İçeriğe Yönlendir

Bagaj Açma Düğmesi İçeriden Çalışmıyor

Mehmet Kaplan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaplan yazdı:

Araçta elektriksel bir problem bulunamadı 

Benimde tahminim merkezi kilit kafası karıştı kilitli olarak takılı kaldı bagaj düğmesi de bu yüzden açılmıyor.

IDS Cihazında bu özelliği iptal ettirmek işe yarar gibi sanki onu mu demek istediz?

Siz herhangi bir mod için kodlamaya çalıştıysanız ondan olmuştur.. 

IDS ile düzelttirmek gerekir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Siz herhangi bir mod için kodlamaya çalıştıysanız ondan olmuştur.. 

IDS ile düzelttirmek gerekir. 

Abi şimdi baktırdım Ids cihazında merkezi kilit ile ilgili bir hata yok arızaları sildirdim ancak problem gene aynı elektronikçi de merkezi kilitten şüphelendi :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaplan yazdı:

Abi şimdi baktırdım Ids cihazında merkezi kilit ile ilgili bir hata yok arızaları sildirdim ancak problem gene aynı elektronikçi de merkezi kilitten şüphelendi :(

İşte kullanmayı bilmiyorlar.. 

Hata aramayacaktı ki.. 

Kodlayacaktı. Nasıl çalışmasını istiyorsun diyecekti. ona göre seçim yapacaktı. 

ve IDS miydi baktırdığın cihaz, yetkili servise mi gittin

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

İşte kullanmayı bilmiyorlar.. 

Hata aramayacaktı ki.. 

Kodlayacaktı. Nasıl çalışmasını istiyorsun diyecekti. ona göre seçim yapacaktı. 

ve IDS miydi baktırdığın cihaz, yetkili servise mi gittin

Yetkili servis değil özel servisti şaşmazda savaş oto cihazım arızalı deyip elektronikçiye yönlendirdi

elektronikçiye özellikle söyledim kodlamasında problem var denildi ıds cihazı varmış dedim gitti onu getirdi genel bi taradı arıza yok dedi sonra savaş otoyu tekrar aradım arızayı bulamadı bu arkadaş senin cihaz çalışsaydı sen de mi tarama yapacaktın dedim evet dedi 

Kilitçiye götürdüm gene aynı klasik cevaplar çift kilitlenmeyle bagaj düğmesinin aynı anda çalışmaması tesadüfmüş

Ankara’da bu dediğinizi yapacak usta bulamıyorum..

Yetkili servise mi götürmeliyim derdimi anlayacak kimse de yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaplan

Aynı problem çözümü bu videoda var ancak tek farkımız kapı açma mandalını açınca kapılarımın hepsi açılmıyor...(Eskiden açılırdı)

Bugün aküyü deneyeceğim teyp kodu bekliyorum sonucu yazarım!

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaplan

Ankarada gizli özellik atan birisi var anlattım durumu kapı modülünü kumandadan resetletti olmadı

Aküyü sök tak beyin karışmış olabilir dedi

Aküyü de söktüm yarım saat kadar bekledim gene düzelmedi 

Tekrar görüştük kesinlikle yazılımsal bir şeyin olmadığını sağlam bir oto Kilitçiye göstermem gerektiğini söyledi

Ankarada tavsiye üzerine götüreceğim birini arıyorum artık varsa tavsiyeleriniz bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaplan yazdı:

Yetkili servise mi götürmeliyim derdimi anlayacak kimse de yok

Yetkili servise gitmelisin adaşım.. Sanayi pek bilmez bu tür detayları. 

Ha yetkili servislere de çoğu zaman bizler gösterdik nasıl olması gerektiğini, çünkü işini seven merak eden, kendini geliştiren usta sayısı çok azaldı. 

Araç yürüyünce kapıların kilitlenmesi, kilitleri açınca tek kapının açılması veya hepsinin açılması vs bu tür şeylerin ayarları hep var..  

Mehmet Kaplan yazdı:

Şöyle ki içerden açma kapı koluna bastığımda 4 kapı birden kilitliyor ama açmayı denediğimde tek açmayı denediğim kapı açılıyor..Öncesinde hepsi bir kilitlenir, hepsi bir açılırdı.

Ankara'daki usta haklı olabilir.. 

Buna bozuk bir kilit de sebep olabilir.. Ancak sen kendim programladım diyince ve programlamaya yoğunlaştım. Çünkü galiba 2006 veya 2008 den sonraki modellerde bu tür şeylere sistem izin vermiyor. 

Eskilerde biz basit kodlamalarla yapıp iptal de edebiliyorduk.. sonraki modellerde yapıyor ama iptal edemiyorduk.. iptal için IDS gerekiyordu.. 

Sonuç kilit de bozuk olabilir.. Merkezi kilitlemeyi sağ ve sol ön kapı kilitleri kontrol ediyor.. ikisine de bakmak gerekebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kapı kilitlerinden birisi kendini kilitli sanıyor. O yüzden bagajı açmaya izin vermiyor. Wd 40 ile denemek faydalı olur bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaplan
Ersen Tapan yazdı:

Kapı kilitlerinden birisi kendini kilitli sanıyor. O yüzden bagajı açmaya izin vermiyor. Wd 40 ile denemek faydalı olur bence. 

Abi bir de bugün bir de anahtarla kapıyı kilitlemeyi denedim hepsini aynı anda kilitledi ama açmayı denedim sadece şoför kapısı açıldı diğerleri kilitli kaldı. Aynı problemi içeriden mandalla açmaya çalıştığımda da yaşıyorum. Ne anahtarı kapıya takıp, ne içerideki mandalı çekip tüm kapıları aynı anda açamıyorum!!! Tüm kapılarım açıldığında düğme de çalışmıştı ilk yazdığımda bahsetmiştim.

Dediğiniz gibi muhtemelen kapılardan birisi kendini kilitli sanıyor (kumanda dan kilitlemede açmada hiçbir problem yokken manuel denediğimde bu problemlerin olması da düşündürücü) Bu düzelse problem bitecek gibi hissediyorum?

.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Kaplan
(düzenlendi)

PROBLEM GİDERİLDİ.

Nevşehir’de Elektrikçi İsa usta sağolsun sol şoför kapı döşemesini komple söktü kablo demetindeki kablonun biri sürtünmekten kopmuş, şimdi her şey eskisi gibi:)

İlgilenen cevap yazma zahmetinde bulunan herkese ayrı ayrı teşekkürler 

Herkese arızasız günler 👍

tarihinde Mehmet Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...