İçeriğe Yönlendir

Huawei P40 Lite Telefon Sorunu

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Başlıkta belirtilen telefonu dün aldım. Almadan önce özelliklerine, video tanıtımlarına baktım. Google'ın huawei markasını desteklememesi durumunu bir şekilde aşmışlar. Ama insan: Alışkanlıklarının çocuğudur. Ben aldığıma pişman oldum, örneğin internet arama motoru daha önce hiç kullanmadığım servis, sesle arama yapamıyorsun mesaj yazamıyorsun. Gmail adresimle senkronize edemedim, fotoğraflar orda daha güvende saklanıyordu. Aynı tip telefonları kullanan arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu cihazda yoktur, kendi marketini kullanıyor. Görünüm androidden farksız ama ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

google play yok mu artık ?

Mehmet Bey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Google hizmetleri yok.Çöpten ibaret. Kişisel bilgilerinizi paylaşacağınız uygulamaları dışarıdan yükleyeceksiniz. Güvenlik muamma. Kesinlikle almayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Bu cihazda yoktur, kendi marketini kullanıyor. Görünüm androidden farksız ama ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı.

android google'nin değil mi, ama telefonda android yüklü. Kendi marketi var yine more apps diye bir uygulama marketi var. Türkiyede kullanabileceğimiz bütün uygulamalar var ama. Face, twiter, youtube gibi uygulamaları buralardan indiriyorsunuz. 

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

android google'nin değil mi, ama telefonda android yüklü.

Android değil diye biliyorum ama inceleme fırsatım olmadı. Harmanlanmış bir sistemde olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Google hizmetleri yok.Çöpten ibaret. Kişisel bilgilerinizi paylaşacağınız uygulamaları dışarıdan yükleyeceksiniz. Güvenlik muamma. Kesinlikle almayın. 

Aldık bir kere. Ucuz da değil, üst versiyoru 11000 civarında. Lite versiyonu 3200 civarı.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

google servisleri modlanmış ve etkin olarak çalışan başka bir cihazdan klonlama yolu ile veya yedekleme yolu ile, çözüm içeren pekçok kaynak var. Her iki seçenekte de, huawei nin bu işleri yapan kendi yazılımları mevcut.

Bir örnek:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Android değil diye biliyorum ama inceleme fırsatım olmadı. Harmanlanmış bir sistemde olabilir.

EMUI diye bir yazılım farklı mı? Söylediğiniz gibi. Benim önceki telefonumdaki yazılımda aynıydı, eşimin telefonuda aynı. Hatta çevremde çok var aynı yazılım ama onlarda Google Play var. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben eskiden samsugn telefonumu rootlayıp, kazara google playi silmiştim. sonra apk sını bulup harici kaynaktan yükledim. çalıştırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Aldık bir kere. Ucuz da değil, üst versiyoru 11000 civarında. Lite versiyonu 3200 civarı.

İade etmeniz mümkünse iade edin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Bende çok araştırdım,  Xiaomi note 8 pro aldım, giriş seviyesinin iyilerinden, huawei ise apk ile market dışı harici bir çözümü yok gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

EMUI diye bir yazılım farklı mı? Söylediğiniz gibi. Benim önceki telefonumdaki yazılımda aynıydı, eşimin telefonuda aynı. Hatta çevremde çok var aynı yazılım ama onlarda Google Play var. 

Emui Huawei'n kendi yazılımı, önceden Google ile entegre idi, şimdi Google desteği olmadan Huawei tarafından geliştirilmiş bir yazılım. Önceden Google olduğu için Android gibi duruyor ama değil bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

İade etmeniz mümkünse iade edin. 

Hat üzerinden aldım, beğenmedim deyip iade işi olmaz. Başından acele ettik.

Selçuk Bakış yazdı:

Emui Huawei'n kendi yazılımı, önceden Google ile entegre idi, şimdi Google desteği olmadan Huawei tarafından geliştirilmiş bir yazılım. Önceden Google olduğu için Android gibi duruyor ama değil bence

Anladım.

Ramazan Turan yazdı:

Bende çok araştırdım,  Xiaomi note 8 pro aldım, giriş seviyesinin iyilerinden, huawei ise apk ile market dışı harici bir çözümü yok gibi...

Ya da tekrar anlaşacaklar, anlaşırlar da benim hevesim kalmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Hat üzerinden aldım, beğenmedim deyip iade işi olmaz. Başından acele ettik.

Anladım.

Ya da tekrar anlaşacaklar, anlaşırlar da benim hevesim kalmadı.

Eğer online olarak satın aldıysanız 14 günlük cayma hakkınız var. Ürünün açılıp kullanılsa dahi bu böyle, iade alamıyoruz diye bir cevap alırsanız. Derhal tüketici hakem heyetine başvurun. Yasal süre içerisinde iade almadıklarını belirtin. Seve seve alırlar sürecin sonunda. Tüketici olarak haklısınız. Kutusu ve diğer aksesuarlarını faturası ile birlikte muhafaza edin yeterli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fabrikasyon google play li, 1.5 sene garantili xiaomi note 6 pro ile takas olur ise , üzerinde para da istemem. kim uğraşacak şimdi mahkeme filan ile değilmi? kargoları da öderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Dogan Arsiray yazdı:

fabrikasyon google play li, 1.5 sene garantili xiaomi note 6 pro ile takas olur ise , üzerinde para da istemem. kim uğraşacak şimdi mahkeme filan ile değilmi? kargoları da öderim.

Üzerine 1500 TL verirseniz uygun bir takas ve alışveriş olur ;)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yoksa ortakmısınız? :D

takılıyorum sadece. iadesi mümkünse doğrusu o olur.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Dogan Arsiray yazdı:

yoksa ortakmısınız? :D

takılıyorum sadece. iadesi mümkünse doğrusu o olur.

İnternet yolu ile alındıysa %100 iadesi mümkün :) Ben demiyorum Tüketici kanunu diyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Eğer online olarak satın aldıysanız 14 günlük cayma hakkınız var. Ürünün açılıp kullanılsa dahi bu böyle, iade alamıyoruz diye bir cevap alırsanız. Derhal tüketici hakem heyetine başvurun. Yasal süre içerisinde iade almadıklarını belirtin. Seve seve alırlar sürecin sonunda. Tüketici olarak haklısınız. Kutusu ve diğer aksesuarlarını faturası ile birlikte muhafaza edin yeterli. 

Bayiden aldım, fatura üzerinden cam koruması taktırdım, kılıf aldım.o dediğiniz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

cam ciktiginda leke iz kalmayacaksa, govdesi cizik vs degilse, kulaklik ambalajli ise, ne bileyim telefon kutudan ciktigi gibi ise bence olur. 

250 tl vereyim uzerine bari 🙂

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Aslında saf android deneyimi yaşıyorsunuz. "Emui" Huawei'nin arayüze verdiği isim Samsung "Experience", Xiaomi "MIUI" diye isimlendiriyor. 

Siz https://apkpure.com/tr/google-play-store/com.android.vending bu siteden Google Play Store"u indirip dilediğiniz gibi kullanabilmelisiniz.

Şu test videosunu daha önce izlemediyseniz izleminizi öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

telefon androit sadece google ve urunlari yok onlarda harici yuklenebiliyor diye biliyorum hemen telefondan sogumayin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...