İçeriğe Yönlendir

Bu Cezayı Ödemeli miyim?

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Herkese merhabalar,

2013 yılı ağustos ayında bir araç aldım. 2018 nisan ayında sattım.

Gib gov tr adresinden beyanlı trafik cezası sorgulama ekranına girdiğimde bu araca 2013 eylül ayında 77₺ lik bir ceza kesilmiş ve tebliğgat bana 27.12.2013 de verilmiş.( yalan olmasın hatırlamıyorum)

Ödeme ekranına gittiğimde 233₺ kadar çıkmış ceza.

Sorum şu ben bu aracı satarken noterde birşey çıkmadı, sanırım iki kere de muayeneye gittim yine birşey gözükmedi.

*Bu cezayı ödemem gerekir mi?

* E devletten ya da başka bir ekrandan bu araca yaptığım ödemeler (vergiler olsun, cezalar olsun) görebileceğim bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Ödemelisiniz bence. Ceza sizin vergi numaranıza işlemiştir. Benim şu an kullandığım plakada da oldu. Ben alırken plakada gözükmeyen ceza 6 ay sonra çıktı. Vergi dairesi benimle alakalı olmadığını söyledi. Üzülüyordum sürekli faiz bindiği için. Yaklaşık 1 sene sonra koyboldu.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

google drive üzerinden araçla ilgili yaptığım işlemlere bakıyorum. Evraklarımda vardır kesin birşeyler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vergi dairesi kayıtlarında görüyorsan yani senin vergi numarana tahakkuk etti ise ödemelisin. 

Bunu gib.gov.tr tr'den sorgulayabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Bilmediğim icin soruyorum bu cezalarda zaman asimi yokmu 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Evraklarımı aradım taradım bana böyle bir ceza gelmiş evet ve bende ödemişim. Gerek ödeme makbuzu gerek kredi kartından ödendiğine dair bilgileri gördüm.

Bugun sağolsun @Mehmet Ozyurek abimle de telefonda istişare ettik. Ödeme makbuzumuzu saklıycaz. Burdan da birşey çıkmaz diye ortak bir noktada buluştuk.

Enteresan olan ceza gib gov tr adresinden BEYANLI CEZA SORGULAMA ekranında gözüküyor olması. Ceza sadece orada gözüküyor onun dışında gib gov tr de hiçbir alanda ceza bilgisi yok.

Bilgi amaçlı paylaşmak istedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...