İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Mijia Taşınabilir Hava Kompresörü İncelemesi

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Kısaca üründen bahsetmek istiyorum. Şarjlı, taşınabilir hava kompresörü oluyor kendileri.

3-150 psi arası hava basabiliyor.

14.8Wh bataryaya sahip.

Tam dolu şarj ile toplamda 150psi hava basabiliyor. Yani yaklaşık 5 araç lastiğine tekabul ediyor. İçinde hiç hava olmayan lastiği 30psi'a 6 dakikada çıkarıyor.

Bisiklet lastiği, motorsiklet lastiği, araç lastiği ve top şişirebiliyor. Her biri için ayrı modları var.

Kutudan pompa haricinde bisiklet lastiği için aparat, top için aparat, güzel bir kumaş kılıf ve 25cm microUSB kablo çıkıyor.

49894185642_09f12316ec_c.jpg

49894185307_7298b6dcc8_c.jpg

49893872726_76ec50bbae_c.jpg

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)

Çok güzel bir ürün, bende kullanıyorum 4-5 aydır. Cihazda gözlemlediğim iki şey var, 30 psi olarak ayarladık diyelim, bazen 30 psi bazende 31 psi iken duruyor. Birde tam emin değilim hangisi doğru fakat kalem tiplerle ve lastikçilerdeki basınç ölçerlerle arasında 3 psi farklılık oldu.

Metin Akbal yazdı:

Fiyat ne

Kampanyalı falan denk getirilirse 240-250 liraya alınabiliyor. Ben mağaza açılışına denk gelmiştim çok daha iyi bir rakama aldım mesela.

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Fiyat ne

330TL'ye aldım hocam. Kuponla 305'e geldi.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Çok güzel bir ürün, bende kullanıyorum 4-5 aydır. Cihazda gözlemlediğim iki şey var, 30 psi olarak ayarladık diyelim, bazen 30 psi bazende 31 psi iken duruyor. Birde tam emin değilim hangisi doğru fakat kalem tiplerle ve lastikçilerdeki basınç ölçerlerle arasında 3 psi farklılık oldu.

Kampanyalı falan denk getirilirse 240-250 liraya alınabiliyor. Ben mağaza açılışına denk gelmiştim çok daha iyi bir rakama aldım mesela.

Dolum bittikten sonra tekrar ölçüm yapıyor ve genelde +-1 fark ediyor. Bunu mesela petrol istasyonlarındaki pompalarda da denediğimde böyle oluyor. 33'e ayarlayıp şişiriyorum. Sonra sibobu çekip tekrar taktığımda 33 göstermiyor. Ya eksik ya fazla oluyor.

Elimde Çin malı ufak bir basınç ölçer var. Videoda görünüyor. Xiaomi ile 33 bastım, basınç ölçer 34.8 gösterdi mesela. Ama çok takılmadım açıkçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Benim bu ürünü almamdaki en büyük sebep şu videodaki kombinasyon :)

Lastik şişirmesi ekstrası oldu benim için :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mustafa Arıkan yazdı:

Dolum bittikten sonra tekrar ölçüm yapıyor ve genelde +-1 fark ediyor. Bunu mesela petrol istasyonlarındaki pompalarda da denediğimde böyle oluyor. 33'e ayarlayıp şişiriyorum. Sonra sibobu çekip tekrar taktığımda 33 göstermiyor. Ya eksik ya fazla oluyor.

Elimde Çin malı ufak bir basınç ölçer var. Videoda görünüyor. Xiaomi ile 33 bastım, basınç ölçer 34.8 gösterdi mesela. Ama çok takılmadım açıkçası.

Ben pek çözemedim açıkçası o kısımı, belki ben ayarlarken hata yapıyorum beklemek gerekiyordur sabitlemesi için. Hiç eksik göstermedi, ya tam ayarladığım ya da +1 fazlası oldu. Fazla hava olayıda şöyle oldu, lastikçide lastikleri değiştirdim. 200 metre sonra evin önünde baktım lastiğin biri yerde, lastikte mi sıkıntı var dedim cihazla şişirdim, 23 gösteriyordu 32 yaptım. Lastikçiye tekrar gittim baktı etti kaçak yok, yanak oturmamış sanıyorum yürüyünce düzeldi. 32 yaptım dedim ölçü 38 olmuş dedi ama mantıklı gelmedi, sonra kendim bir tane ölçüm için kalem tiplerden aldım 32 yapınca o da 35 ölçüyor. O yüzden sordum sizede :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok teknolojik bir şeymiş.. çok beğendim.. güle güle kullan. 

Senin arabada lastik basınç göstergesi var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Ben pek çözemedim açıkçası o kısımı, belki ben ayarlarken hata yapıyorum beklemek gerekiyordur sabitlemesi için. Hiç eksik göstermedi, ya tam ayarladığım ya da +1 fazlası oldu. Fazla hava olayıda şöyle oldu, lastikçide lastikleri değiştirdim. 200 metre sonra evin önünde baktım lastiğin biri yerde, lastikte mi sıkıntı var dedim cihazla şişirdim, 23 gösteriyordu 32 yaptım. Lastikçiye tekrar gittim baktı etti kaçak yok, yanak oturmamış sanıyorum yürüyünce düzeldi. 32 yaptım dedim ölçü 38 olmuş dedi ama mantıklı gelmedi, sonra kendim bir tane ölçüm için kalem tiplerden aldım 32 yapınca o da 35 ölçüyor. O yüzden sordum sizede :)

İşlem bittiğinde fazla göstermesi tamamen basınç sensörü ile alakalı. Şöyle de bir durum var mesela 33'e ayarladın basıyor, ekranda 33 yazıyor ama durmuyor, 30-40sn daha basmaya devam ediyor. Tam sebebini şu an bilmiyorum ama dediğim gibi sorun etmedim. Ürün gerçekten çok kaliteli ve işini bence güzel yapıyor. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok abi. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

aboo abi güzel makine de ayak pompası ile şişirsem Bi tane de lastik basınç aleti alsam sanki daha hızlı olur gibi geldi bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Ürün şahane ama tek endişem, bagajda kalınca yaz günü 40 derece sıcaklarda pil yangın riski teşkil eder mi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Muhammed Orak yazdı:

aboo abi güzel makine de ayak pompası ile şişirsem Bi tane de lastik basınç aleti alsam sanki daha hızlı olur gibi geldi bana. 

Ayak pompası ile araba lastiği şişirmek :) Zor dostum zor. Adamlar yapmış işte :)

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ürün şahane ama tek endişem, bagajda kalınca yaz günü 40 derece sıcaklarda pil yangın riski teşkil eder mi ? 

Risk var tabiki.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Risk elbette her zaman var fakat bunu düşünürsek en büyük risk akü :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammed Orak yazdı:

Şimdiki ayak pompalarını en fazla 20 kez pompalayabiliyoruz.. Yamuluyor hemen 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Güzel oyuncak lakin bence boşa masraf. Al kablolu ürünlerden at bagajda dursun hepsi aynı işi görüyor :) Uygur düşmanı Çinliden ne kadar az şey alırsak o kadar iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tahir Ak yazdı:

Güzel oyuncak lakin bence boşa masraf. Al kablolu ürünlerden at bagajda dursun hepsi aynı işi görüyor :) Uygur düşmanı Çinliden ne kadar az şey alırsak o kadar iyi.

Güzel düşünce ama şöyle bir durum var çakmaklıktan çalışan metal gövdeli kompresörlerin neredeyse tamamı Çin üretimi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Güzel düşünce ama şöyle bir durum var çakmaklıktan çalışan metal gövdeli kompresörlerin neredeyse tamamı Çin üretimi.

Ekranına baktığımız pc veya telefon da öyle. Çektiğimiz nefes hariç nerdeyse
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:

Hocam çok haklısın ama bu cihazın alternatifi tüm cihazlar Çin malı. 
Ben bunu zaten lastik şişirmek için almadım. O benim için ekstra bir özellik oldu. Benim amacım kolay şekilde köpük elde edip aracı kendim yıkamak. Onun için de kablolu ürünler işime yaramıyor malesef.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hocam çok haklısın ama bu cihazın alternatifi tüm cihazlar Çin malı. 
Ben bunu zaten lastik şişirmek için almadım. O benim için ekstra bir özellik oldu. Benim amacım kolay şekilde köpük elde edip aracı kendim yıkamak. Onun için de kablolu ürünler işime yaramıyor malesef.

Detay alalım. Nasıl olacak ?
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Detay alalım. Nasıl olacak ?

Video ekledim abi. Oradakinin aynısını yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kwazar aldin mi Mustafa ?

Yok abi. Teşekkürler.
Yok ama olacak cevabini bekliyordum :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Kwazar aldin mi Mustafa ?

Yok ama olacak cevabini bekliyordum :)

Henüz almadım hocam ama alacağım.

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen

Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdiki ayak pompalarını en fazla 20 kez pompalayabiliyoruz.. Yamuluyor hemen 

https://www.hepsiburada.com/michelin-mc12208-dijital-basinc-gostergeli-ayak-pompasi-p-HBV000002M84Y?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc&gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTEGUysBUwB94v4AmYD-EyLyYEXSYQnMSRLCi5q42lXsc8AMeL7w-ykaAsOAEALw_wcB

Mesela bu ürün kaliteli gibi duruyor. Acaba bu da hemen bozulur mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Serkan Özmen yazdı:

Bunlar fena değil hocam da o kadar verdikten sonra Xiaomi daha mantıklı bence. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...