İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Sorunu

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

arkadaşlar tersaneler bölgesinde çalışmaktayım.  aracımla işe gidip geliyorum. gemilerde yapılan raspa boyalardan dolayı aracımın camı pütür pütür oldu . 

normalde brandayla kapatmak lazımdı ama ben yapmadım. pişman oldum açıkcası.

ön camda pütür pütür olan şeyleri nasıl çıkartabilirim. yardımcı olabilir misiniz. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit Türk yazdı:

arkadaşlar tersaneler bölgesinde çalışmaktayım.  aracımla işe gidip geliyorum. gemilerde yapılan raspa boyalardan dolayı aracımın camı pütür pütür oldu . 

normalde brandayla kapatmak lazımdı ama ben yapmadım. pişman oldum açıkcası.

ön camda pütür pütür olan şeyleri nasıl çıkartabilirim. yardımcı olabilir misiniz. 

Merhaba,aynı sorunu yaşadım tersaneler bölgesinde..

Kil uygulaması çözüm oluyor. Kil alın internetten, uygulaması basit. Kaportaya da cama da yaparsınız. Örnek ürün aşağıdadır.

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/kil-hamuru-3m-clay-bar-38070-180-gr-arac-yuzey-temizleyici-kutulu-P419448513?gclid=EAIaIQobChMI3obmsfn76AIVzIKyCh3LDwsHEAYYBCABEgLYZfD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Cem Işık yazdı:

Merhaba,aynı sorunu yaşadım tersaneler bölgesinde..

Kil uygulaması çözüm oluyor. Kil alın internetten, uygulaması basit. Kaportaya da cama da yaparsınız. Örnek ürün aşağıdadır.

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/kil-hamuru-3m-clay-bar-38070-180-gr-arac-yuzey-temizleyici-kutulu-P419448513?gclid=EAIaIQobChMI3obmsfn76AIVzIKyCh3LDwsHEAYYBCABEgLYZfD_BwE&gclsrc=aw.ds

teşekkürler. 

selülozik tinerle çözülebilir diyorlar. ne düşünüyorsunuz bu konuda 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tinerle olur boyaya pek gelmemeli, boyanın üzerinde de vardır onlardan bence. onu da anca pasta cila ile çıkartırsınız.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit Türk yazdı:

teşekkürler. 

selülozik tinerle çözülebilir diyorlar. ne düşünüyorsunuz bu konuda 

Boyaya zarar vermezse bile plastik aksama değmesi halinde leke yapabilir tiner. En garanti yol kil uygulaması. Dediğim gibi başıma geldi Tuzla'da..

Cam sil/sıvı sabunla karıştırılmış su ile kili uygulayarak tertemiz edersiniz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Dogan Arsiray yazdı:

tinerle olur boyaya pek gelmemeli, boyanın üzerinde de vardır onlardan bence. onu da anca pasta cila ile çıkartırsınız.

aracım siyah olduğu için onu şimdilik düşünmüyorum. ön cam çok rahatsız etti beni silecekler altında kum varmış gibi ses çıkarıyor aşırı rahatsız oluyorum.

Cem Işık yazdı:

Boyaya zarar vermezse bile plastik aksama değmesi halinde leke yapabilir tiner. En garanti yol kil uygulaması. Dediğim gibi başıma geldi Tuzla'da..

Cam sil/sıvı sabunla karıştırılmış su ile kili uygulayarak tertemiz edersiniz.

Gemak da çalışıyorum bende Tuzlada.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit Türk yazdı:

aracım siyah olduğu için onu şimdilik düşünmüyorum. ön cam çok rahatsız etti beni silecekler altında kum varmış gibi ses çıkarıyor aşırı rahatsız oluyorum.

Gemak da çalışıyorum bende Tuzlada.

Ben Adik'te idim.. Araç sahibi tüm çalışanlar kil almıştık ortaklaşa paylaşarak kullandık o zamanlar :) Bir paket 4 kişiye yetiyor rahatça.. (sırf camlar için uygulanacaksa)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Cem Işık yazdı:

Ben Adik'te idim.. Araç sahibi tüm çalışanlar kil almıştık ortaklaşa paylaşarak kullandık o zamanlar :) Bir paket 4 kişiye yetiyor rahatça.. (sırf camlar için uygulanacaksa)

:) 

teşekkür ederim. tavsiyelerinizi dikkate alacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...