türlü acı reçete gelir, petrolü bedava verselerde bu bize zarar yazar, bunuda yakında hepimiz anlayacağız sanırım.

Geçen yıl 31 milyon ton ham petrol almışız. Ortalama varil fiyatı 64 dolarmış. Haliyle şimdi daha ucuza alacağız. Fakat tüketim azalacağı için, alınan miktarda , ödeyeceğimiz miktarda azalacak. Öte yandan petrol düştüğünde devletin vergi geliri azalıyor (%300 ü hatırlatayım). Üstelik bu para anında nakit alınıyor. Vergi dairesine yatırılmıyor. Bireysel anlamda ilk etapta iyi gibi görünse de genele baktığımız da petrol ün düşmesi şu an için bizi de sıkıntıya sokar gibi görünüyor. Ülke olarak, bizim için en güzel haber doların düşmesi olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:

Biraz spek bir hadise. Şu an akbank kanalı ile bu petrol türünü alabilirsiniz. Kodu aeb... Piyasa fiyatı 23 dolar anlık

emekli fonu değilmiydi aeb?

https://akportfoy.com.tr/tr/fund/AEB

petrol fonu alıma kapalıydı kısa süre önce, zaten alan duman olurdu herhalde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Ali Darbaz yazdı:

Ali ağam;

Daha önce "Ali", "Ali kardeş" falan tarzı ifadeler kullanmış olabilirim. Affınızı arz ederim.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bülent Tarakçı yazdı:

Ali ağam;

Daha önce "Ali", "Ali kardeş" falan tarzı ifadeler kullanmış olabilirim. Affınızı arz ederim.

Hocam alanın büyük kısmı dağlık. Çok az ekilcek alan var. Kışın yaşamak çok ama çok zor. 

r9GB9f3q0KZgWItoRoF3sxrYJnUyGgw7qGDOappG

Ali Gök yazdı:

Abi ne ettin dunya toprak

varmis sizde

bizde 20 kusur donum ardi onu😂

1964 yılındaki yüz ölçümü böyleydi. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Tahir Ak yazdı:

KONTRAT meselesi abi  vadeli  dediğim,  senin dediğin spot piyasa 15 dolar civarı yurt dışı , akbank iyi para kazanıyormuş o da ayrı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hocam alanın büyük kısmı dağlık. Çok az ekilcek alan var. Kışın yaşamak çok ama çok zor. 

1964 yılındaki yüz ölçümü böyleydi. :) 

2020 deki yüzölçümünü sormaya korkuyorum, üstelik bir Haritacı olarak, aman diyim Ali ağam :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

2020 deki yüzölçümünü sormaya korkuyorum, üstelik bir Haritacı olarak, aman diyim Ali ağam :D

Devlet el koymuş abi, geri alacaz toprakları. Davalarımız açıldı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Devlet el koymuş abi, geri alacaz toprakları. Davalarımız açıldı. 

:D amanda kortuğum başıma geldi desene, kaç hektara çıkacak bakalım sizin alan :)

Mahkeme zor iş, Allah yardım etsin kardeş...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D amanda kortuğum başıma geldi desene, kaç hektara çıkacak bakalım sizin alan :)

Mahkeme zor iş, Allah yardım etsin kardeş...

ABi bir kısmı çoktan sonuçlandıda, iktidarın yeni çıkardığı garip bir yasa yüzenden bilmem kaç puana bölüp 50 kişiye dağıtmışlar. Biz orasını anlayamadım açıkcası. 

Sen bilirsin 14500 puanmı hissemi neyse artık , devlet kafasına göre amcamın tapulu arazisini (eski tip tapu) 50 kişiye hisse edip dağıtmış :) Ha onlarda ailenin bireyleri. Mesela benim 99 hisse var. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Geçen sene devlet bizimkileri çağırmış. Krediniz hazır Çiftlik kurun , 15 çalışan lazım

aynısını zeytin ağaçlarını kesmek için de kullandılar, olmayanı şart tutarsan, olmaz normal olarak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

ABi bir kısmı çoktan sonuçlandıda, iktidarın yeni çıkardığı garip bir yasa yüzenden bilmem kaç puana bölüp 50 kişiye dağıtmışlar. Biz orasını anlayamadım açıkcası. 

Sen bilirsin 14500 puanmı hissemi neyse artık , devlet kafasına göre amcamın tapulu arazisini (eski tip tapu) 50 kişiye hisse edip dağıtmış :) Ha onlarda ailenin bireyleri. Mesela benim 99 hisse var. 

oo sizin iç çorba modunda, temizlemesi pahalı ve uğraşlı olacak, kolay gelsin diyorum vallahi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...