İçeriğe Yönlendir

Connect - Uzun Far Sorunu

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar aracımda sağ  ön uzun far devamlı bozuluyor değiştiriyorum , en fazla 3 gün çalışıyor. Sebebini bulamadım. Böyle bir arıza başına gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok garip. Sürekli yanan lamba değil ki bozulsun. Soketi filan sağlam di mi? Led mi normal ampül mü?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araçta kayar ledlerden var mı? Ya da soketlerde müdahale olmuş mu? İlk önerim eğer elinizde varsa avometre ile soketleri ölçün, sağ ve sol soketleri anahtar kapalıyken, park konumunda, sinyallerde, uzunlarda gibi tüm konumlarda ölçerek karşılaştırın. Bir yerde sıkıntı belli eder kendini.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

H4 değil mi onlar.. 

Muhtemelen sokette yada farda sorun vardır.. 

H4 te uzunlaar yanınca kısalar sönmesi gerekir.. Sönmüyorsa aşırı ısıdan bozuluyor olabilir. Yada kısadayken de birlikte yanıyor olabilir.. 

Özetle.. Ampul duy ve soketine bakılmalı. 

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Servet Aydın yazdı:

Çok garip. Sürekli yanan lamba değil ki bozulsun. Soketi filan sağlam di mi? Led mi normal ampül mü?

Normal ampül. h4

Ü.Emre Kartal yazdı:

Araçta kayar ledlerden var mı? Ya da soketlerde müdahale olmuş mu? İlk önerim eğer elinizde varsa avometre ile soketleri ölçün, sağ ve sol soketleri anahtar kapalıyken, park konumunda, sinyallerde, uzunlarda gibi tüm konumlarda ölçerek karşılaştırın. Bir yerde sıkıntı belli eder kendini.

Voltajlarını konsoldaki kola kadar ölçtüm sıkıntı yok. aracın far sıfır taktırmıştım geçen sene.

Mehmet Ozyurek yazdı:

H4 değil mi onlar.. 

Muhtemelen sokette yada farda sorun vardır.. 

H4 te uzunlaar yanınca kısalar sönmesi gerekir.. Sönmüyorsa aşırı ısıdan bozuluyor olabilir. Yada kısadayken de birlikte yanıyor olabilir.. 

Özetle.. Ampul duy ve soketine bakılmalı. 

Abi baktım sıkıntı yok. Aracın farını sıfır taktırmıştım geçen yıl.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Far kolunda problem olabilir mi acep?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En fazla üç gün. Bir el hep selektör kolunda olsa bile patlamaz ampül. Konnect aküsü ne tarafta kaputu açınca?

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Dikkat ediyor olabilirsiniz ama ben bir hatırlatma yapayım bağlarken kutudan alırken  Cam kısımlara elinizle dokunmamanız lazım.

Gevşek sokette patlatiyor bazen gerilim ölçerken bunu yakalayamıyorsunuz.

Birde marka değişimi yapmadiysanız değiştirmenizi tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Kırçal
Servet Aydın yazdı:

En fazla üç gün. Bir el hep selektör kolunda olsa bile patlamaz ampül. Konnect aküsü ne tarafta kaputu açınca?

sol tarafta.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...