İçeriğe Yönlendir

Isle of Man Tourist Trophy - Ölüm Yarışı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

motor sporu saymıyorum ben bunu. Çünkü güvenlik önlemleri yok denecek kadar az. 1907’den beri man adası’nda düzenlenen motor yarışlarında 250 den fazla motosiklet sürücü ölürken büyük bir kısmı da sakat kaldı. Neredeyse fren kullanmadan ort 240km hızla seyreden bir yarış. Motogp’de bile ort hız 190km/s civarıdır. Kenarlarda evler, kaldırımlar, duvarlar ve bahçe çitleri vardır ve 60km’lik parkuru tamamlamaya çalışan biraz uçuk akıllı yarışçılar seyircilerin arasından geçerek yarışırlar. Kazaları izlediğinizde uçurumdan uçanlar, 300 ile duvara toslayanları görebilirsiniz. Sürücü kamerasını izlediğinizde bile içeri doğru bir şeyler kaçabiliyor :) 

Bir seyir videosu 

birkaç kaza kolajı

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Biz de pubg gercekten var midir diye sorguluyoduk. Bu basbayagi insan avı.. :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gerçekten cesaret isteyen, gözü kara adamların yarışıdır. Yarışın tarihçesi için güzel bi anlatım videosu ekliyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bence Yarış bu, Diğerleri Sporcuk.

Ölmeden Önce Seyretmeye Gideceğim yerlerden biri, listede.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

caddelerden pistle... pardon caddelerden caddelere. :D

daha çok cesur motorcuyu bu pistlerde görmek isterim şahsen.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Isle of Man TT 1905 - 1907 arasında başladı o zamanlar yarışmak yasal değildi bir grup motorcuda burada yarışmaya başladı ve motosiklet kültürünün önemli bir parçası haline geldi bunca zamandır bunca tehlikesine rağmen yapılmasının nedenide bu.O yılların motosiklet teknolojisi ve günümüzün teknolojisi arasında çok fark var elbette Makinalar çok hızlandı yol tepkileri çok arttı.Adadaki yarış bir ara Takvimdede yer aldı.

Motosiklet kullananlar bilir kaskın vizörünü indirip yola çıktıktan sonra insan sanki başka bir boyuta geçiyor.Motosiklet sadece hız demek değildir aslen özgürlüktür ben eski bir motorcu olarak bu hızlara bu mesafelerde hiçbir yerde çıkmam , çıkmadımda Turun tam bir efsane olduğunuda motosiklet geleneği haline gelmiş olduğunuda inkar edemem.

Burada hayatını kaybedenleri saygıyla anıyorum.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yoğunlukla vücudda dopamin eksikliği olunca, böyle yollar insana iyi gelir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşlı başlı adamlar ya.. 

Yoksa bizim için çok geç değil mi ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaşlı başlı adamlar ya.. 

Yoksa bizim için çok geç değil mi ?

diil al bi tane

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

diil al bi tane

125 likten falan başlasak.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Rakiplerim Guy Martin, Martin Dunlop

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kaç kere paylaştım, daha yenimi görüyorsunuz yahu :)  pro ötesi seviye sürücülerin yarışabildiği delice bir ölüm yarışıdır, züperdir...

sadece doğuştan yetenekli pilotların işi, eğitime falan olacak iş değil yani...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

pro ötesi seviye sürücülerin

pro ötesi böle hatalar yapmaz buralarda gazlamaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

pro ötesi böle hatalar yapmaz buralarda gazlamaz

pro ötesi yarışçılar bunlar ve resmi yarış bu, güvenli sürüşçü procular değil yalnız, pro cu vaar procu var yani...

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Maşallah ne yarışmış bu yahu. Öyle büyük ödülü falan yok demişler ama bu yarışta sağ kalmak en büyük ödül bence. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mehmet Ozyurek yazdı:

125 likten falan başlasak.. 

Abi al bitane kapında dursun, çok keyifli. 2 sene 125 lil çinli bi scooter la işe gidp geldim hayatı çok kolaylaştıran bi olay ve bi o kadarda keyifli. İlk fırsatta yine alıcam. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...