İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 - Geç Çalışıyor

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar 206 xr otomatik vites bir araç aldım arabada şöyle bir sıkıntı var

Arabayı ilk Aldığımdan zamanlar geçte olsa tek marşta çalışıyordu aracın boğaz kelebeğini temizledim şimdi iki yada üç marşta anca çalışıyor neden olabilir neresmine bakmam gerekir bilgisi olan arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler ederim

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

İlk çalıştımada zor çalışıyor araba  ısınınca  tek marşta çalışıyor fakat yine bir kaç saniye beklemem gerekiyor 

Birde şöyle bir durum var Maria basarken gaz verince hemen çalışıyor sora stop ediyor  

Emiş sesi nasıl bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

Araçta LPG varsa LPG regülatöründen çıkar motora giren hortumu çıkarıp birkaç saat sonra soğumuş motoru çalıştırmayı deneyin. Hemen alırsa regülatörden motora gaz kaçıyordur.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Subaplardan olabilir. LPG'li araçlarda subaplar öldüğü için, ısınnana kadar kompresyon kaçağı oluyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o daha çok giderken belli oluyor. bizde bir linea vardu 72 hp. o öyleydi. artık son raddede stop etmeye başlıyor zaten.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Arkadaşlar araba yaklaşık bir haftadır evin önünde duruyordu iki gün önce lpgyi depodaki Vanasından kapattım bugün araba bir kaç saniye geçde olsa tek marşta çalıştı sanırım lpgde bir kaçak var şimdi ne yapmam gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg regulatörünü tamir etmek gerekiyor.. 

Demekki boğuluyor araç

Tam gaz vererek marşa basmayı denemiş miydiniz. ?

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Yok onu denemedim ikinci kez tekrar lpgyi kapattım ve araba yine tek marşta çok rahat çalıştı gaz kaçağı olduğu kesin regülatör tamiri nasıl oluyor yada değişmesimi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen şahin yazdı:

Yok onu denemedim ikinci kez tekrar lpgyi kapattım ve araba yine tek marşta çok rahat çalıştı gaz kaçağı olduğu kesin regülatör tamiri nasıl oluyor yada değişmesimi gerekiyor

Genellikle diyaframı yırtılıyor işi bilenler onu değişiyor.. Çoğu da eskiyi atıp yeniyi takıyor.. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bende bi söküp bakayım diyafram da sıkıntı varsa değiştireyim biraz araştırma yaptım diyafram satılıyor

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersen şahin

Evet problem lpg regülatöründeymiş bir hafta önce değiştirdim ve sıkıntı kalmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...