İçeriğe Yönlendir

Rover Hakkında

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar; 

aramızda Rover araç kullanan oldu mu yada kullanan var mı?  

bu araçlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz.

sürekli conta yaktığını piyasasının olmadığını ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşanabileceğini ve çok güzel araç olmasına rağmen tutulmadığı için piyasanın altında olduğunu biliyorum. 

sizlerinde görüşünü merak ediyorum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ümit Türk yazdı:

Merhaba Arkadaşlar; 

aramızda Rover araç kullanan oldu mu yada kullanan var mı?  

bu araçlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz.

sürekli conta yaktığını piyasasının olmadığını ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşanabileceğini ve çok güzel araç olmasına rağmen tutulmadığı için piyasanın altında olduğunu biliyorum. 

sizlerinde görüşünü merak ediyorum. 

Hangi modeli Rover'ın? 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sinan Akgöl yazdı:

Hangi modeli Rover'ın? 

hepsi  216 75 416 vs.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

hepsi  216 75 416 vs.

Motorları Honda olanlar var, Maslak sanayide bir Rover servisi vardı sadece Rover bakıyordu kapandı mı bilmiyorum şuan. 5 dakikalık süre içinde yedek parça yan sanayi olarak internette var. Conta konusunu bilmiyorum Rover T serisi motorlu olanlarda olabilir. Buz mavisi 75 bir abimde vardı parça bulamıyorum demişti İngiltreden getirtiyordu 3 4 ay kullanıp şehir dışına satmıştı baya yakıyordu lpgsizdi :) 

416lar Honda Euro Civic ile aynı alt yapıda. 1600cc D serisi motor ve 4 ileri otomatik.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Maslak sanayide bir Rover servisi vardı sadece Rover bakıyordu kapandı mı bilmiyorum

kapandı , honda motorsikletlere bakıyor. Sayesinde rover a da girmiştik. ingiliz ile japon motorları farklı tabii. Zamanında Bmw ile aynı showroomda daha da pahalıya satılma stratejisi vardı. Artık marka yalnız kaldı.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

kapandı , honda motorsikletlere bakıyor. Sayesinde rover a da girmiştik. ingiliz ile japon motorları farklı tabii. Zamanında Bmw ile aynı showroomda daha da pahalıya satılma stratejisi vardı. Artık marka yalnız kaldı.

Üzdü. Bir zamanlar sattı sonra isim hakkını Çinli SAIC aldı Roewe yaptı logoda aynı satıyorlar Çinde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Rover 45 kullandım.  kullanmak keyifli . olduğundan fazla gösteren arıza çıkmayınca keyifli,çıkınca acayip rahatsız eden bir araçtı.

İngiliz motorlularda conta yakma işi değişimde farklı conta kullanılıp hallediliyordu. Şu anda parça durumu ne bilmiyorum. Fakat rölanti meselesi için Ankara da uğraştığımı hatırlıyorum. 10 sene öncesinden bahsediyorum. Arka tamponu vurmuştum. O zaman o tampon 600 tl mi ne 

İdi. Alırmıyım şimdi birebir ustasını bulmadan almam.  Honda ile ortak denilen model 416 diye hatırlıyorum. Oda eurocıvıc  modeli ile ortak . Rover 45 zannedersem BMW ile ortaklık zamanında üretildi.. Kolay araba değil  diye düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

concorde kazasında tüm yöneticileri ölünce, markada öldü. iki efsaneninde sonu beraber oldu, ne tuhaf.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

416 çok elit hissi veren sevdiğim bir araçtı. Bir tanıdığımızın vardı. Ancak hiç bulaşmamak lazım Rover'a. Arıza vb. durumda üzer. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Conta yakmasının sebebi Honda motorlarından özellikle b16 larda conta yakma problemi var. b16 motoru da Rover larda kullanıldı. büyük ihtimalle ondandır. onun dışında zamanında ben de çok düşünmüştüm ama motor parçaları bulunur da kasa parçaları biraz zorlayabiliyor..

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tayfun Aydın yazdı:

Conta yakmasının sebebi Honda motorlarından özellikle b16 larda conta yakma problemi var. b16 motoru da Rover larda kullanıldı. büyük ihtimalle ondandır. onun dışında zamanında ben de çok düşünmüştüm ama motor parçaları bulunur da kasa parçaları biraz zorlayabiliyor..

Rover'da hiç b serisi kullanılmadı. D16 serileri kullanıldı. 200'lerin ilk kasasında, 416lılarda D serisi, 620 618lerde F serisi Honda motor. 

Conta yakan 200 ve 400 K serisi olanlar. 600 serilerinde ki T ve L serisi Rover motorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...