İçeriğe Yönlendir

Android Telefon Yavaşlama Problemi | Yardım | Samsung Galaxy M20 32gb

Furkan Sumer

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Androidde zaten genellikle büyük güncellemeler öncesi hard format öneriliyor değil mi ?

hayır gerek yok, önerilmiyor aslında....  ancak düşük donanım alt seviye cihazlarda olabilir oda androdan değil cihazın  kendi yazılımının eksikliğinden oluyor...

Mehmet Ozyurek yazdı:

Buna gerek olmamalı. 

Hayatı kısıtlamamalı. Android özgürlüktü hani. 

Bence arka planda çalışan programları denetle. 

Yani çalışmayan bir uygulamanın telefona bir sıkıntısı olmaması gerekir. Arka planı denetleyebiliyor musun. 

Androidi unuttuğum için soruyorum. ios'ta bu mümkün. androidde de bir yolu vardır. 

Uygulama olsun, gerektiğinde kullan ama, sen kullanmadığın an çalışmasın. 

full özgür hala  :) uygulama minimuma indirme oda yok, alt düşük seviyelerde olur ancak buda olmadı yani :) üst düzey cihazlarda herşe oto, hiçbirşey yapmana gerek yok, bunları yapmak uygulama yüklemede gerek yok yani sıfır ihtiyaç duyacaksın, hatta öyle şeyler ayarlar varki yuh dersin

kısaca dediklerinin hiçbiri üst düzey andro cihazlarda yok, bir dene şaşarsın, zaten sonrası androda devam edersin :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kısaca dediklerinin hiçbiri üst düzey andro cihazlarda yok, bir dene şaşarsın, zaten sonrası androda devam edersin :tongue:

MiA3 ü beğeniyorum.. Pro bişey olsa onu daha çok beğenirdim muhtemelen 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

MiA3 ü beğeniyorum.. Pro bişey olsa onu daha çok beğenirdim muhtemelen 

mate 10 pro alsan mesela, 5-6 sene keyif çatardın, kısmen eskidiği halde bile, yani baya iyi modeller var çok tatmin edici gerçekten, gerisi gayme durumuna bakıyor ne yazıkki, hele şu sıralar iyice saçma seviyelere çıktı malum ortam kötü...

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Dediklerinize katiliyorum. Android genel olarak sikinti yasadigim bir platform. Hua. Xia. Oppo ve bilimum cihazlarda pek farkedecegini sanmiyorum. 

Dun bi ekran resmi almistim 32gb hafizanin en az 15gb sini sistem klasorleri doldurmustu. Bana kalan 15-16 gb ve geri kalan sd kartim..

Ne zaman bi arka plan uygulamasi ya da ram dolduran bi zimbirtiyi kapatsam/sonlandirsam telefon afalliyor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Sumer yazdı:

Dediklerinize katiliyorum. Android genel olarak sikinti yasadigim bir platform. Hua. Xia. Oppo ve bilimum cihazlarda pek farkedecegini sanmiyorum. 

Dun bi ekran resmi almistim 32gb hafizanin en az 15gb sini sistem klasorleri doldurmustu. Bana kalan 15-16 gb ve geri kalan sd kartim..

Ne zaman bi arka plan uygulamasi ya da ram dolduran bi zimbirtiyi kapatsam/sonlandirsam telefon afalliyor..

dediğim gibi, hatalı marka seçimi, o yazılan cihazları kullan, ama üst modellerini, sonra ne olmuş bu androya diyeceksin kardeş... sorun androda değil, kullanamayan markalarda...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte sende bendensin, bir numara var şu zamzungta, bazı markaların üst modellerinde olmuyor nedense, düşükler hariç, onlarda köfte ekmek olayı var ki oda doğal zaten...

Abi 4  yıl samsung note 5 kullandım 4 yıl boyunca kasma donma hiçbirşey yoktu bataryasıda taş gibiydi, geçen yıl sanayide çalıştığım dönemde, arabanın altına yatarken pantolonun cebinden çıkarıp önlüğün cebine koymadan yatmışım telefonun üstüne yatınca ekranda ölü piksel çıktı yavaş yavaş kanser gibi yayıldı 1 ay geçmeden ekran komple mosmor oldu, ekranı yaptırmadım öyle duruyor müsait zamanda tamir ettirecem  galaxy j8 aldım ilk çıktığında, 1 seneyi geçti en ufak sorun yok, note 5, tam 5 senedir bende hala kullanıyorum ekran sorunu benim yüzümden oldu hiçbir sıkıntısı yok, tek kötülüğü sd kart takılmıyor 32 gb yetmiyor. "Bazı" samsung modelleri 2 seneyi geçmeden motoru bozuyor diyorlar hep ama nedense bendekiler taş gibi. O yüzden samsung diyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi 4  yıl samsung note 5 kullandım 4 yıl boyunca kasma donma hiçbirşey yoktu bataryasıda taş gibiydi, geçen yıl sanayide çalıştığım dönemde, arabanın altına yatarken pantolonun cebinden çıkarıp önlüğün cebine koymadan yatmışım telefonun üstüne yatınca ekranda ölü piksel çıktı yavaş yavaş kanser gibi yayıldı 1 ay geçmeden ekran komple mosmor oldu, ekranı yaptırmadım öyle duruyor müsait zamanda tamir ettirecem  galaxy j8 aldım ilk çıktığında, 1 seneyi geçti en ufak sorun yok, note 5, tam 5 senedir bende hala kullanıyorum ekran sorunu benim yüzümden oldu hiçbir sıkıntısı yok, tek kötülüğü sd kart takılmıyor 32 gb yetmiyor. "Bazı" samsung modelleri 2 seneyi geçmeden motoru bozuyor diyorlar hep ama nedense bendekiler taş gibi. O yüzden samsung diyorum :)

zamzung için sadece note serilerini öneririm, gerisini siz bilirsiniz artık :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Saf android daha hızlı gibi, bir de bellek(ram) fazlaysa keyifli olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Sumer yazdı:

Herkese merhaba.. Son gunlerde telefonumda (2019 Samsung M20 32gb) inanilmaz yavaslamalar basladi. Klavye acilirken bile durup dusunuyor defalarca.. Guncel son surum kullaniyorum. (10)

play store harici program yükleme seçeneği açık mı?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Degisik magazalar var Caglar abi.. Galaxy store gibi.. onlari devre disi biraktim. Neden sordun ki?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Sumer yazdı:

Degisik magazalar var Caglar abi.. Galaxy store gibi.. onlari devre disi biraktim. Neden sordun ki?

kötü amaçlı yazılım yerleşmiş olmasın? tag heuer de olsa yavaşlar o zaman kimse kurtaramaz

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Fotograf ve muzik icin bi kac tane apk, Makale sayfalarindan indirdigim 70-80 tane pdf dosyam vardi. Virus olmasindan suphelendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Sumer yazdı:

Virus olmasindan suphelendim.

2019 cihazı bu halde ise, şüphe değil de kesin var derim. note4 üm roket gibi,,, idi ben camına tornavida sokana kadar

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Dogan Arsiray yazdı:

xiaomi note 6 pro ya google camera nasıl yüklüyoruz? :) birsürü yönerge var hiçbirşey anlamadım. yok oradan şubu yükle buradan bunu yükle. nasıl unlock edip tekrar lock edeceğiz?

gcam kullanmadığım birşey şu desem yalan olur, hiç uğraşmadım. Ben custom rom kullanıyorum mi9'umda. magisk üzerinden modül olarak yüklendiğini okudum sadece. Tabiki rootlu olmak zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Gcam rootsuz yuklenebilen apk dosyalari var. forum.miuiturkiye.net sitesinde vardir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...