İçeriğe Yönlendir

Clio 5 Alacak Olsanız Hangi Motoru Tercih Ederdiniz ? (Anket)

Selçuk Keleş

Hangi Motoru Seçerdiniz ?  

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dediğim gibi diyen böyle dedi, benim henüz kullanmışlığım yok, diyende servis çalışanı bilemedim artık, yalnız benim araştırmamda henüz büyük bir sıkıntıya rastlamadım yabancı forumlara bakıyorum ara ara daha fazla detay bulurum artık, ara ara rolanitide titriyor falan diyenler vara ama o hafif titreme motorun doğasında var, 3 silindir malum, yakıt konusunda henüz fikrim oluşamadı fakat verilere bakarsak 1.0 az daha az yakıyor, ben güç ve tahminen beni atak kullanımda rahatsız edecek cvt den dolayı 1.3 tercihinde bulundum, hanımdan ziyade birazda kendimi düşündüm yani çaktırma :)

sende olduğunu yeni farkettim, donanım ne, yorumların ne, start stop ve klimada sorun varmı biraz anlatırmısın, konfor sessizlik durumu ne?  genel olarak şuan en çok rastlanan sorun kia çok kişide yok, start stop sorunu ve klimanın biraz kullandıktan sonra devreden çıkması, aslında yeni model hemen alınmaz 1 sene beklenir kuralına uyma lazımda 1 sene beklesek yaya kalmamız tescillenecekti :)

şimdi sıra senin yolda, clio nun yaına bir 2 teker çekmek şart :D:moto:

yakıt durumu,  cvt den dolayı 1.0 neredeyse 1.3 edc kadar yakıyor, düz vites 1.0 ise daha iyi, bu durumda 1.3 edc tercih ettim 30 hp. daha güçlü 240 nm.  1.0 ise 142 nm.

1.0 tce cvt               1.3 tce edc                                     1.0 tce manuel

101 hp 142 nm        131 hp 240 nm.

• 6,3                 6.8 lt. içi                         5,6

4,1                 4.5 lt.  dışı                      3,8

• 5,0                 5.3 lt.  ort                       4,5 lt.

0-100

11.5 sn.           9sn.                            11.8 sn. 

Ohooo sen bana sorcan :) 
Bende o sorunlar çıkmadı henüz. S/S kapatıyorum ve pek şehir içi trafikte olmuyorum belki ondandır. Uzun yolda full klima açık kullanıyorum sorun yasamadim  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dediğim gibi diyen böyle dedi, benim henüz kullanmışlığım yok, diyende servis çalışanı bilemedim artık, yalnız benim araştırmamda henüz büyük bir sıkıntıya rastlamadım yabancı forumlara bakıyorum ara ara daha fazla detay bulurum artık, ara ara rolanitide titriyor falan diyenler vara ama o hafif titreme motorun doğasında var, 3 silindir malum, yakıt konusunda henüz fikrim oluşamadı fakat verilere bakarsak 1.0 az daha az yakıyor, ben güç ve tahminen beni atak kullanımda rahatsız edecek cvt den dolayı 1.3 tercihinde bulundum, hanımdan ziyade birazda kendimi düşündüm yani çaktırma :)

•  

Forumda bir tane sandero vardı 1,0 motorlu epeyce sorun yaşamıştı. motor aynı olduğu için benzer sorunlar bunda olabilir belki iyice araştırmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Bende o sorunlar çıkmadı henüz. S/S kapatıyorum ve pek şehir içi trafikte olmuyorum belki ondandır. Uzun yolda full klima açık kullanıyorum sorun yasamadim  

aha renge bak Alev Gırmızımı o bakiiim :) detay alayım nasıl sessizmi konfor nasıl? 

edit: yav ben konuyu nasıl atlamışım hemmen okuyorum...

daha alet yok ama benim durum şöyle, 1.3 tce edc, icon donanım+tam boy stepne, köpek balık anten, ön sisler,kablosuz şarj, Alev Kırmızı :)

renoyla temasta olduğum konular ise üretimde ekletmekle uğraşıyorum, ön park sensörü,geri görüş kamerası ve en önemlisi Sürüş destek paketi...

not: bende açık renk olan o ege mavisini istediydim, bayide yok hanımda kırmızı diyince karar böyle oldu

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aha renge bak Alev Gırmızımı o bakiiim :) detay alayım nasıl sessizmi konfor nasıl? 

edit: yav ben konuyu nasıl atlamışım hemmen okuyorum...

daha alet yok ama benim durum şöyle, 1.3 tce edc, icon donanım+tam boy stepne, köpek balık anten, ön sisler,kablosuz şarj, Alev Kırmızı :)

renoyla temasta olduğum konular ise üretimde ekletmekle uğraşıyorum, ön park sensörü,geri görüş kamerası ve en önemlisi Sürüş destek paketi...

not: bende açık renk olan o ege mavisini istediydim, bayide yok hanımda kırmızı diyince karar böyle oldu

İlk başlarda ben de opsiyon aksesuar vs istiyordum, bana özel sipariş durumunda yarısı peşin alınacağı 2 aya kadar bekleme olabileceği ve kalan fiyatın güncel fiyattan alınacağı bildirildi. O nedenle kafama uyan renkte düz ikon alıp daha fazla uğraşmak istemedim ve iyi ki böyle yapmışım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

İlk başlarda ben de opsiyon aksesuar vs istiyordum, bana özel sipariş durumunda yarısı peşin alınacağı 2 aya kadar bekleme olabileceği ve kalan fiyatın güncel fiyattan alınacağı bildirildi. O nedenle kafama uyan renkte düz ikon alıp daha fazla uğraşmak istemedim ve iyi ki böyle yapmışım :) 

bende öyle yaptım, bazı opsiyonlar zaten ekliydi, 15 ekim teslim diyorlar, bu arada ekletebilirsem ne ala, olmadı zaten araç dolu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Başımıza taş yağacak. Tanrılar kurban istiyor.

Ali bey Renault alıyor. Duyun ey ahali! Çalsın sazlar, oynasın kızlar!

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sani Gerşon yazdı:

images?q=tbn:ANd9GcRVhMm-VUQCssroNCT43qJ

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Ali bey Renault alıyor. Duyun ey ahali! Çalsın sazlar, oynasın kızlar!

:D  Eee devran dönüyor, hatırlarsan önceki senelerde Reno için tırt derdim, daha yakın zamanda ise Reno bu işi öğreniyor, dışı baya güzel olmaya başladı içi ise hala midemi kaldırıyor derken şimdi ise içinide halletmişler, motor falan zaten güzeldi,  bu durumda nayloncu oldum, gerçi okuduğuma göre bunun naylon yeride yok, kaput aliminyummuş sanırım :)

demiycektim araç gelene kadar ama dayanamadım, zaten yazdık ettik belli ettik, aldım ama aslında biraz acele ettim, yeni çıkan aracı almamak lazım fakat piyasa malum fiyatlar yerinde durmuyor, aldım geçtim...

aracım Reno :D   Clio5 1.3 Tce Edc  İcon donanım+opsiyonlar+fabrikadan zorlamayla ekletebilirsem dahada opsiyon eklenme modunda Alev kırmızı araç millet....

ahanda datlıyı isterim hiç affetmem :)

bu sefere 10 sene kullanmayacağım, maks 5-6 sene, sonra suv yada benzer bir büyük araç lazım, bize harbiden lazım böyle araç, 1 kişi binip şehirde dolaşmak için almayacağım hakkını vereceğim bunun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hem de yeni kasa alınmış. Hep "yaa yeni kasayı makyaja kadar bekleyeceksin, hatta makyajlı alacaksın" diyen Ali bey. Vay bee. Pandemiden belliydi, dünyaya bi şeyler oluyor, herkes etkileniyor işte :D

Hayırlı olsun inşallah :nazar: Bir gün herkes Renault kullanacak :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Hem de yeni kasa alınmış. Hep "yaa yeni kasayı makyaja kadar bekleyeceksin, hatta makyajlı alacaksın" diyen Ali bey. Vay bee. Pandemiden belliydi, dünyaya bi şeyler oluyor, herkes etkileniyor işte :D

Hayırlı olsun inşallah :nazar: Bir gün herkes Renault kullanacak :D

Teşekkürler :D  pandemi bizide vurdu vallahi, 1 sene bekleyemedim mecburen, çıkalı 6 ay oldu sanırım, beklerdim ama fiyatlar durmuyor alamayacağız sonra, en alt donanımda harbiden zayıf,  yazık olacak o paraya, yazık olacağına tam gitsin madem dedim, en üstünü alayım motorda tatmin etsin beni dedim, daha öncede dediğim gibi araba bastınmı gidecek aga 0-100 10 sn. nin altında olacak kuralımı bozmadım ama :) 

tipi içine binince verdiği his güzel ama, olmuş bu sefer sanki...  bu sefer arkalarda disk, artık dalga geçemeyeceksiniz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

biri bana burada ne olduğunu anlatabilir mi 🤯

Son kale yıkıldı son kale :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hayırlı olsun, forum artık rahatlar, gerginlikler biter sıra landa gelir 😉😄😁

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim  peşinen.  Forumun büyükleri artık bir organizasyon yapar. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kıyamet bugündür ya ümmeti muhammed :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu sefer arkalarda disk, artık dalga geçemeyeceksiniz :)

@Ali Elöver görürse kesin bir kulp takar.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

[emoji3] 

aracım Reno [emoji3]   Clio5 1.3 Tce Edc  İcon donanım+opsiyonlar+fabrikadan zorlamayla ekletebilirsem dahada opsiyon eklenme modunda Alev kırmızı araç millet....

Hayırlı olsun Ali bey, iyi günlerde kullanmanız dilegiyle

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Selçuk Keleş yazdı:

Start stop kapatmak akünün ömrüne ömür katıyor golf forumlarında 2 yıl içinde aküyü yiyenler var, benim neredeyse 6 yıl oldu aldığımdan beri marşa basar basmaz ilk işim start stop u kapatmak oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu arada clio’da ss motoru start ederken farların kısılmamasını da çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Gördüğüm çoğu araçta farlar kırpıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Alamaz.

Öyle mi diyorsun emmi? Bana arabadan daha kolay alır gibi geliyor. En azından ikiteker olarak ne istediğini biliyor :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Osman Ünal yazdı:

Start stop kapatmak akünün ömrüne ömür katıyor golf forumlarında 2 yıl içinde aküyü yiyenler var, benim neredeyse 6 yıl oldu aldığımdan beri marşa basar basmaz ilk işim start stop u kapatmak oluyor.

Selçuk Keleş yazdı:

Bu arada clio’da ss motoru start ederken farların kısılmamasını da çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Gördüğüm çoğu araçta farlar kırpıyor. 

Babamda dci motorlu b kasa merso var. 14ah'lık bir ups aküsü kullanmışlar start stop için. Acaba clio'da da mı var böyle bişi?

Bu arada keşke her araçta ikinci akü olsa. Start stop'da 4 senede bu akü öldü, kendi aküsü hala sağlam.

Dip not: Değiştirmek meşakatli. Yetkili servis deli para istiyor. Özel servis 300'e mi ne bitirdi işi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öyle mi diyorsun emmi? Bana arabadan daha kolay alır gibi geliyor. En azından ikiteker olarak ne istediğini biliyor [emoji4] 

I ıh. Alıyorum dese, üç yıl sürer.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...