İçeriğe Yönlendir

Corona Sayesinde Öğrendiklerim.

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Erkan Işık

Bize pazara cıkma yasagı geldı 1,5 aydır pazara cıkmıyom  mal arabada kaldı , gecen ay kredı ödeme vardı 17500 tl dedım erteleme varmı yok dedıler , aysonu bagkur borcu evın gıderlerı allahdan kenarda bırıkımım vardı yoksa ne yapardım bılemıyorum :((  150 bın kredi borcu var şükürki karsılıgını   ayırmısdım , saglık olsun dıyelım .

• Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

biz kişisel veya toplumsal ihtiyaçlarımızı sayarken ''Dünya'''ya da bir mikrafon uzatsak,söz versek ne DEMEZDİKİ acaba? 2.dünya savaşından sonra hava kirliliğinin en dip seviyelerini yaşıyoruz,''hava kirliliği %45 civarı azalmış,inanılmaz rakamlar var...bütün dünya anlaşıp belli zamanlarda hayatı durdursakmı? yoksa delinin biri ortalığa virüs yaysın diyemi beklesek?? corona bize yaşamın ne kadar değerli olduğunu( ilk baş sağlık) ve doğanın,dünyanında dinlenmeye ihtiyacı olduğunu gösterdi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Otomobil yangınların en büyük 10 sebebi arasında , 5nci olan aşırı ısınan katalitik konverterlermiş. 

https://auto.howstuffworks.com/car-driving-safety/accidents-hazardous-conditions/10-causes-of-car-fires6.htm

Benim katalitik 970 derece görüyor. :) Ama motora yapışık :( Sanırım benim arabayı kapsamıyor bu açıklama 

eski tip cat bu arabanın tabanında, yeniler motor bölümüde dik olmalı? hunday da nerede kat?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

eski tip cat bu arabanın tabanında, yeniler motor bölümüde dik olmalı? hunday da nerede kat?

motora yapışk dik

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapsamıyor demek ki

ilk zamanlar tabanda idi, otların üstüne park edince yanardı orman falan

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Meğer diziler ne çok yer tutuyormuş hayatımızda.. Tevellütten mütevellit dışarıya çıkamayınca iyice bunaldı annem ve babam. Acilen bu duruma bi çare bulmak gerek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Meğer diziler ne çok yer tutuyormuş hayatımızda.. Tevellütten mütevellit dışarıya çıkamayınca iyice bunaldı annem ve babam. Acilen bu duruma bi çare bulmak gerek.

Aslında bir hafta sonu sadece çocuklar.
Diğer hafta sonu sadece 65 yaş üstü serbest bırakılsa iyi olur. Psikoloji de önemli.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sağlık, ekmek ve sudan daha değerli bir şeyin olmadığını hepimiz anladık artık diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Psikoloji de önemli.

10 mayıs a kadar süre veriyorum 11 inden sonra yine görüşelim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sağlık, ekmek ve sudan daha değerli bir şeyin olmadığını hepimiz anladık artık diye düşünüyorum...

Kayınvalidem yanımızda.
Olaylar patlak verdiği an. Git iki çuval un al dedi. Dinlemedim.
Çok haklıymış.
Sağlık tabi önemli ama. Unsuz da olmuyormuş.
10 mayıs a kadar süre veriyorum 11 inden sonra yine görüşelim

Bakan. Avm leri açın talimatı vermiş diye duydum.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

''Bu iki hafta çok önemli''  bunu da ayrı öğrendik... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kemal Korkmaz yazdı:

''Bu iki hafta çok önemli''  bunu da ayrı öğrendik... 

Her iki haftada bir öğrenince şaaapıoğ beyin,,, yanıyor

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bakan. Avm leri açın talimatı vermiş diye duydum.

2 seçenek:

1. açmassın, camları kırıp açalrar

2. açarsın kepenk aaçıp açarlar

arzu edilmeyen:

3. açacak kepenk bulamassın......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben devlet olsam kesin ek bir iş verirdim size. :)

Devlet onlara normal zamanda da iş vermiyor ki!!! 😊

@Metin Akbal kusura bakma PDRcilere böyle takılmak bizde alışkanlık oldu. Yoksa işini en iyi şekilde yapıyorsundur muhakkak. 

İşleyen demir pas tutmaz atasözünü bizzat uygulamalı yaşadık bu dönemde. Evde ne kadar bir şeylerle uğraşalım desek de 75'ten 80 kiloya çıkmışız farkına varmadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Devlet onlara normal zamanda da iş vermiyor ki!!! [emoji4]

[mention=76937]Metin Akbal[/mention] kusura bakma PDRcilere böyle takılmak bizde alışkanlık oldu. Yoksa işini en iyi şekilde yapıyorsundur muhakkak. 

İşleyen demir pas tutmaz atasözünü bizzat uygulamalı yaşadık bu dönemde. Evde ne kadar bir şeylerle uğraşalım desek de 75'ten 80 kiloya çıkmışız farkına varmadan.

Bak Emmi nin biri tatiliniz var diye diye evden cikamaz oldu hatta sitenin otoparkina bile inemiyor ve ustune okullarin ne zaman acilacagi da mechul default_smile.png

Dun ilce merkezindeki evime geldim ben mesela iftara semaverimi falan yaktim oh mis. Hic demedim ki sigortacilar oturdugu yerden para kazaniyor diye

Kelin de bir sahibi var degil mi default_wink.gif

Bilmeyenler icin:

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele makamının sonuna gelir. Meşrebin usulünce bundan sonra sadeliği seçecektir.

Saç, sakal, kestirmek üzere berbere gider.

Vur usturayı berber efendi, der.

Berber dervişin saçlarını kazımaya baslar. Derviş aynada kendini takip etmektedir. Başının sağ kısmı tamamen kazınmıştır.Berber tam diğer tarafa usturayı vuracakken, bıçkın bir kabadayı girer içeri. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış kısmına okkalı bir tokat atarak:

- Kalk bakalım kel, kalk da tıraşımızı olalım, diye kükrer.

Dervişlik bu... Sövene dilsiz, vurana elsiz gerek. Kaideyi bozmaz derviş.

Ses çıkarmaz, usulca kalkar yerinden. Berber mahcup, fakat korkmuştur. Ses çıkaramaz.

Kabadayı koltuğa oturur, berber traşa başlar. Fakat kabadayı tıraş esnasında da sürekli aşağılar dervişi, alay eder:

"Kel aşağı, kel yukarı."

Nihayet traş biter, kabadayı dükkandan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, gemden boşanmış bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelir. Kabadayı şaşkınlıkla yol ortasında kalakalır. Derken, iki atın ortasına denge için yerleştirilmiş uzun sivri demir karnına dalıverir. Kabadayı oracığa yığılır, kalır. Ölmüştür.

Görenler çığlığı basar. Berber ise şaşkın, bir manzaraya, bir dervişe bakar, gayri ihtiyarî sorar:

- Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?

Derviş mahzun, düşünceli cevap verir:

- Vallahi gücenmedim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki kelin de bir sahibi var. O gücenmiş olmalı!…

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bak Emmi nin biri tatiliniz var diye diye

Yazdım bakana.
Yakında ek kamu hizmeti çıkarsa şaşırma.
[emoji23]

Devlet onlara normal zamanda da iş vermiyor ki!!! [emoji4]

Aynen ya.
Plan yok, ek ders yok, takip yok, sınav yok. Nöbet bile yoktu da. Ahım tuttu arada nöbet tutuyor du artık.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yazdım bakana.
Yakında ek kamu hizmeti çıkarsa şaşırma.
emoji23.png

Aynen ya.
Plan yok, ek ders yok, takip yok, sınav yok. Nöbet bile yoktu da. Ahım tuttu arada nöbet tutuyor du artık.

Bakan PDR ci ha hatirlatayim bu arada 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakan PDR ci ha hatirlatayim bu arada [emoji16]

Meslekçiler genelde en çok eziyeti kendi meslek grubuna yaparmış. [emoji847]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Meslekçiler genelde en çok eziyeti kendi meslek grubuna yaparmış. emoji847.png

Nobeti getirdi bu kadar yeter meslektaslarima diger garipler sevinsin falan dedi 😁

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Metin Akbal yazdı:

Derviş mahzun, düşünceli cevap verir:

- Vallahi gücenmedim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki kelin de bir sahibi var. O gücenmiş olmalı!…

Alıntı kirletmesin diye kısa kestim.

Daha önce okumuştum ibretlik bir hadise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç ekmek israf etmiyoruz.. Farkında mısınız ?

2 aydır bizde çeyrek ekmek bile atılmadı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Salgından 1 ay önce kendi ekmeğimizi kendimiz yapmaya karar vermiştik. Çok iyi denk geldi, unlarımız ve mayamız olduktan sonra fırınlara hiç ihtiyacımız olmadı. Herkes ekmek arabası beklerken ben keyfime baktım. İnşallah herkesin kendi ekmeğini yapma denemesi adına bir gelişme de olmuştur. Bağımlı olmak ayrı bir stres konusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kayınvalidem yanımızda.
Olaylar patlak verdiği an. Git iki çuval un al dedi. Dinlemedim.
Çok haklıymış.
Sağlık tabi önemli ama. Unsuz da olmuyormuş.

Gönderebilirizi Nevşehir'e :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

'Yeni normal düzen' tabiri duydum bugün kurumsal mailden, bakalım neler olacak

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Köksal Yılmaz yazdı:

'Yeni normal düzen' tabiri duydum bugün kurumsal mailden, bakalım neler olacak

ilginç bir tanımlama olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...