İçeriğe Yönlendir

At mı Araba mı Bütçe Dostu?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Furkan Sumer
Ahmet Caliskan yazdı:

Yürümediğinde vurdurma ihtimalini düşündüm de abooov

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Darbaz yazdı:

Ata dressage eğitimi verip ritim ve empüsyon kazandırırsak, az otla çok yol kat edilebilir. 

Düşük ritim yürüyüşte yorulmadan 5 saat binebiliriz. 

Hypermil i kaldırdık ama yerine başka kelimeler mi bulduk :D

Nedir bunlar? 

Bu arada atımız olmadı ama memlekette köyde katırımız vardı. 

Katır: at ile eşek in kupadan kesilerek birleştirilmesi gibi bir şey olurdu herhalde :D

0.9 beygir ama tork yüksek, aynı yakıtla :D

Artı olarak, egzos çıkışı geri dönüşüm ile tarlada domates hıyar oluyor 😛 :D

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. Bunun da pert olanı alıcı bulabilir.
Mantıklı gelmeye başladı.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Atı çarpsan iyileşir. Arabayı yaptırmak lazım. Atta boya değişen olayı da olmaz . At istemezse gitmez. Arabaya benzin koysan gider. at ta cabrio tek seçenek😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Çalışkan

Gelen zamlardan sonra, dönüp dolaşıp bu konuya geliyorum ister istemez. Ah bi anlık deli cesareti gelse de kavuşsam atıma.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

At zor.. 

Kasko da yapılmıyor.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

At zor.. 

Kasko da yapılmıyor.. 

Sucuk potansiyeli de yüksek.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

At zor.. 

Kasko da yapılmıyor.. 

Abi kasko yapılsa bile ustası zor bulunuyo anlayan yok :D parça sorunu da var zaten.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet Çalışkan yazdı:

Gelen zamlardan sonra, dönüp dolaşıp bu konuya geliyorum ister istemez. Ah bi anlık deli cesareti gelse de kavuşsam atıma.

Konuyu okumadım da ata bindiniz mi daha önce? Ben yarım saat ayakta bindim tırıs gittik. 3 gün zor yürüdüm de :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
İlkay Başaran yazdı:

Konuyu okumadım da ata bindiniz mi daha önce? Ben yarım saat ayakta bindim tırıs gittik. 3 gün zor yürüdüm de :)

Yok binmedim hiç. Olur da binersem gidiş-geliş 10 dk yı geçmez burada. Yarım saat yorabilir :)

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Annem derdi ki bir at bir ev nüfusunun yediği kadar yer. Bir ambar bize bir ambar ata doldururduk derdi. Hakkıyla bakarsanız at da ekonomik olmayacaktır yemesi içmesi yanında veteriner masrafları vs derken daha pahalı bile olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

atta triger değişimi kaç bin km de 

Gemini değişsen yeter. Triger evladiyelik. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Ahmet Çalışkan yazdı:

Merhaba,

Küçüklüğümden beri hep bir atım olsun istemişimdir. Gerek ortamın uygun olmaması, gerek bütçe, gerekse de at binememem sebebiyle bu hayalimi hep erteledim. Hayır, oruç başıma vurmadı :) etrafımda çok fazla at olması (yanlış anlaşılmasın oruç sakatlayan atlardan bahsetmiyorum, gerçek canlı at çok fazla var yaşadığım yerde :) ) benim bu hayalimi yeniden hortlattı. Yakın mesafeye, çarşıya, markete vs binip gitsem diyorum :) yadırgayan da olmaz şehir at dolu.

Ama aklımda bir soru var: Araç mı at mı daha çok yakar acaba?

Arabaya binmezsen yakmıyor. Ata binsen de binmesen de yakıyor, açlıktan öldüremeyiz hayvanı. Fakat arabanın da vergisi, bakımı, muayenesi vs. var. Atın bakımı aracın bakımı kadar masraflı değildir diye düşünüyorum.

Daha önce at binmiş/bakmış, tecrübeli olanlar varsa yardımlarını bekliyorum.

At. 

Bakım maliyeti en ucuz arabadan daha düşük. Yemi pahalansa da günümüz akaryakıt fiyatlarında daha uygun. 

Ayrıca arkadaşlık eder. Sevdirir kendini. Beton gibi durmaz araba gibi. 

Her halükarda at iyidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ahmet Çalışkan yazdı:

Yok binmedim hiç. Olur da binersem gidiş-geliş 10 dk yı geçmez burada. Yarım saat yorabilir :)

Ben yarım saat bindim, at üstünde yemek yiyip uyuyan ataların torunu olduğuma utandım. Bir defa da halı saha maçından sonra öyle olmuştum, oturup kalkmak bir hafta işkence oluyor. Ortam müsait olunca bende almak istiyorum ama ya nasip diyelim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Tuğberk Avar

Katır en bütçe dostu olan. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

At ekonomiktir. Yakıt bitme derdi yok, en kötü sağa çeker otlatır suyunu verir devam edersin. Ancak donanım olarak tatmin etmez , koltukları serttir, kliması ,sunroff u yoktur. Ncaptan tek yıldız bile alamaz. En boşunda bie aktif güvenlik sistemi vardır. Bile bile biryere çarpmaz. Atlayamayacağı tümsekten geçmez. Doğa dostudur, boku gübredir. Çevreyi kirletmez. Egsozu, muayenesi, sigortası, kaskosu da yoktur. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...