İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Şıkırtı

Hüseyin Mahir

Recommended Posts

Hüseyin Mahir

Merhaba. 106.000 KM de connect aracımız var. Araç 1000 Km önce enjektör revizyonu yapıldı. Araba ısınana kadar bir şıkırtı yapıyordu bugün sabah tam motor ısınmadan hareket edip boşa attığımızda ise hafif devir sayacında dalgalanma oldu. 900 ile 1000 rpm arasında. bulunduğumuz şehir dışında yapıldı araç. İlk çalışmada beyaz duman atıyor sonra ısınınca kesiyor. Bazı ustalar zincirden dedi bazıları enjektörcü iyi değil dedi. Video ekliyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Beyaz duman olmasaydı zincirden derdim ama bence sorun enjektör veya subaplarda gibi. Araca carbon clean yaptırdınız mı hiç? Eğer yapılmadı ise iyi bir yerde yaptırın derim. Biriken kurumlardan kaynaklı yapıyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ses enjektör bakımından önce de varmıydı ?
Enjektörle akakalı değil gibi ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Ü.Emre Kartal yazdı:

Beyaz duman olmasaydı zincirden derdim ama bence sorun enjektör veya subaplarda gibi. Araca carbon clean yaptırdınız mı hiç? Eğer yapılmadı ise iyi bir yerde yaptırın derim. Biriken kurumlardan kaynaklı yapıyor olabilir. 

Carbon clean yapılmadı . Yaptırmayı düşünüyorum aracın hiç egr temizliği falan yapılmadı 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ses enjektör bakımından önce de varmıydı ?
Enjektörle akakalı değil gibi ?

Yoktu yada araç hep İzmir'de binildigi için hava ısısı nedeniyle fark etmedik. Araç isparta ya geldiğinden beri sesler arttı. Beyaz duman kesiliyor ısınınca. Subap lardan olma ihtimali varmıdır acaba

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Çağlar Bayur yazdı:

enjektör diyrom

Revizyon yapan kişi kodlama yaptığını enjektör memelerini değiştirdiğini falan söyledi . Acaba ayarları düzgün mu yapılmadı ki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektörden önce bu sorunlar yoksa, tersten gidilmeli bence.
Yani enjektör. İlk önce o elenmeli.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektörden önce bu sorunlar yoksa, tersten gidilmeli bence.
Yani enjektör. İlk önce o elenmeli.

Biraz önce bir tamirciye baktırdım tabiki motor sıcaktı streteskopun tamirci versiyonunu yapmışlar ucu sivri motoru dinledi herhangi bir sorun yok dedi ama esas sesleri motor soğukken yapar soğuk Ken dinlemeliyim dedi. yarın sabah evin önüne gelip motor soğukken dinleyecek o zaman karar verebiliriz dedi. Yarın gün içersinde belli olur umarım. Motor sicakken Zenit saat gibi çalışıyor. Umarım bizi üzecek birşey çıkmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Ali Gürbüz yazdı:

Kızdırma buji leri de kontrol edilmeli.

Aklıma gelmedi değil. 

Alpay Sumer yazdı:

triger zincir mi bunlarda?

Normal triger setide var içinde zincirde varmış. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Hüseyin Mahir yazdı:

Aklıma gelmedi değil. 

Normal triger setide var içinde zincirde varmış. 

Zincir sesi olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Alpay Sumer yazdı:

Zincir sesi olabilir mi? 

İlk birkaç ustada bunu söyledi. Whatsappdan onlarada video atmıştım. ancak zincir ilk çalışmada beyaz duman yaparmı ? Isındığında dumanda sesde kayboluyor. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir
Alpay Sumer yazdı:

ben ses acisindan oyle dusundum.

Yoksa durum enjektor diyor bence de.

Hayırlısı bakalım. Enjektörler revizyon göreli 1000 km ancak oldu. Yağ ve tüm filtreler değişelide 2000 km oldu. Yeni memeleri değişip içi temizlenen kodlama yapılan enjektörün böyle bir sorun oluşturması kafamda soru işaretleri bırakıcak. Çünkü bu sesi enjektör işemesi yapar yaparsa ilk çalışmada sanırım. Isnınca geçiyor çünkü. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Mahir

Bir saat önce usta arkadaş geldi arabayı o gelene kadar hiç calistirmadik kendisi çalıştırdı baktı beyaz duman evet vardı sesinde dinledi ne yazikki devirsiz kullanım sonucu subaplarda falan oluşan kurum nedeniyle dedi. Zincir olsa sesi kesmez dedi. Enjektorde ses yapsa hep yapar ısınınca kesilmezmis yakında 1300 km bir yol yapacak araba o zaman deposuna Valvoline bir katkı önerdi onu kullanırsan tüm kurumu yakıyor dedi depo full olmaliymis bakalım soyledigini yapicagim geçer umarım. 8-9 gün sonra deneyimimi paylasirim eğer başına gelen olursa aynı sorun belki bir çare olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...