İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Scirocco Pop and Bang

Enes Kapar

Recommended Posts

Enes Kapar

Scirocco 1.4 TSI 160HP DSG aracıma Pop and bang yazılımı yaptırmayı düşünüyorum . Birkaç sorum olacak:

1) Herhangi bir zararı var mı?

2) Hangi devirde patlayacağını ayarlayabiliyor muyuz ?

3) Egzozun vanasını kapattıktan sonrada patlama yapar mı ?

4) Fiyatı hakkında bilginiz var mı? 

Teşekkürler (Başlık yanlış ise düzeltebilirim)

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bildiğim kadarıyla yakıt miktarıyla oynanıyor, pistonların üst kısmında erime ve bunun dışında subaplarda, egzoz sisteminde aşırı aşınmalar meydana gelecektir. Bunu yapmak bence araca yağ koymadan sürmek gibi bir şey ikisindede kucağa alınır motor.

Bunun yerine illa bir şey yapılacaksa kaliteli bir egzoz sistemi, hava filtresi gibi eklemeler yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

pop bang nedir?

Eski antilag denilen olayın, yazılımla fake oluşu oynanarak yapılması. Atmosferik ve turboda ilk babası Bee R racing. Ayarlanabilir antilag gibi.

Orjinal ciğer olan

Yazılımla olan

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Enes Kapar
Çağlar Bayur yazdı:

pop bang nedir?

Link paylaşmam yasak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Enes Kapar yazdı:

Link paylaşmam yasak mı?

Yo değil reklam olmadığı sürece :) Bu Bmwci arkadaş pop up gelsin diye manuelde devam ısıttığı sürece aracı bir Zf 8hp alır kucağına :) 

Gerek var mı zevkine göre yaptırırsın.

Devir bildiğim kadarıyla ayarlanabiliyor.

Zararı var mı bilemiyorum fiyat araştıracaksın

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Enes Kapar
Sinan Akgöl yazdı:

Yo değil reklam olmadığı sürece :) Bu Bmwci arkadaş pop up gelsin diye manuelde devam ısıttığı sürece aracı bir Zf 8hp alır kucağına :) 

Gerek var mı zevkine göre yaptırırsın.

Devir bildiğim kadarıyla ayarlanabiliyor.

Zararı var mı bilemiyorum fiyat araştıracaksın

Teşekkürler

Ü.Emre Kartal yazdı:

Bildiğim kadarıyla yakıt miktarıyla oynanıyor, pistonların üst kısmında erime ve bunun dışında subaplarda, egzoz sisteminde aşırı aşınmalar meydana gelecektir. Bunu yapmak bence araca yağ koymadan sürmek gibi bir şey ikisindede kucağa alınır motor.

Bunun yerine illa bir şey yapılacaksa kaliteli bir egzoz sistemi, hava filtresi gibi eklemeler yapılabilir.

Teşekkür ederimm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Pop bang denilen şey egzoz valfleri açık iken motorun yakıt göndermeye devam etmesi ve yanmamış yakıtın egzoz borusu üzerinde patlayarak patır kütür ses çıkartma olayı. Katalizörü söküp düz boru yapıyorsun kat olursa bu sesi alamazsın, evet motora zararlı egt yi aşırı derecede yükseltiyor, egzoz manifoldunu patlatma riski bile var. 

İki çeşidi var biri launch control yaparken yada vites boşta gaza basarken 4 bin devir civarı patlatan, diğeri de araç hareket halinde gazı bırakınca kelebek kapandığı anda enjektörlerin yakıt gönderip silah gibi patlatması. 

Genelde uzun süre binmeyecekleri arabaya yaparlar bi dönem zevkini alıp ekmeğini yiyip satarlar, arabaya zararlımı evet ama ben olsam yine yaptırırdım zevk için harcanan paranın hesabı olmaz :)

2. Soruya gelirsek gazı bıraktığında aracın süzülürken ki yaptıpı patlatma devirin yüksekliğine göre artar, yüksek devirde daha gürültülü patlar. Yakıt basıncı patlamanın şiddetini belirler doğal olarak

3. Soru egzoz vanasını kapattıktan sonra da patlar evet ama daha az ses çıkarır ve sürekli yaparsan boru içerisindeki patlama basıncı egzozunun kelebek kısmını dağıtabilir. Warex vardır diye tahmin ederek yazdım

Bi tavsiye, pop bang yaptıracaksan arabaya egt saati taktır, arabayı kırmak istemiyorsan egzoz sıcaklığını anlık takip etmelisin.

4. Soru fiyatı hakkında bilgim yok :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

En anlayamadığım olaylardan ikisi. 

1- Lastik yakmak

2- Egzoz patlatmak.

Ehtiyarladık herhalde.. :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Çağlar Bayur yazdı:

pop bang nedir?

Kuzey Kore de bir şehir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ateşleme hatası ile arıza oluşunca egzosda patlayan yakıt. egzos sürecinde enjektörler açık bırakılırsa güzel patlar. kat iptal düz boru ile arakjaya kadar 80 mm. iyi olur, araya boş kazan konarak yankı efekti de alınabilir.

tofaşta kontak kapar açardık basitti patlatırdı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tofaşta şimdi düğme var korna rölesini ateşlemeye bağlıyorsun düğmeye basınca taramalı tüfek gibi açıp kapatarak patlatıyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Tofaşta şimdi düğme var korna rölesini ateşlemeye bağlıyorsun düğmeye basınca taramalı tüfek gibi açıp kapatarak patlatıyor.

basit iyidir, flaşör yanı boştu oraya yaylı bas bırak düğme takardık, tofaşta alttaki küllüüğü çıkart oraya komple 5 li düğme grubu cuk diye oturur, oraya da dış sis lamabaları bağlamıştım ve araç iç alt ambiyans lambalarını mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

basit iyidir, flaşör yanı boştu oraya yaylı bas bırak düğme takardık, tofaşta alttaki küllüüğü çıkart oraya komple 5 li düğme grubu cuk diye oturur, oraya da dış sis lamabaları bağlamıştım ve araç iç alt ambiyans lambalarını mesela.

Harika, şimdikiler oraya fan düğmesi bağlıyor drift yaparken açık bırakıyorlar. En mantıklısıda mono amfinin elektriğini kesip açan şalter, ses sistemi tofaşlarda pek güzel etkiye sahip değil polisler sesi açmasan bile görünce ceza yazıyor. Banada polis çevirmesinde fiyatını soruyorlar bagajım tamamen subwoofer ile iptal. 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anfi ve fan düğmesi tofaş içinolmazsa olmazdır. ön kapı hoparlöre paralel led de takmıştım

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

2500 devir üstü giderken, gazdan ayağımı hafifçe çektiğimde, bu pop and bangler kendiliğinden oluşuyor bende.

Sesi seviyorum orası ayrı. 3-4 saniye sürüyor. (Videoda 25. saniye sonrası) Yazılım vb yok.

VCT (değişken zamanlı kam mili) ile ilgili olduğunu düşünüyordum kendi kendime.

Bunu neden yapıyordur ? İngilizler güzellik yapmış olabilir mi zamanında ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

puma daki motor ve yazılım illlaki üstünde düşünülmüştür, japonlarda ateşleme keser, enjeks.yın devam eder o yüzden olması normal, ford da yakıt ta kesitği için egzosda patlamaz ancak fiesta st de olduğu gibi puma yazılımda da fabrikasyon güzellikler olabilir. mesela fiesta st ler headers takıldığı an 20 ps getirir, o yazılımdaki hazılrıktan ileri gelir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

2500 devir üstü giderken, gazdan ayağımı hafifçe çektiğimde, bu pop and bangler kendiliğinden oluşuyor bende.

Sesi seviyorum orası ayrı. 3-4 saniye sürüyor. (Videoda 25. saniye sonrası) Yazılım vb yok.

VCT (değişken zamanlı kam mili) ile ilgili olduğunu düşünüyordum kendi kendime.

Seninkinin aynısı bu demi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seninkinin aynısı bu demi ?

500 adet üretilmiş özel versiyonu abi bu. Renk değişimi yaparken bana ilham oldu. Çamurluklar şişik bunda. Motorda ufak dokunuşlar var. Malesef hepsi sağdan direksiyonlu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Enjektörler için çok zararlı olduğunu biliyorum "pop corn" un ,ben olsam girmem o topa..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Wrc de hep duyduğumuz ses değil mi bu ?
Olsa da yesek tarzda hemde :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Hakan Gürsu yazdı:

En anlayamadığım olaylardan ikisi. 

1- Lastik yakmak

Ehtiyarladık herhalde.. :)

Lastiği bedava verseler bile hayatta aracımla yapmayacağım şeydir lastik yakmak.

Bence yaşla alakası yok, kanımızın kaynadığı ehliyeti ilk aldığımız zamanlar babamızın arabasını kullandık(yakıt, arıza gibi durumlarda cepten para çıkmadan) o zaman nasılsa şimdide aynı kullanım tarzım, tek değişen o zamanlar uzun yolda 140 üstünü çok zorlardım 3-4 senedir 130 üzerine çıktığım zamanlar çok nadirdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...