İçeriğe Yönlendir

20 Yaş Altı için Hastahane gidiş İzni

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Kızımı ortodonti tedavisi için hastahaneye götüreceğim. Doktorumuz, kızım 20 yaş altı olduğu için izin alın gelin dedi. Bu izni nereden almalıyım? İnternetten izin alınıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kızımı ortodonti tedavisi için hastaneye götüreceğim. Doktorumuz, kızım 20 yaş altı olduğu için izin alın gelin dedi. Bu izni nereden almalıyım? İnternetten izin alınıyor mu?
155 i veya il AFAD i ara ustad.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bülent Tarakçı yazdı:

Kızımı ortodonti tedavisi için hastaneye götüreceğim. Doktorumuz, kızım 20 yaş altı olduğu için izin alın gelin dedi. Bu izni nereden almalıyım? İnternetten izin alınıyor mu?

polis i valiliği arayın demişti medya açıklamasında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

E devletten alinir heralde 

doktor icin seyehat izni secenegi var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben 2.5 aylık çocuğumu alı için sağlık ocağına getirecektim ve yanımızda 4.5 yaşındaki abisi de olacaktı. Polisi aradım çevirme anlattım durumu problem yok çevirmeye takılırsanız aşıya gittiğinizi ve görüşme yaptığınızı söyleyin yeterli dedi. Karabük’te çok aşırı vaka olmadığından belki ama normalde polis sizden plakanızı hangi hastahaneye gideceğinizi kaçta gideceksiniz vs bunları sorup not alıyor ve çevirmeye takılırsanız telsiz ile sorgulanıp bilgiler var tamamdır derlerse cezasız devam ediyorsunuz.

Bülent Tarakçı yazdı:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hocam 2 hafta önce çocuğumu doktora götürecektim. Emniyetten bilgi aldım. Hastaneden randevu alıyoruz. Hastane telefonumuza sms yolluyor. O sms ve kimliklerle beraber emniyete gidip izin aldık. Elimize verdikleri kağıdı 2 çevirmede gösterdim ve geçtim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arda'nın ortodonti tedavisi devam ediyor. 

Nisan başında kontrole gitmesi gerekiyordu, doktoru ile görüştüm. 

Mevcut durumun fotoğraflarını istedi. Gönderdim. 

Sokağa çıkma yasağı bitene kadar gelmeyin risk almaya gerek yok dedi. 

Sonra devam ederiz dedi. 

Bence çok aciliyeti yoksa, kısmen normalleşene kadar bekleyin. izin bi tarafa ama Risk almayın. 

Arkadaşımın eşi bir sebeple hastaneye gittiğinde.. 

Gelmeyin demişler. 

Bir başka olay duydum. 

Hastanın Safra kesesi taş dolu patlamak üzere.. 

Patlasın öyle gel, şu anda ameliyat yapmıyoruz diyorlarmış.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonra devam ederiz dedi. 

Bence çok aciliyeti yoksa, kısmen normalleşene kadar bekleyin. izin bi tarafa ama Risk almayın. 

Gelmeyin demişler. 

Bir başka olay duydum. 

tıp acaip gelişti 3 ayda... fed aspirine 5 yılda onay veirirken , covid onayı 5 gün sürdü

başarılı bir tarih yazılıyor, çocuklarımız okurken bakalım ne düşünecekler bu günler için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonra devam ederiz dedi. 

Gelmeyin demişler. 

Bir başka olay duydum. 

İkidir erteledik. Doktor her hastayı farklı muayenehanelerde bakacağım deyince, gitmeye karar verdik. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam doktorunuzun da size attığı mesaj geçerli olabiliyor diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

ben çocuğumu özel götürdüm muayene ettirdim. çevirmeye de takıldım dedim doktora götürdüm geçin dedi yanı sorgulamadılar bile.

yalnız yaklaşımı çok kötüyüdü. dışarda ne işiniz var dedi direkt.  hiç hoşuma gitmedi. keyfimizden çıkmıyoruz herhalde. çirkin yaklaşımı kınıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ümit Türk yazdı:

ben çocuğumu özel götürdüm muayene ettirdim. çevirmeyede takıldım dedim doktora götürdüm geçin dedi yanı sorgulamadılar bile.

yalnız yaklaşımı çok kötüyüdü. dışarda ne işiniz var dedi direkt.  hiç hoşuma gitmedi. keyfimizden çıkmıyoruz herhalde. çirkin yaklaşımı kınıyorum. 

biraz empati yapalım gün boyu kimler ile uğraşıyorlar. belkide sizden önce kandırmaya çalışan birileri ile uğraşmışlardır.  

keşke herkes sizin gibi gerçek ihtiyacı olduğunda çıksa keşke

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hafta sonu hem 8 aylık oğlumu acile hem de 10 yaşındaki kedimizi acil veterinere götürmek durumunda kaldım.

Oğlum için 112 yi aradık, 2 saat zaman diliminin belirtildiği bir SMS geldi, hastane yakındı kimse çevirmedi.

Kedimizi veterinere götürmek için veteriner hekim kedinin karnesi ile bize geldiğinizi söyleyin dediler. Dönüşte çevirdiler, veterinerde ödediğim faturayı ve kediyi gösterdim tamamdır dediler.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

2 hafta önce annemin(68 yaşında) beli aşırı ağırdı ve tansiyonu biraz çıktı, 112 aradım şikayetimizi bildirdim aracınız varsa gidiceğiniz hastahaneyi söyleyin ben notunu aliyim siz gidebilirsiniz dediler, yoldada durduran olmadı.

2-3 kere komşumuza ambulans gelip evde tedavi yaptı, eğer şikayetler doğrultusunda ambulans ekibi yeterli olacaksa gelip kendileri igileniyor hiç çıkarmıyorlar evden.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Konu açılmışken sorayım. 1.5 aydır annem evden adım atmıyor. Tek başına psikolojisi bozuldu. Köyde müstakil bahçeli evimiz var. Bahçe vesaire oyalanabilir.il sınırı içinde seyahat için nereden izin almamiz gerekiyor

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)

Hocam ben cocuklarim icin seyehat izni almistim bu izin sayesinde  sokaga cikma yasagi oldugu gun cocuklari rahatlikla  sehirler arasi goturdum ertesi gunude  hastaneye gosterdim

E devletten basvuru yaptim tedavi amacli baslik altinda tedavi ile ilgili bilgileri yukledim izin cikmisti .

Ben seyehat belgesiyle gitmistim. Gidilecek adresi hastane yazmistim.

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
İlave
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Konu açılmışken sorayım. 1.5 aydır annem evden adım atmıyor. Tek başına psikolojisi bozuldu. Köyde müstakil bahçeli evimiz var. Bahçe vesaire oyalanabilir.il sınırı içinde seyahat için nereden izin almamiz gerekiyor

Ben anne ve babama izni jandarma karakolundan almıştım. 155 i arayıp sorulabilir. 

Kızımı doktora götürmem için kaymakamlıktan izin almam gerekti. Hastane acil hariç izinsiz kesinlikle kabul etmiyoruz dedi. Ben de 1 gün önce izin alıp gittim. Dezenfekte edilmiş, hiç hasta girmemiş muayenehanede kızımın gerekli tedavisi yapıldı. Eskiden onlarca hasta olan koridorlar bomboştu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...