İçeriğe Yönlendir

LPG Gaz Kaçırıyor

Selim Uzun

Recommended Posts

Selim Uzun

arkadaşlar kolay gelsin bu sabah arabama yaklastıgımda bır tıslama sesı duydum kaputu kaldırdıgımda lpg regulatorunun altından gaz atıyordu.buna mudahale edemedım gaz bıtene kadar atacak sanırsa.racta bır kac aydır gec calısla vardı gaz vermeden calısmıyordu.bu ne sorunu olabılır hala gaz kacırıyor koku mahalleyı sardı.aracı calıstırıp ustaya goturmemde bır sakınca olur.tesekkurler

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Uzun yazdı:

arkadaşlar kolay gelsin bu sabah arabama yaklastıgımda bır tıslama sesı duydum kaputu kaldırdıgımda lpg regulatorunun altından gaz atıyordu.buna mudahale edemedım gaz bıtene kadar atacak sanırsa.racta bır kac aydır gec calısla vardı gaz vermeden calısmıyordu.bu ne sorunu olabılır hala gaz kacırıyor koku mahalleyı sardı.aracı calıstırıp ustaya goturmemde bır sakınca olur.tesekkurler

Aracı çalıştırmayın bu halde. ALlah korusun sakatlık çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Depo vanasını kapatın, boruların boşalmasını bekleyin. Kaputu açın, iyice havalandırın. Peşinden ustanıza götürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Arka depoda yuvarlak bir küçük somun vana var onu sonuna kadar sıkın biraz bekledikten sonra ha kesilir

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

arkadaşlar aracım ford focus 1.6 anbıante bu gazı kesecegım vana ve ya cıvata nerdedır tam olarak yardımcı olabılecek arkadasım varmı.bırde bu aracı  gazı bıtınce benzınle sanayıye kadar goturebılırmıyım acaba.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg tankinda kapagin icinde vana var oradan kapatabilirsiniz. Sabahlari gec calisma sorunu varsa muhtemelen regulator diyaframi yirtiktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

arkadaki elektrovalf de bozuk sanırım normalde araç kapalı iken gaz akışını kesmeli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

Arkadaslar gaz bittigi icin sizinti kesildi.regulatorun altindan kaciriyor diyafram yirtildi sanirim.sorum su araci benzine alip kullanmamda bir sakinca olurmu acaba.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Cihat yazdı:

arkadaki elektrovalf de bozuk sanırım normalde araç kapalı iken gaz akışını kesmeli

Regülatör sonrası arka emniyet valfi de değişmeli gibi görünüyor, videoya göz atmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Regulatör diyaframı genelde belirli bir sürede bozuluyor.

Bu periyodik değişir hale gelse iyi olacak kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Selim Uzun
(düzenlendi)

arkadaşlar kolay gelsin aracımı başka bır aracla cekıp sanayıye goturmem lazım,aracım otomatık vıtes oldugu ıcın n konumuna mı alıp cektırmem lazım,yoksa cekılmezmı 

aracı cekmemdekı sebep,ıcındekı gaz boşaldı regulator kafasının altından gaz kaçırıyordu,fakat benzımle calıştırdığımda kaputun ıcınden dumanlar cıktı hemen stop ettım,neden nerden cıktıgını goremedım dumanın 

tarihinde Selim Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hic otomatik araba cekme cektirme tecrubem olmadi gider herhalde o sekilde.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Araç çalışmadan frenler şişmez mi? Bence çekiciye yükleyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selim Uzun yazdı:

arkadaşlar kolay gelsin aracımı başka bır aracla cekıp sanayıye goturmem lazım,aracım otomatık vıtes oldugu ıcın n konumuna mı alıp cektırmem lazım,yoksa cekılmezmı 

aracı cekmemdekı sebep,ıcındekı gaz boşaldı regulator kafasının altından gaz kaçırıyordu,fakat benzımle calıştırdığımda kaputun ıcınden dumanlar cıktı hemen stop ettım,neden nerden cıktıgını goremedım dumanın 

Çekilmez diye biliyorum ben, çekici üzerine alması lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Selim Uzun yazdı:

Benim focus varken otomatikti o da kitapçığında yazıyordu ön tekerlerden kaldırılır çekilir olarak. Çekiş tekerleri yere temas etmeyecek. Siz yine de komple yükleyin çekiciye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

kesın bılgısı olan varmı arkadaslar cekıcıye bır ton para vermeyeyım dıyorumda

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Selim Uzun yazdı:

Aracı sanayiye götürmek yerine aracı yerinde yaptırmak için usta ile görüşün, belki çekici parasından daha azına aracı yaptırablirsiniz. Benzinde araç çalışmıyor mu?

Ben olsam otomatik aracı çekmezdim, çok zorunlu kalırsam çekici ayarlardım.

Bazı otomatik araçların kitapçığında çekme prosedürü var. Ancak sizin araçta bu uygun mudur kitapçığa bakmak lazım.

örnek prosedür;

Motoru çalıştırın.
Frene basin ve sirasiyla vitesi P,R,N,D,2,1'e alin.
 D'ye daha sonrada N'ye alin.
Motoru üç dakika boyunca calistirin sonra kapatin.
El frenini indirin.
Kontagi birinci kademede birakin( direksiyon kilitlenmemesi için)

Aracı çekebilirsiniz.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

benzınler motoru calıştırmaya kalktım geç çalıştı ve duman cıkmaya başladı regulatorun alttaraflarından bende bıraktım

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Uzun yazdı:

Bence vites n de iken çekilmesi lazım. vitesi n ye alıp iteklediğinizde gidiyorsa çekilmesinde bir mahsur olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...