İçeriğe Yönlendir

Hangi İlin Nesi Meşhur ve Kaliteli

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Hindistan cevizi de sadece Hindistan'da yenmiyor hocam ondandır 🙃 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Alptuğ Özcan yazdı:

Hindistan cevizi de sadece Hindistan'da yenmiyor hocam ondandır 🙃 

Hindistan'da en iyi olsa gerek. Diğerleri çakma.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Göktürk yazdı:

Hindistan'da en iyi olsa gerek. Diğerleri çakma.

Doğrudur hocam Hindistan'ı bilmiyorum ama Çakallı Menemenin'in çok güzel olduğunu biliyorum bir Samsun'lu olarak.

Yolunuz düşerse yemediyseniz eğer tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Saray helvası ve pişmaniye 41. Teee Singapura kadar gitti şanı şöhreti

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Saray helvası ve pişmaniye 41. Teee Singapura kadar gitti şanı şöhreti

Ben Güney Koreye Türk kahvesi ile lokum götürmüştüm, sayılır mı?

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Hocam Manisa merkezin MESİR MACUNU NU bırakmış soma ya kapı açmışsın üzüldüm... Hem ki yazmışdım da.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Çorum leblebisi, Osmancık pirinci, Oğuzlar cevizi default_smile.png

Hocam birde bicakla incecik kesilerek yenen bir tulum vardi iskilipte yemistim ama baska bir ilcenindi, adi aklima gelmedi simdi. Bir yolunu bulsam alip stoklayasim var. Peynirciyimde az bucuj :-)
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Samsun 55 nokul pide ve menemeni meşhurdur.nokul ilçe ve mevki olarak termede pide Bafra da menemen çakallı da yenir[emoji4]
Sinop 57 burada Boyabat ilçesinde sırık kebabı meşhurdur epey yaygın.
Diyarbakır 21  burada Nasır usta da Adana kebap yedim muazzam .ciğer kebap Remzi usta da yenir.kaburga dolması da Diyarbakır'ın yöresel yemeğidir kötü yapan dükkan yoktur diye düşünüyorum 
gaziantep 27 Halil usta da her türlü kebabı yiyebilirsin özellikle pahalı olsa da küşleme denenebilir değişik olarak.ama anlamsız ve çok pahalı.tatlı olarak ne desem boş her yer tatlı tisk alıp kazık atacak dükkan ayağına sıkar
Urfa : şıllık tatlısı yenir valilik binasına yakın yer vardı adını unuttum. Ciğer sanayi de Harika bir işyeri var orada yenir.meşhur sevgi ciğer diye yer var sanayideki iş yeri oraya 10 basar hem lezzet iyi hemde daha ucuz
Mardin de kaluleli Türk kahvesi meşhur ve renkli badem şekerleri
Ankara  balgatta  ciğerci apo üstada kebap ve ciğer yenir yer bulamazsın
Erzururm Arkadaşlar Erzurum'a ayrı değineceğim burada uzun yıllar kaldım birgün yolunuz düşerse Cağ kebap için kongre binası karşısında Memet usta var oradan başka bir yerde yemeyin.burası en lüks mekandan daha lezzetli Cağ yapıyor ve fiyatı uygun.nerdeyse 5 yıl boyunca burada Cağ yemişimde birleş lezzet oynamadı
Erzincan Sanayi de köfte ve yağda ciğer yapan hacı var tek kelime ile süper.bu arada ekşi su diye bir yer var Çeşme'den maden suyu akıyor şişelere doldurun İnşaallah şifa bulun
Trsbzon da köfte balık ve açık büfe kahvaltı Akçaabat ta Cemil usta. Aklıma gelenler bunlar

Yanlışım yoksa Ankara’daki ciğerci apo aslen mersindedir kendileri. Ankara’ya şube açtı.
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arda Bülent Güzel yazdı:

Yanlışım yoksa Ankara’daki ciğerci apo aslen mersindedir kendileri. Ankara’ya şube açtı.

Aynen işyerinin asıl menşei Mersin’den gelmedir. Tüm çalışanlar bile neredeyse Mersinli yabancı yok. Bi de kardeşi var Ciğerci Bahattin. 
Güneydoğuda ciğeri sabah kahvaltısında yiyorlar. Ankara’da 11’den önce servis açmazlar.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Arda Bülent Güzel yazdı:

İstanbul'da Mersinli Ciğerci Apo diye ciğerci var ciğeri ve ızgaraları fena değil. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Son yazılanları da ilk mesaja ekledim arkadaşlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Metin Uzunoğlu yazdı:

81 Düzce

Tütün, Fındık, Bal Kabağı.

Giresun kalite fındık, ne Ordu’da ne Sakarya’da ne de Düzce’ de olur. O sebeple Giresun dışındaki fındıklar kaliteli fındık değildir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam birde bicakla incecik kesilerek yenen bir tulum vardi iskilipte yemistim ama baska bir ilcenindi, adi aklima gelmedi simdi. Bir yolunu bulsam alip stoklayasim var. Peynirciyimde az bucuj :-)
Kargı tulum peyniri benimde simdi aklima geldi [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Erhan KÜL yazdı:

Samsun 55 nokul pide ve menemeni meşhurdur.nokul ilçe ve mevki olarak termede pide Bafra da menemen çakallı da yenir😊

Sinop 57 burada Boyabat ilçesinde sırık kebabı meşhurdur epey yaygın.

Diyarbakır 21  burada Nasır usta da Adana kebap yedim muazzam .ciğer kebap Remzi usta da yenir.kaburga dolması da Diyarbakır'ın yöresel yemeğidir kötü yapan dükkan yoktur diye düşünüyorum 

gaziantep 27 Halil usta da her türlü kebabı yiyebilirsin özellikle pahalı olsa da küşleme denenebilir değişik olarak.ama anlamsız ve çok pahalı.tatlı olarak ne desem boş her yer tatlı tisk alıp kazık atacak dükkan ayağına sıkar

Urfa : şıllık tatlısı yenir valilik binasına yakın yer vardı adını unuttum. Ciğer sanayi de Harika bir işyeri var orada yenir.meşhur sevgi ciğer diye yer var sanayideki iş yeri oraya 10 basar hem lezzet iyi hemde daha ucuz

Mardin de kaluleli Türk kahvesi meşhur ve renkli badem şekerleri

Ankara  balgatta  ciğerci apo üstada kebap ve ciğer yenir yer bulamazsın

Erzururm Arkadaşlar Erzurum'a ayrı değineceğim burada uzun yıllar kaldım birgün yolunuz düşerse Cağ kebap için kongre binası karşısında Memet usta var oradan başka bir yerde yemeyin.burası en lüks mekandan daha lezzetli Cağ yapıyor ve fiyatı uygun.nerdeyse 5 yıl boyunca burada Cağ yemişimde birleş lezzet oynamadı

Erzincan Sanayi de köfte ve yağda ciğer yapan hacı var tek kelime ile süper.bu arada ekşi su diye bir yer var Çeşme'den maden suyu akıyor şişelere doldurun İnşaallah şifa bulun

Trsbzon da köfte balık ve açık büfe kahvaltı Akçaabat ta Cemil usta. Aklıma gelenler bunlar

O Cemil usta eski lezzeti vermiyor artık. Mekan ünlenip işler fabrika üretime geçince, sadece adı kaldı. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Kargı tulum peyniri benimde simdi aklima geldi [emoji16]

Hah iste o hocam eyvallah. Bildiginiz gonderim yapan yer varmi? Ben birini buldum ama orda yedigimle uzaktan yakindan alakasi yoktu.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hah iste o hocam eyvallah. Bildiginiz gonderim yapan yer varmi? Ben birini buldum ama orda yedigimle uzaktan yakindan alakasi yoktu.
Valla bildigim yok ki :)
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Osmaniye: Daha Evelden Ramazan Bayramında Yapılırdı, Bir çeşit çörek. Bayatama Bilmez. Şekerlidir. Şimdi Her Dönem ve Fırınlarda Yapılıyor.

This Is KÖMBE

EYedURUWsAArnVL?format=jpg&name=900x900

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
İsmail Sefer yazdı:

Isparta Uluborlu - Kiraz🍒

Isparta Gelendost- Eğirdir Bölgesi- Elma 🍎🍏

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Kaya

Kahramanmaraş
Firik (ıslak tarhana)
Paça
Eli Böğründe (etten yapılan yemek)
Bezdirme(koymadan)
Maraş tava
Pul biber
Sumak
Yeşil zeytin (farklı bir zeytin)
Ceviz
Üzüm (özel üzüm pekmezlik)
Cevizli sucuk(pekmez ve cevizden)
En önemlisi altın işlemesi. Tek yapamadıkları Trabzon burması. Onu da Trabzonlular kimseye öğretmiyor.

Hatay
Anteke tava
Kağıt kebabı (bildiğiniz kağıt kebabı gibi değil)
Künefe
İskenderun Soslu döner
Belen tava

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Kahramanmaraş
Firik (ıslak tarhana)
Paça
Eli Böğründe (etten yapılan yemek)
Bezdirme(koymadan)
Maraş tava
Pul biber
Sumak
Yeşil zeytin (farklı bir zeytin)
Ceviz
Üzüm (özel üzüm pekmezlik)
Cevizli sucuk(pekmez ve cevizden)
En önemlisi altın işlemesi. Tek yapamadıkları Trabzon burması. Onu da Trabzonlular kimseye öğretmiyor.

Hatay
Anteke tava
Kağıt kebabı (bildiğiniz kağıt kebabı gibi değil)
Künefe
İskenderun Soslu döner
Belen tava

Maraş’a gelmek için saatleri ayarlayalım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

K.maraş, pul biberi ile çöreği listeye alınmamış. Tarhanası da özeldir, ister cips gibi yenir sağlıklı atıştırmalıktır. İster çorba yapılır. Dayanıklıdır da. Bir de fıstık ezmesi var ki, 2 tane ye, savaşa git..(antep fıstığından yapılır lokum gibi enteresan bi mamul)

https://www.marasgurme.com/maras-fistik-ezmesi-500-gr?gclid=EAIaIQobChMIhP-A_tSX6gIVi08YCh1y3gCBEAYYASABEgKZZPD_BwE

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maraş’a gelmek için saatleri ayarlayalım.
Kapım açık sayın abim[emoji120]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Konya ;

Etliekmek

Tirit (bayat ekmeği ıslatarak et, soğan ile güveçte pişirilerek elde edilir.)
Küflü Peynirli börek

Mevlana Şekeri (peynir şekeri)
Yağlı / Yağsız tandır gevreği

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...