İçeriğe Yönlendir

Çekme ya da Motokaravan - Hangisini Tercih Etmeli

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

yolda yabandan kaçılmaz, karavansız da olsan, altın kuraldır

Ben bilmiyorum abi bu kuralı, biraz detaylandırır mısın?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Youtube da denk gelmistim. Adamin biri adres soruyor, adres tarif eden vatandas abi hic bir yere sapma dumduz git diyor tabi dumduzun basinda baska nesneler kisiler var hatta sulaleler gelmis gecmis herkes [emoji16] 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yolda 120 ile giderken i geyik veya insan çıktı önüne. Araba arka koltukta bebeler uyuyor. Ne yapardın?
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Yolda 120 ile giderken i geyik veya insan çıktı önüne. Araba arka koltukta bebeler uyuyor. Ne yapardın?

120 km yi bilmem de ilk refleks ise sol-sağ yapabilirim, emin değilim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

120 km yi bilmem de ilk refleks ise sol-sağ yapabilirim, emin değilim.

bahsi geçen kural diyor ki yapma direk yola devam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Örneklerde kullanılan geyiği görmek için çok uğraştım toroslara flan çıktım göremedim belgradda  samiyle piknik yaparken gördük be tuhaf dünya 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

yolda sağ şeritten gidiyorsun , solundan yeni geçmekte olan bir araba aniden üstüne direksiyon kırdı?

karşı tarafın ifadesi: yolumda gidiyordum tam bir arabayı geçmiştim ki soldan bir yaban hayvanı çıktığını gördüm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Örneklerde kullanılan geyiği görmek için çok uğraştım toroslara flan çıktım göremedim belgradda  samiyle piknik yaparken gördük be tuhaf dünya 

Geyik için Kanadaya gitmekisin.
Bizde tilki, köpek ve domuz çıkar.
Ancak esas tehlike tali yoldan, yolumuza aniden dalan araçlardır.
İstemsizce kaçarız. Tam da geyik testlerindeki senaryo.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Raşit Akgül
Sami Demirpaz yazdı:

esp programlama diye birsey hic duymadim. Arkandaki koca romork oyle sallaniyorsa arabayla onu dize getirmek zor zaten. 

sebebi yanlis yukleme ve surat. 

karavanlar icin ayrica esp benzeri sistem var onunla karistirmayalim. 

alko nun atc sistemi var 900€ civarinda ve karavana takiliyor. 

stabilizator, amortisor ve atc ile slalom yapiyorlar arkada karavan varken. 

ceki demiri veya esp programlama gibi seylerle ilgili degil bu olay. 

esp ile ve marka ile ilgili bu olay ben bu işi yapıyorum. Marka ALKO kullanırsa masraf veya paradan kaçmazsa sıkıntısı çıkmaz. Yani toplayım kaplin ALKO mut serisi esp dengeleyici şase ALKO ve kontrol edilmiş yani kalite birim mühendisi tarafından kaynağı özellikle ve yüke gelecek olan kısmı kontrol edilmiş bir ürünün bu videolardaki gibi savrulma olasılığı yok ama maalesef bizim ülkemizde ucuza kaçma maliyeti düşürme şu parçadan kaçalım vs olduğu için biz bu videolardaki ürünler ile çok karşılaşıyoruz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Yerli Çekme karavan niyetim vardı epey araştırdım sonrasında gerçeğini gorduk ailece sonrasında ithal bir kaçını inceledim özellikle hymer marka bütün düşüncemiz değişti şimdilik planimizi değiştirdik biraz daha hazırlanıp ithal alacağıma benziyor gezmediğim zamanlar meyve bahçemde duracak kışında işyerimin otoparkında sundurma yapacağım en erken 2 yıla olur kısmetse yerli olsa idi bu kış alacaktım

98907092f3cdab11d5decf10a1ea1ba6.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Raşit Akgül
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

30xzpH.jpg

cca55e.jpg

ZjTqAb.jpg

vIMb6P.jpg

bqEOZu.jpg

DEMmnv.jpg

cpTDdc.jpg

fIjZYE.jpg

CfTJ8T.jpg

516odY.jpg

ki bu karavan dahi şase kötü yapılmış ve herhangi bir teste girdiğinisde düşünmüyorum ama duk ha karavan yaptıysa farklı olur tabi dışı duk ha karavana benziyor inşallah şasi kısmını siz yapmamışsınızdır !!! 

Levent Güzelkalp yazdı:

Yerli Çekme karavan niyetim vardı epey araştırdım sonrasında gerçeğini gorduk ailece sonrasında ithal bir kaçını inceledim özellikle hymer marka bütün düşüncemiz değişti şimdilik planimizi değiştirdik biraz daha hazırlanıp ithal alacağıma benziyor gezmediğim zamanlar meyve bahçemde duracak kışında işyerimin otoparkında sundurma yapacağım en erken 2 yıla olur kısmetse yerli olsa idi bu kış alacaktım 98907092f3cdab11d5decf10a1ea1ba6.jpg

en iyisini yapmışsınız bence kaplininz alko mamut diye geçer ön destek dekeriniz kelepçeniz şasiniz sorum olacak esp sistemi varmı karavanda !!

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Kuşçu

Kısa süre önce 750 kg altı Pino pi2010 çekme karavan kullanmaya başladım. 750 kg altı vergi ve sigortası yok. Km bakımı istemez (Gerekli kontrollerin yapılması şart). 

İlk defa araç arkasında birşey çekeceğim için kullanana kadar stres oldum. Kullandıktan sonra tüm düşüncem değişti. Yolda tutmak hiç zor değil aracın arka tekerleri ile aynı izi takip ediyor. 

Ben Şuanda 2.5 Wrangler ile çekiyorum fakat 1.2 bir araç ile bile çok rahatlıkla çekilebilir. (Aldığım arkadaş vosvos ile çekiyormuş). Birim maliyetinin düşük oluşu sebebiyle kesinlikle çekme karavan tabi ki belli bir boyuta kadar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Raşit Akgül
(düzenlendi)
Burak Kuşçu yazdı:

Kısa süre önce 750 kg altı Pino pi2010 çekme karavan kullanmaya başladım. 750 kg altı vergi ve sigortası yok. Km bakımı istemez (Gerekli kontrollerin yapılması şart). 

İlk defa araç arkasında birşey çekeceğim için kullanana kadar stres oldum. Kullandıktan sonra tüm düşüncem değişti. Yolda tutmak hiç zor değil aracın arka tekerleri ile aynı izi takip ediyor. 

Ben Şuanda 2.5 Wrangler ile çekiyorum fakat 1.2 bir araç ile bile çok rahatlıkla çekilebilir. (Aldığım arkadaş vosvos ile çekiyormuş). Birim maliyetinin düşük oluşu sebebiyle kesinlikle çekme karavan tabi ki belli bir boyuta kadar. 

belli bir boyutu yok bu işin dediğim gibi kullandığınız ürünün kalitesi ile alakalı bir durum kaplin şase dingil ağırlıklar ölçüler kaynaklar herşey fark ettirir orantıyı bulmak lazım bu tür işlerde paradan kaçmayın marka alın 

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Biçim ayarları ile oynamayalım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...