İçeriğe Yönlendir

Hangi Akü

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Koray Demir

Bir ekleme yapayım. Varta akülerin üretim tarihini garanti belgesinin üzerinde yazan 14 haneli seri numarasını aşağıdaki linke girerek öğrenebilirsiniz 

http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Avrupa menşeili ithal akülerde bize en erken 2-3 aylık akü geliyor daha erken üretilmiş olan bulunamıyor. Aylarca banttan inip de Türkiye’ye nakledilecek dumanı üstünde aküyü beklediğimi bilirim. Yerlilerde sıkıntı yok 1 ay hatta sevkiyatta denk getirirseniz 15-20 gün önce üretilmiş akü bile bulunabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Koray bey ve servet abi teşekkürler. Yarın yada salı günü aküyü değiştiricem. Varta 72 amper 470 tl. Bende bir not eklemek istiyorum. Arabayı belki bir ay hiç kullamıyorum. Bazen iki ay bile oluyor. Ama sadece Bu zamana kadar uzaktan kumanda çalışmıyor aracı kullanınca düzeliyor. Şunu demek istiyorum dokuz yıl içinde fotodaki Orjinal aküyü hiç değişmedim ve arabam hep yattı günlerce bazen iki ayı buldu. Acaba otosandan Orjinal akü mü alsam diye düşünüyorum!

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Koray Demir yazdı:

Bugün sabah bir şans verelim diye akü değişimi için Yiğit Akü bayiine gittik. Aküyü bizzat incelerim tarihi yeni dumanı üstünde 1 aylık akü bir sorun yok. Sıra beklerken bizden sonra 3 tane araç geldi hepsinin aküleri bitmiş yolda kalmışlar araçlar yeni bu arada ve elinde evrakı olan iki yıllık garanti için başvuruyor işletme sorumlusuyla personel ile arasında sessizce geçen diyalog aynen şu şekilde:
İS: 2 yılı dolmuş mu dolmuşsa gönder gitsinler
P: Hayır dolmamış. 
İS: O zaman şarja bağlayın.

P: 2 tanesini zaten daha önceden bağladık şarj tutmuyor.

İS: Napacaz bu akülerle böyle dinamo bozuktur vesairedir de bir yolunu bul uydur sepetle yapacak bi şey yok.

Biz vazgeçtik iptal edelim dedik çıktık. Kapıya kadar gelmeler cama yapışmalar çay yemek teklifleri demekki her şey malı satana kadar daha da geçmem önlerinden.

Bayinin savsaklığı bence. Kayınco almıştı yiğit akü aldığı yerden başka bir ilde aküsü bitmiş. Müşteri hizmetleri en yakın bayisine yönlendirip 1 e 1 değiştirdi aküyü. 4 5 sene oldu hala aynı akü var araçta 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ufuk Memiş yazdı:

Koray bey ve servet abi teşekkürler. Yarın yada salı günü aküyü değiştiricem. Varta 72 amper 470 tl. Bende bir not eklemek istiyorum. Arabayı belki bir ay hiç kullamıyorum. Bazen iki ay bile oluyor. Ama sadece Bu zamana kadar uzaktan kumanda çalışmıyor aracı kullanınca düzeliyor. Şunu demek istiyorum dokuz yıl içinde fotodaki Orjinal aküyü hiç değişmedim ve arabam hep yattı günlerce bazen iki ayı buldu. Acaba otosandan Orjinal akü mü alsam diye düşünüyorum!

Otosan kendi akü üretmiyor anlaşmalı üreticilerden satın alıyor. Sonradan alınan hiçbir piyasa aküsü araca fabrikasyon olarak takılan aküler kadar da uzun ömürlü olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu arada forumda aracını en az kullanan ve kısa mesafe yapan ben varım sanırım. 2005 yılında 49 binde aldığım Focus u 2019 da 90 binde sattım. Neyse üstünde orjinal akü ile gelmişti 2 sene sonra falan mutlu akü aldım 5 sene sonra ömrünü doldurdu yine mutlu aldım üstündeki akü ile sattım. Sattığım arkadaş geçen aylarda değiştirdi aküyü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Bende aracı 2011 de sıfır aldım şuanda 80.000 de. Az ama öz kullanıyorum:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...