İçeriğe Yönlendir

Dinleniyoruz. Şaştım Doğrusu..

Metin Mankal

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Dinleniyoruz, internet aramalarımız da takip ediliyor. Kapitalizm bizi tanımazsa bize uygun olanı sunamaz. İşyerinin bilgisayarında telefon kampanyalarına baktım.(Covid-19 nedeniyle işler durgun) Bir telefonu beğendim, telefon bayisini aradım, ellerinde olup olmadığını sordum. Akşam evde facebook'a bakarken aynı telefonun reklamı var. Hatta internette bir yazı dolaşıyordu bi ara: İngilteredeki marketler zincirinin elindeki bilgi ingiliz gizli servisinde yok diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Hep komplo teorisi olarak düşünürdüm ama bu kadar kişi tesadüf yaşamış olamaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Htc varken yaşamadığım durumu aypon ile yaşıyorum artık

hacklanmesi en kolay cihaz ios system

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yalandan şifre vs girerken harici klavye uygulamasını kapatıp şirinlik yapıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bu güne kadar komplo teorilerine hiç prim vermedim..Ama artık pandemi sonrası yeni dünya düzeni diyen herkesi can kulağıyla dinliyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Androidden daha mı kolay? 
Android zaten hacklenmiş olarak geliyor. Çünkü içinde Play Store diye bir kale gediği var :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Arıkan yazdı:

Androidden daha mı kolay? 
Android zaten hacklenmiş olarak geliyor. Çünkü içinde Play Store diye bir kale gediği var :) 

başkasının hek girişimi açısından.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Çağlar Bayur yazdı:

başkasının hek girişimi açısından.

Evet mantıklı. Play Store’dan hack işlemleri Google’a ait :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Arıkan yazdı:

Evet mantıklı. Play Store’dan hack işlemleri Google’a ait :) 

bilgi toplamak hepsinde var, istenemden anıları kaybetmek ios ta

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Çağlar Bayur yazdı:

bilgi toplamak hepsinde var, istenemden anıları kaybetmek ios ta

Evet google bilgi toplayı sever. (Bakınız: Streetview skandalı)

:) 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Sefa Çelik yazdı:

Bu digital (dicitıl) denen şey, yani M.S. 600 lü yıllardaki telaffuzuyla deccal, sistemini iyice geliştirdikten sonra tanrılık iddiasında bulunacak. Dolayısıyla mantıken yaratıcının gösterdiği her türlü özelliği göstermesi lâzım.

Düşünceye göre reklam çıkarması daha basit bir başlangıç algoritması. Dijitallik ileride çok çok gelişecek, bize rızık verecek (dijital para), günahımıza göre rızkımızı kesecek (sosyal kredi düşükse hesaba bloke), hatta ölüyü diriltecek (hologram). Dirilmiş bir ölüyle sohbet edeceğiz (yapay zeka) :D

Bakınız Çin..Sözünü ettiklerinizin hepsini yapıyor..O zaman deccal = Çin.. Büyük resmi gördüm...

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Konuya girdim. Sessizce okudum. Mikrofondan sesimi almadı yani. Yorum yazmadım. Videolara ve resimlere  tıklamadım. Sonra  instagrama girdim. Karşıma çıkan reklama bakın.

62dfecef884dfd03a5301943af9a2840.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İnan Çınar yazdı:

Hocam sadece yazıyı okudum.

Ee. daha ne olsun. bilgisayar/telefon o yazıyı okumadı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam indirilen programların hangi programları denetlemek istediğine iyi bakmak lazım. yüklerken uyarı veriyor ancak biz onlara hiç bakmadan yükle seçeneğine basıyoruz. Çoğu program mikrofon özelliğini kullanıyor..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Osman Karasu

İnternete erişim sağladığınız tüm cihazlar (pc-mobil-ipad ve benzeri) tarayıcılarında cookie oluştururlar.Bu sayede bazı web siteleri webte görüntülediğiniz ve cookie oluşturulmuş her web sitesinden haberdar olabiliyorlar.Reklamlarınıda o cookielerden aldıkları verilere göre eşleştirip size sunum yapıyorlar.

Diğer bir yol da; bazı şirketlere (google ve microsoft) ait email hesapları cihazdaki her aktivitenizi kaydederler.Örnek olarak Google'nin my history, Microsoft'unda outlook uygulamasını verebiliriz.Bu aktiviteler filtrelenip istenilen veriler size reklam olarak geri dönebilmektedir.Bu tür hesapları sıkça kullanıyorsanız ve size ait aktivitelerin bir başkası tarafından bilinmesini istemiyorsanız; mail ayarlarından dışarıdan veri erişimine kapatabilirsiniz.

Her ne kadar olağan gibi görünse de; aslında bu şekilde verilere ulaşılması gizlilik ilkesine göre suçtur.Bu tür web sitelerinden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir.Zira sizden izin almadan cihazınızın mahrem bölgelerine ulaşmaları iyi niyetli olmadıklarını da göstermektedir.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

sabah kalkınca telefona dokunur dokunmaz peş peşe bildirim gelmesi neye delalettir. daha ekran kilidini bile açmadan [emoji2955]

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

izleniyoruz, dinleniyoruz, bize özel spesifik reklamlar dayatılıyor. Bunu son örneğini Whatsapp ile yaşadık. Whatsapp ın temelde yapmak istediği bizim yazışmalarımızı değerlendirip , kişiye özel reklam bilgisini satmaktı. Olay büyüyünce geri adım attılar ama arkaplanda bunu yapmadıklarını bilemeyiz.  Bundan kaçar yok, ya akılsız telefon kullanacağız yada buna katlanacağız.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hadi reklamları anlarım. Geçen kargo adresi eksik kargocu ile bir yerde buşuşacağız. A caddesi b sokak dedi telefonda. Haritalara girdim arama bölümüne a mah.. yazmaya başladım a mahallesi b sokak direk çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

geçen cuma sami sana gelecem dedi.  sonra  çıktım yazmış aradım konum atimmi dedim yok dedi yandexi açtığım an senin sitenin adı çıktı sağolsun telefon dinleyip ayarlamış dedi  :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Cep telefonu denen meret cebimizdeyken şaşırmamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...