İçeriğe Yönlendir

25 Kuruşa Silecek (Fıskiye) Hortumu Tamiri

Alpay Köse

Recommended Posts

Alpay Köse

Slm arkadaşlar aracımın fıskiyesi çok az su atıyordu.kontrol ettiğimde kaputun altındaki sert borunun kırılmış olduğunu gördüm.suyu oradan atıyordu.nasıl ekleyebileceğimi düşündüm.sonrasında nalburdan su terazisi olarak kullanılan ince ve esnek bir hortum aldım.aractaki hortumun çapından 2 mm dar.aldığı m hortumu çakmakla ısıtarak araçtaki silecek hortumunun dışına geçirdim.soğuduğunda tam yapıştı.bu şekilde birbirine ekledim.dışına bant sardım ortalama üç aydır kullanıyorum.sorun yok.videoyu da yeni çektim.pratik ve güzel bir çözüm oldu.bilgi olsun diye yazıyorum.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim hortuma ihtiyacım var rıfkıda kısa kesilmiş ve ucu da çatlayıp yarılmış kısa olup zorladığı için. Ek de olabilir. Nalburda siyah bulunmaz bunların siyahı acaba sanayide bulunur mu metre ile?

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Mehmet Göktürk yazdı:

Benim hortuma ihtiyacım var rıfkıda kısa kesilmiş ve ucu da çatlayıp yarılmış kısa olup zorladığı için. Ek de olabilir. Nalburda siyah bulunmaz bunların siyahı acaba sanayide bulunur mu metre ile?

Sanayide belki bulunabilir.parçacıda değilde böyle sadece hortum tarzı malzeme satan yerlerde. ben internette düz olanını görmüştüm.

Cem Işık yazdı:

Elinize sağlık, çok güzel bir bilgi, teşekkürler..

Sağolasın

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Fiskiye konusu acilmisken gecenlerde fiskiye motoru tikanmis su vermiyordu. Neredeyse camurluk davlumbazini söküp cam suyu motoruna ulaşıp temizlemeyi planliyordum. Babam sagolsun hava basmayi akıl etti. Fiskiye su boruna cakmak gazi bastım aninda açıldı sorun halloldu.👍 basina gelen olursa uygulayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Benim hortuma ihtiyacım var rıfkıda kısa kesilmiş ve ucu da çatlayıp yarılmış kısa olup zorladığı için. Ek de olabilir. Nalburda siyah bulunmaz bunların siyahı acaba sanayide bulunur mu metre 

https://www.umitayazotomotiv.com/UrunDetay.aspx?kod=107072

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/on-cam-yikama-hortumu-connect-18tdci-0213_pdp_464295668?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402909765061&utm_term=85049732079&ga_prodid=464295668&ga_merchantid=137471924&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjw-r71BRDuARIsAB7i_QNQ_ycsU4jDuIkV7M2EcOkKua1Ww7P-FWkNDbY4r-6xyLtRc7NtiRAaAkfxEALw_wcB

Hocam bunlar işinizi görürmü ? Sanayide satılıyor yedek parçacılarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Sanayide parçacılarda var, çap ve çalışma basıncına göre satılıyor.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Petshoplarda akvaryumlar için hava hortumları olur onlarda kullanılabilir yerine göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...