İçeriğe Yönlendir

C4 - Baskı Balata Değişti Fakat Yanma Kokusu Geliyor

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam
(düzenlendi)

Meraba arkadaslar abiler oncelikle hayirli ramazanlar

Ben arabanin baskiyi ,balatasini , tutucusunu ve bilyesini komple set olarak degistirdim ve ustayada sordum volant iyi mi diye iyi dedi. aracin 1 2 3 vitesinde sorun yok hatta 4 ve 5 de ayni sekilde  fakat 90 andan sonra hizlanmak icin gazi kokledigimde 4 yada 5. viteste gazi bosa alip aniden devri fyukseltti sanki vites bosta gaza basarmisim gibi.

Ve acaib kotu bi yanik kokusu geldi balata gibi bi koku. Anlam veremedim uzun yola gitmistim o yuzden basmistim. yavas yavas basinca hizlaniyo sorun yok ama belirli bi hiza gelince 90 ve ustu gibi aniden yuklenmelerde boyle bir problem tespit ettim.  baski balatada luk du iyi bir marka dediler kendim aldim parcalarida ama hala bir problem var malesef cok arada seri kalkmak istedigimde bi vuruntu yapiyo ama cok nadir

arac 105000 km de c4 2007 model 1.4 benzilinli lpgli eger bilen veya tahmin eden varsa sorunu yazarsa cok sevinirim. umarim bir problem cikarmaz cunku bissuru daha yeni degistirdim

tarihinde Fatih Yildam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

baskı balata değişeli ne kada roldu? km?

Caglar abi bin km sürmemişimdir. Yaklasik 300 km bi yol geldim simdi geri donmem lazim fakat doner mi bilmiyorum, hayir yeni degisen bi baski balatada bu sorun neden olur ki , cok da mesakatli bir suru sey cikiyo sirf debriyaj icin umarim bilgilerinizle bu sorunu cozebilirim yoksa kaldigi yere kadar surucem heralde hayirlisi olsun ne diyim

Oyle abi

Çağlar Bayur yazdı:

baskı balata değişeli ne kada roldu? km?

Abi arabayi fatih ile beraber kullaniuoruz o yuzden ben yazdim , hatta baski balatayida ben degistirdim, adam bana eski parcalarida gosterdi yani takildigini dusunuyorum 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

yeni balatada olur bunlar , volant yüzeyi yanıksa

Abi sizce ne yapmaliyiz ?volant cok pahali simdi de bi donus yolu var 300 km gitmek de zorundayuz boyle kullanalim mi yoksa direk dondukten sonra volant mi baktiralim sence nedir cozum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

baskı balata yüzeyi volanta alışınca kaçırması düzelecek. ani kalkışta silkeleme azaları ama kalabilir

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...