İçeriğe Yönlendir

2020 Opel Crossland X 1.5D Ultimate | Danışma

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer
(düzenlendi)

Herkese merhaba.

Yeni bir arac alma arefesindeyiz.. Yalniz aklimiza takilan bir kac husus var goruslerinizi almak istiyorum..

Arac Opel'in B Suv temsilcisi 1.5 Dizel 120hp Ultimate donanima sahip araci Crossland X

°Markasi, modeli, donanim seviyesi hatta piyasa sartlarina gore 190 bin tl fiyat bandinda alinabilecek bir otomobil mi?

°Kronik arizalari, dikkat edilmesi gerekenler neler olabilir?

°Yakit konusunda 7 litreyi gorur mu? 

° Motor sanziman uyumu nedir?

Donanim listesini, bilimum teknik verileri ve emsal araci paylastim. Cevaplariniz icin tesekkurler..

* Aracin tavanina dair hersey opsiyon olarak sunulmus.(Cam tavan, sunroof, tavan bari bulunmamakta.)

*Bi-color (cift renk) secenegi mevcut aracta bulunuyor.. 

XAiUmI.jpg

Iqt67r.jpg

4eDKZO.jpg

eH3ySV.jpg

Emsal araç

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

psa'nın 1.5 dizeli varmış araçta, ilginç ve avantaj bence. (astra'da makyajla 1.5 (1496 cc, psa'nınki 1499) dizel, 3 silindir gm motoru getirmişlerdi. 2.0 cdti'ın kırpılmışı.) şanzıman da eat6'dır o zaman, bayağı övülen bir kombinasyon. eat6 aisin üretimi tork konvertörlü bir şanzıman zaten, dq200 dsg gibi risk taşımıyor.

190'a pug 2008'in 1.5 dizel 100 bg boş donanımı var,  onla kıyaslayınca fiyat bayağı iyi de ikinci eli nasıl acaba? 2008'in sadece yeni kasasından 156 tane var, crossland x'in 2017-2020 toplam 58 ilan. tr'de pek satmamış. ab bölgesine baktım, ilk 20 modeli ele alırsak ortalarda bi yerlerde üç yıla bakarsak. ikinci el veya model devamlılığı önemliyse not düşmüş olayım. b suv segmenti iyi büyümüş bu arada pazar payı olarak.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bence PSA'ya geçtikten sonra Opel daha iyi olmaya başladı. PSA'nın 1.5 dizel motoru hem az yakar hem çok kaçar. Fiyat olarak ise gözümüze biraz yüksek gelse de sanki artık normalleşti bu fiyatlar. Dolar aldı başını gidiyor. İhtiyaç varsa aracın alınabilir olduğu kanaatindeyim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Peugeot 2008 Citroen C3 Aircross ile aynı platform. PSA PF1 platform

Motor ulaşabildiğim bilgi kadarıyla Ford 1.500cc 4 silindir DLD 

120hp 300nm Tork. Yakıt olarak Ford'un modelleri bilgi verir. CDTI olması değişmiyor. 1.6 olanlar PSA tabanlı motorlar onuda Ford'a paslamışlardı. 

Şanzıman Psa.

Eat 6 tam otomatik 

Yakıt 7 görür altını bile görür tahminimce. Teknik verisi şehir içi 4.3lt/100km diyorsa en fazla 5.5 5.7 diyorum.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Sinan Akgöl yazdı:

Motor ulaşabildiğim bilgi kadarıyla Ford 1.500cc 4 silindir DLD

psa ile ortak girişim, ezelden beri :D dld415, 120 bg olan psa'da dv5.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Umut Taşlı yazdı:

psa ile ortak girişim, ezelden beri :D dld415, 120 bg olan psa'da dv5.

Peugeot Ford'dan aldık diyor, Ford Psa motor diye bilgi girmiş :) İlk Ford'da kullanıldı diye midir nedir sonuç olarak yakıtı az güvenilir o kesin. Şanzıman da beton. 190k eder mi o tercih :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Sinan Akgöl yazdı:

Peugeot Ford'dan aldık diyor, Ford Psa motor diye bilgi girmiş :) İlk Ford'da kullanıldı diye midir nedir sonuç olarak yakıtı az güvenilir o kesin. Şanzıman da beton. 190k eder mi o tercih :) 

al gülüm ver gülüm abi, toplam 100 bin olmuştur benim dv6 kullanımım, ford'muş, psa'ymış; fransız sadece iltifat etse iyi oluyor küçük hacimli motor :D  sıfır olunca 190 eskinin 80-90'ı, aracın dizelle girişi 90 küsür daha üç yıl önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Furkan Sumer

oneriler ve yorumlar icin tesekkur ederim. herseyden onve birinci oncelik suv ve sifir olmasi..

Opelin Psa dan once 1.3 turbo beslemeli motoruna uzun sure asina oldum ancak yeni nesil 1.5 dizel ve otomatik vites kombinasyonuna acemiyim. Yakit olarak benim de aklimda 5-6 arasi degerler var sehir icinde, ama on yargilar yok degil..

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Valla titanium fiesta benzinli 180 000 den başlıyor çok ilginç. O yüzden fiyat normal diyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

175 bin tl m olsaydı yeni 2008 in 130 hp benzinlisinden başka birşeye bakmazdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

çok ufak bir araba bence... corsanın yüksek hali gibi.. böyle ara segment araçlarını sevmiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ufak harbiden, iç malzeme kaliteside eh işte ayarda gelmişti...

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Dogan Arsiray yazdı:

175 bin tl m olsaydı yeni 2008 in 130 hp benzinlisinden başka birşeye bakmazdım.

Land var 85 bin 😂 @Servet Aydın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Sumer

sagolun tesekkur ederim yorumlar ve tavsiyeleriniz icin :) arabam basligi altinda, kendi konusunda gorusmek dilegiyle.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...