İçeriğe Yönlendir

Multivan-16 Renk RGB İç Aydınlatma Yaptım, Kumandalı

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Arabam bölümündeki konuya da yazdım, buraya ayrı konu açıyorum yapmak isteyenler için, eski arabamdan söktüğüm kumandalı park ampüllerimi iç aydınlatmaya taktım, 16 farklı renk ve çakar modları var ışığı kısıp yükseltebiliyorsunuz, kırmızı ışığa alıp en kısık seviyeye getirdiğinizde submarine light şeklinde oluyor benim çok hoşuma gitti, aliexpressde 5 lira falandı galiba aşırı ucuz. İç aydınlatmayı led'e çevirmek isteyenler için güzel bir alternatif.

Buda kendi çektiğim video.

3e0b47d27981e90aa5a1f42942b8d148.jpg53cfb9ea60cf9c4d3f8fcef761e12312.jpg3d3073cc800ee4f065ec145e4c743718.jpgbf322e49790f6e8f0dd67151d490fea5.jpg6987b79f3f1fccaa65ec878067103904.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar:

aliexpress vardı dimi, nasıl da nostaljik oldu şimdi bu konu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Var olup olmadığını 1 ay içerisinde göreceğim abi, siparişim var :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Var olup olmadığını 1 ay içerisinde göreceğim abi, siparişim var :)

benim de ocak 2020 den beri bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bende tipo mun heryerini ışıkla doldurmuştum fark olarak şerit led kullanmıştım resimlerini yükleyemiyorum elinize sağlık güzel farklı şeyler yapmak her zaman güzeldir şimdi 206 peugeot var yavaş yavaş onada başlıycam

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

benim de ocak 2020 den beri bekliyorum

Bide bozuk yada yanlış mal çıkarsa küfür dağarcığına 2 milyon yeni kelime eklenir

Ersen şahin yazdı:

Bende tipo mun heryerini ışıkla doldurmuştum fark olarak şerit led kullanmıştım resimlerini yükleyemiyorum elinize sağlık güzel farklı şeyler yapmak her zaman güzeldir şimdi 206 peugeot var yavaş yavaş onada başlıycam

Çok teşekkür ederim :)

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bende ayak aydınlatması ve bagaj kısmına şerit led düşünüyorum.. Ayak aydınlantmasının tavan lambasından alınması lazım. Daha orjinal olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ahmet Ekici yazdı:

Bende ayak aydınlatması ve bagaj kısmına şerit led düşünüyorum.. Ayak aydınlantmasının tavan lambasından alınması lazım. Daha orjinal olduğunu düşünüyorum.

Benim araçta ayak aydınlatması zaten var ama ben düğme ile yanacak şekilde ambians ışığı tarzında düşünüyorum. Orjinal tavan aydınlatma düğmelerinin içinde 2 tane boş düğme yeri var oraya koymayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Aksilik, bizimkilere de koymayı tercih etmemişler. Kumandalı şerit ledler var. Elinizde maharetli belli ki yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Ahmet Ekici yazdı:

Güzel olur ayrI bir hava verir renk seçimi çok önemli tabii

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Ersen şahin yazdı:

Güzel olur ayrI bir hava verir renk seçimi çok önemli tabii

VİP araç yapanlarda görüyorum, gün ışığı çok yakışıyor. Zevk meselesi tabiki.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Eline sağlık güzel olmuş, yapılacaklara eklendi :biggrin: RCD 510'u taktıktan sonra yaparım bunu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Eline sağlık güzel olmuş, yapılacaklara eklendi :biggrin: RCD 510'u taktıktan sonra yaparım bunu.

Çok teşekkür ederim yusuf abi, rcd 510 da navigasyon varmı :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Disko topu ne zaman ? 

Sis makinasından sonra. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok teşekkür ederim yusuf abi, rcd 510 da navigasyon varmı :D

Keşke olsa :( RNS 510'a terfi etmem gerekiyor navigasyon için. Bunun yerleşik 6'lı CD changer'ı, sd kartı, AUX'u falan var, bir de hoş duruyor çok bir özelliği yok :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Keşke olsa [emoji20] RNS 510'a terfi etmem gerekiyor navigasyon için. Bunun yerleşik 6'lı CD changer'ı, sd kartı, AUX'u falan var, bir de hoş duruyor çok bir özelliği yok [emoji4] 
Hmm, bende bluetooth, tv ve navigasyon var gps hız, rakım, pusula falan var. Normal sıradan bi double din teyp. Hiç gerek yokmuş benim rds e çevirmeme, bunu ararım çünkü kesinlikle. :( Şu almanyadaki kuzen bu yaz gelse orjinal nokia eski tuşlu telefon ile telefon yuvasından getirecekti. malesef coronadan gelemiyorlar seneye kaldı, bunu takınca bi touareg oem ekran koymayı düşünüyordum tam orjinal dursun diye. Fotoğraftaki şekilde.29cc6177d6a0fca7f25cc74a427addc8.jpg
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ebrar Tüfek yazdı:

Şu almanyadaki kuzen bu yaz gelse orjinal nokia eski tuşlu telefon ile telefon yuvasından getirecekti. malesef coronadan gelemiyorlar seneye kaldı, bunu takınca bi touareg oem ekran koymayı düşünüyordum tam orjinal dursun diye. Fotoğraftaki şekilde.

Senin araca RNS 510 tam uyuyor diye biliyorum, hem kendi dahili harddiski var 30-50 GB arası, hem de ciddi ses farkı oluyor RNS-RCD 510 serilerini takınca. Navigasyonu da var kendi içinde.

Çalıntı mallar çok piyasada, bu cihazla aynı temizlikte bir tane RNS bulursam satıp almayı düşünüyorum.

Touareg'teki ekran RNS 2 olmalı, uyuyor senin araca. Phaeton'daki ekrana hastayım ben :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Senin araca RNS 510 tam uyuyor diye biliyorum, hem kendi dahili harddiski var 30-50 GB arası, hem de ciddi ses farkı oluyor RNS-RCD 510 serilerini takınca. Navigasyonu da var kendi içinde.

Çalıntı mallar çok piyasada, bu cihazla aynı temizlikte bir tane RNS bulursam satıp almayı düşünüyorum.

Touareg'teki ekran RNS 2 olmalı, uyuyor senin araca. Phaeton'daki ekrana hastayım ben :) 

Rns 510 da bluetooth varmı ki, bana o lazım :) tamamen bt ile dinliyorum müzikleri.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Rns 510 da bluetooth varmı ki, bana o lazım :) tamamen bt ile dinliyorum müzikleri.

Müzik ile telefon görüşmeleri de yapacaksan orijinal bluetooth kiti gerekiyor. Ama sadece müzikse şu aparat link AUX soketine bağlanınca halloluyor. Orijinal kit ise şu: link. Parça kodu da 7P6 035 730 K. Sadece BT ile müzik dinleyeceksen AUX üstünden aparatlar işini güzelce görür.

OEM hoş falan ama üstündeki işini fazlasıyla görüyor senin. Çalıntı olmayan temiz RNS'ler 2.000₺ den başlıyor, kiti montajı kılı tüyü 3.000₺ e gelir gereği yok :) 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Ebrar Tüfek yazdı:

Hmm, bende bluetooth, tv ve navigasyon var gps hız, rakım, pusula falan var. Normal sıradan bi double din teyp. Hiç gerek yokmuş benim rds e çevirmeme, bunu ararım çünkü kesinlikle. :( Şu almanyadaki kuzen bu yaz gelse orjinal nokia eski tuşlu telefon ile telefon yuvasından getirecekti. malesef coronadan gelemiyorlar seneye kaldı, bunu takınca bi touareg oem ekran koymayı düşünüyordum tam orjinal dursun diye. Fotoğraftaki şekilde.29cc6177d6a0fca7f25cc74a427addc8.jpg

Nasıl resim koyuyorsunuz ben bir türlü yapamadım 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Müzik ile telefon görüşmeleri de yapacaksan orijinal bluetooth kiti gerekiyor. Ama sadece müzikse şu aparat link AUX soketine bağlanınca halloluyor. Orijinal kit ise şu: link. Parça kodu da 7P6 035 730 K. Sadece BT ile müzik dinleyeceksen AUX üstünden aparatlar işini güzelce görür.

OEM hoş falan ama üstündeki işini fazlasıyla görüyor senin. Çalıntı olmayan temiz RNS'ler 2.000₺ den başlıyor, kiti montajı kılı tüyü 3.000₺ e gelir gereği yok :) 

Abi aux a takılan parçalarda müzik kalitesi düşüyormu, fm transmitter varken berbat bir şekilde dinliyordum çok eskiden :)

Ersen şahin yazdı:

Nasıl resim koyuyorsunuz ben bir türlü yapamadım 

Tapatalk ile.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

Hala var, Nisan 12 de işlemci siparişi verdim, Mayıs 5 de teslim aldım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi aux a takılan parçalarda müzik kalitesi düşüyormu, fm transmitter varken berbat bir şekilde dinliyordum çok eskiden :)

Transmitter'da kalite cidden berbat, bu aparatta ses kalitesi düşeceğini sanmıyorum çünkü direkt teybin arkadasındaki AUX soketine bağlı bildiğimiz bluetooth aparatı. Üstündeki double din ile farkı olmaz. 20 liralık AUX BT aparatında bile ses kalitesi iyiyken bunda düşmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...