İçeriğe Yönlendir

LPG Gaz Kaçırıyor

Selim Uzun

Recommended Posts

Evren Erakçora
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bence vites n de iken çekilmesi lazım. vitesi n ye alıp iteklediğinizde gidiyorsa çekilmesinde bir mahsur olmaz.

kitapta olmaz demiş.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Evren Erakçora yazdı:

kitapta olmaz demiş.

N de iken araç insan gücü ike hareket edebiliyorsa ne gibi sorun olabilirki. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Metin Uzunoğlu yazdı:

N de iken araç insan gücü ike hareket edebiliyorsa ne gibi sorun olabilirki. 

Teknik nedenini bilemem, belki şanzıman ısınıyor olabilir vs. Adam kitapçığa boşuna yazmaz. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Teknik nedenini bilemem, belki şanzıman ısınıyor olabilir vs. Adam kitapçığa boşuna yazmaz. 

2016 fiesta kitapçığında 20km/h hız geçilmeyecek şekilde kontak açık şekilde (direksiyon kilidinin devreye girmemesi için) çekilebilir diyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otomatik şanzımanlı araç çekiş tekerleri kaldırılarak çekilmeli.

Eski Duster 4x4'tü mesela, onda vites boşta dahi olsa 4 teker kaldırılarak çekilmeliydi.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bence vites n de iken çekilmesi lazım. vitesi n ye alıp iteklediğinizde gidiyorsa çekilmesinde bir mahsur olmaz.

Focus 1 in kitapçığında yazar. Tahrik tekerleri kaldırılarak olmalı.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mondeo 2016 kullanma kılavuzu

https://hizliresim.com/2ZJ5P8

Yanlışım varmış kitapçıkta 4 teker üzerinde "geri" çekmeyin yazıyor. Max 50 km hızla ve 50 km uzaklığa gidilebilir n iken vites. Israrda kusura bakmayın :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Uzun

arkadaslar kolay gelsın.arabayı cekıp sanayıye goturduk regulator degısecek(gaz beynı)bunun malıyetı hakkında bılgısı olan varmı.bırde bu degısınce bır ıslem yapmamız gerekıyormu sımdıden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Uzun yazdı:

arkadaslar kolay gelsın.arabayı cekıp sanayıye goturduk regulator degısecek(gaz beynı)bunun malıyetı hakkında bılgısı olan varmı.bırde bu degısınce bır ıslem yapmamız gerekıyormu sımdıden tesekkurler.

Geçmiş olsun, regülatör 150-200 TL gibidir yaklaşık. başka bir işleme de gerek olduğunu sanmıyorum ama emin de değilim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Selim Uzun yazdı:

Lpg markasına göre değişir ama atiker sisteme aldesa regülatör uyuyor mesela(bende o şekilde), pahalı markaların tamir takımları oluyor, atiker ise yeni regülatör alın diğerlerine göre ucuz.

https://www.lpgyedekparca.com/lpg-beyin-tamir-takimlari

Yorum bağlantısı
Selim Uzun

arkadaslar regulatorun altında gozle gorulur gaz sızıyordu tıslama seklınde.arkadan tupun ustunden vanayı kapattım az once gazcıya gıttım usta gaz kesıcıyı degıstırdık su anda bır sızıntı yok dedı test ettıklerını soyledı ama ıcım rahat degıl cunku ragulator kapasının alt kısmından 1 gun boyunca gaz attı gozlede gorulur sekılde.sımdı gaz kesıcı degısınce burdakı gaz atma olayı nıye bıttı onu anlayamadım hıc.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Selim Uzun yazdı:

arkadaslar regulatorun altında gozle gorulur gaz sızıyordu tıslama seklınde.arkadan tupun ustunden vanayı kapattım az once gazcıya gıttım usta gaz kesıcıyı degıstırdık su anda bır sızıntı yok dedı test ettıklerını soyledı ama ıcım rahat degıl cunku ragulator kapasının alt kısmından 1 gun boyunca gaz attı gozlede gorulur sekılde.sımdı gaz kesıcı degısınce burdakı gaz atma olayı nıye bıttı onu anlayamadım hıc.

Sizin gaz kesici arızalı demek ki. Gaz kesici LPG kullanılmadığında depodan enjektörlere gaz gelmesini keser. Ara vana gibi bişe. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...