İçeriğe Yönlendir

Jetta MK6 - Rolantide Vuruntu Titreşim

Yaşar Ümit Koray

Recommended Posts

Yaşar Ümit Koray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Önce ateşleme demiştik.. :)

Turbodan olmaz bence. 

Doğru söylüyorsunuz. Bugün gittiğimde motor takozunun kauçuk kısmının çöktüğünü vibrasyona mahal vermeyeceğini ama şanzuman takozunun ise bozuk olduğunu ve vibrasyona etki edeceğini söylediler. Hemen değişim yaptırdım. Hakikaten şanzıman takozu sorunlu olduğu çok açıktı. Motor takozu eh işte, ama yinede değiştirdik. Fakat titreşim hala devam ediyor. Bu sefer su markasını bile değiştirdim 😂, şu kesin, su markası ile alakalı olmadığını anladım en azından.😂 Yalnız Şanzıman takozunun değişimi bayağı işe yaradı. İlk kalkışlarda vuruntu oluyordu ama pek dikkate almamıştım en azında o gitti. Velhasıl kelam yarın bir aksilik olmazsa ateşleme bobinini Ngk alıp deneyeceğim. Buda olmazsa yoldan geçen ne kadar jetta varsa çevirip bakacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Motor takozu ve şanzıman kulağına iyice baktırın. Bana sağlam denilen şanzıman takozu yüzünden enjektörcüye elektrikçi verdiğim paralara hala yanarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Ümit Koray
Haluk Şentürk yazdı:

Motor takozu ve şanzıman kulağına iyice baktırın. Bana sağlam denilen şanzıman takozu yüzünden enjektörcüye elektrikçi verdiğim paralara hala yanarım.

🙂 Ne yalan söyleyeyim sizin adınıza üzüldüm. Bu konuda kesinlikle çok haklısınız. Eline anahtar usta olmuş lafı vardır ya, tamda onu yaşıyorum bu arabada. Ben 25 yıl gemi boyama üzerine çalıştım. Enspektörlük yaptım. Boyada bir sorun olduğu zaman araştırır nokta atışı çözüme giderdim. Forumdaki arkadaşların affına sığınarak söylüyorum. Adam tamirhane açacak ama aracın çözümü için şanzuman takozu nun arızalandığını bilemeyecek. Kusura bakmayın ama tam ama tam bir geri zekalı derim ben bu ustaya. Aynı sizin gibi sıkıntı var diye kaç yere gittim herifler bana bir şey yok abi diyor. Ağzımı bozduracaklar. Ya arkadaşım İnternet yıkılıyor, rolantide titreme diye hiçmi açıp okumazsın. Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama derdimi anlamışsınızdır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yaşar Ümit Koray

Arkadaşlar hayırlı sahurlar, ben daha sorunu çözemedim. Çözdüğüm an burada paylaşacağım. Başkalarınada faydası olur. Tabii servislerden biri beni vurmazsa.

En sonunda araba dile gelecek seninde, ustanın da, servisinde diye başlayıp. Sorun işte burada diyecek. Bazen yolda giderken araçtan farklı bir ses geldiği zaman konuşuyor zannedip. Dinlemeye çalışıyorum.😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Nusret şensoy
Yaşar Ümit Koray yazdı:

Arkadaşlar hayırlı sahurlar, ben daha sorunu çözemedim. Çözdüğüm an burada paylaşacağım. Başkalarınada faydası olur. Tabii servislerden biri beni vurmazsa.

En sonunda araba dile gelecek seninde, ustanın da, servisinde diye başlayıp. Sorun işte burada diyecek. Bazen yolda giderken araçtan farklı bir ses geldiği zaman konuşuyor zannedip. Dinlemeye çalışıyorum.😀

Merhaba 1.4 tsı b7 kasa passatım var aynı sorun bende de var yetkili serviste buji bobin değiştirdim sorun yine aynı sorun var bazen yoğun oluyor bazen kayboluyor ben çözüm bulamadım sanırım yakıt ile alakalı bir durum siz çözüm buldun mu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...