İçeriğe Yönlendir

Dogu Avrupa > Guney Avrupa > Turkiye

Samet YILMAZ

Recommended Posts

Samet YILMAZ
(düzenlendi)

Merhabalar herkese.

Pandemi henuz wuhanda cikmisken, henuz sinirlar acik iken, 1 arkadasim ile Budapeste ye gitmedik icin yola cikip ordan 5 ulke gecip Istanbula geri donduk. Romanyanin otoban sistemi kisitli oldugu icin  600 km Bukres > Macaristan siniri 9 saat surdu ve bizde geri donmek yerine etrafindan donmeyi tercih ettik :)  Rotamiz asgadaki gibidir. Romanya haric tum ulkelerin yollari gayet guzeldi ve hicbir olumsuzluk ile karsilasmadik.

Yolculuk boyun 2 kisi toplam 8bin TL masraf yaptik (Konaklama airbnb + yol boyunca yemek + yakit + otoban ucretleri)
Airbnb de gayet guzel temiz yerlerde kaldik ve cok uygundu , uygun derken 2 kisi 20 / 30 euro gecelik yerler. 
Italyada pizza , Zagrebte ve Budapestede gece hayati eksik kalmadi ve 8 bine dahil idi.  (euro 6.5 civari bisidi sanirim)
En pahali otoban ucretleri italyada , Bizim gibi gise mantigi var bilet aliyorsun belli bolge girislerinde oduyorsun. Italyayi boydan boya gecip yunanistana feribot ile gecene kadar 180 euro ya yakin otoban ucreti odedik. Romanyanin otobani fazla yok 15 ron / haftalik , slovenya 10 veya 15 euro idi haftalik. Macaristan 10 euro haftalik.
Trafik isaretlerine uydugun surece hic sikinti yok hic durdurulmadik 4-5 kere radar tuzagindan basarili bir sekilde gectik. Budapeste ve Roma kesinlikle gorulmesi gereken sehirler. Venedik guzel ama islak :D  Pizza olayi harbiden Romada napolili yerde yenir , yedik ve gercekten halen izah edicek sekilde guzelligini idrak edemedim. (o kadar guzel yani)  Imkani olan herkes bole bir tur yapmasini tavsiye ederim. Guzargah hakkinda sorulmasi gereken sorular varsa severek cevaplarim.  Pandemiden kurtulursak bu sefer viyana uzerinden Amsterdama kadar gidip ordan fransa uzerinden ispanya tarafina inip sahilden geri donmeyi planliyorum.
Budapeste 2 gece
Venedik 2 gece
Zagreb 2 gece
Roma 2 gece
Feribotta uyuyum direk istanbul.

Guzargah
DEHrmw.jpg

yEW5st.jpg

yEWYnR.jpg

yEWOYq.jpg

yEWjzY.jpg

tarihinde Samet YILMAZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 20
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Çok güzel bir gezi olmuş. Budapeşte'ye hayran kalmamak mümkün değil. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geziniz harika imiş. Otobanları kullanmadan vinglet almadan sadece normal yolları kullanmak mümkünmü. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Geziniz harika imiş. Otobanları kullanmadan vinglet almadan sadece normal yolları kullanmak mümkünmü. 

Ben İtalya'da Toskana dağları güzeldir diye otobandan çıkıp eski yola girmiştim.

1 saatlik yolu müthiş bir sis içinde 1 metre görüş mesafesiyle deli gibi virajlı yoldan 3 saatte aldım. Ama dağlar güzeldi. :D 

Avrupa'da otoyollar eski ve oturmuş olduğu için eski yolları bizimki kadar iyi değil, duble filan yok pek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Mustafa Yanar yazdı:

Çok güzel bir gezi olmuş. Budapeşte'ye hayran kalmamak mümkün değil. 

Budapesteye bir daha gitmek istiyorum gercekten cok guzeldi. Herhangi bir sokaginda kosesinde bile tarih var.

Sefa Çelik yazdı:

Harika yaa, imrendim. Ben gezmişim gibi sevindim.

Bekarken İngiltere, Hollanda, Almanya, Lüxemburg, Fransa, Belçika, İngiltere çemberi çizmiştim, tadı damağımda kalmıştı. 

Sıradaki planım aynı sizin rotadan çizmekti, hanım herşey dahilci olunca halâ gerçekleşemedi 😕

Sizin rotanizda harika, bir cizip bakayim kesinlikle cok eglenceli bir rota olmali. :)

Ali Darbaz yazdı:

Yunanistanda bulgaristanda mumkun. Romanyanin belli biryerinde mumkun ama diger ulkeleri bilmiyorum acikcasi. Abim euro kuru 3-4 tl olsa inan hic pahali degil.

Çağlar Bayur yazdı:

airbnb şu anda faal mi?

Suan degil kontrol ettimde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
(düzenlendi)

tarihinde Samet YILMAZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Siz şanslıymışsınız. Rota mükemmel, çok beğendim. Biz de benzer şeyler yapacaktık da garibanın döngeli köhne olurmuş 😊 Biz Schengen’e girdik, Koronavirüs Avrupa’yı dağıttı. Bir Floransa yapabildik ancak. Umarım düzelir de bu gidişat, biraz yüzümüz güler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Samet YILMAZ
Ahmet Gül yazdı:

Siz şanslıymışsınız. Rota mükemmel, çok beğendim. Biz de benzer şeyler yapacaktık da garibanın döngeli köhne olurmuş 😊 Biz Schengen’e girdik, Koronavirüs Avrupa’yı dağıttı. Bir Floransa yapabildik ancak. Umarım düzelir de bu gidişat, biraz yüzümüz güler. 

Biz ciktik ortalik darmadagan oldu , Amerika vizesini aldik ertesi gun Trump ucuslari yasakladi ulkeyi kapatti. :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...