İçeriğe Yönlendir

Dunlop Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Ali Ünal

Recommended Posts

Tahir Ak

Ug 9 lar 500 den başlıyordu. Ug8de almak istemedim. 345 liraya almış oldum 2 tane 690 iyi fiyat gibi geldi. Kışa yaklaşınca fiyatlar artmadan almış oldum. Yorumları yazarım nasip olursa 4 yıl kullanırım 50498587831575476a4832e1ad0ea777.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Ug 9 lar 500 den başlıyordu. Ug8de almak istemedim. 345 liraya almış oldum 2 tane 690 iyi fiyat gibi geldi. Kışa yaklaşınca fiyatlar artmadan almış oldum. Yorumları yazarım nasip olursa 4 yıl kullanırım 50498587831575476a4832e1ad0ea777.jpg

İptal etmişler. Bu fiyata adım diye seviniyordum
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Lassa Snoways bakinin default_smile.png
Ug 9 aldım artık 2017 haziran 9retimli 450 TL tanesi bakalım nasıl bir lastikmiş
Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Tahir Ak yazdı:

Hala kullanıyor musunuz? Kaç km/yıl oldu acaba  

Son mesajı görmemişim teşekkürler. Kaç km yapınız 2 yılda acaba

Adac testine baktım. good year ug9 dan hemen sonra geliyor kar performansı ondan bir tık daha iyi buz performansları aynı

Ug9 ile bu lastik arasında kaldım ya hayırlısı bakalım

15 bin civarı km yaptım. geçen sene ankara keçiören de ug 8 ug 9 lassa ve bilumum lastik takılı son model araçların hızlarıyla gelip çıkamadığı yeri park yerinden hareket ederek focus 1 aracımla çıkıyordum öyle düşünün. lastiklerin eksi yönü havalar ısınmaya başladığı an çıkarmanız gerekiyor. ankara şartlarında bile bazı durumlarda fazla bir lastik. yaşadığınız yer erzurum ağrı kars gibi soğuk iklim değil ise tercih etmeyin ederseniz de dediğim gibi 3 bilemediniz 4 ay kullanım yapabilirsiniz. havalar ısınmaya başladığı zaman fren mesafesi uzuyor ıslak zemin görürse sıcak havada yol tutuş kalmıyor. abs hemen devreye giriyor. lastikleri aldığım yer rusya şartları için yapılan lastik demişti. çok yumuşak dişleri var. ben aralık ilk haftası takıyorum mart ilk haftası söküyorum lastikleri. yazlık lastiklerim de kumho ecowing geri kalan zamanda işimi fazlasıyla görüyor. kışlıkları 185-65-15 almıştım. yazlıklarım da 195/60/15. kışlık lastikleri alırken bi tık ince lastik almanız yararınıza olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Tahir Ak yazdı:
Metin Akbal yazdı:
Lassa Snoways bakinin default_smile.png

Ug 9 aldım artık 2017 haziran 9retimli 450 TL tanesi bakalım nasıl bir lastikmiş

sakaryanın neresinde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama pamukovada babam yaşıyor. kışları yanına gittiğim zamanlarda gördüğüm kışlık lastik gerektirmeyen bir yer gibi sanki. sizin yerinizde olsam lassa alırdım illa kışlık alacak isem good year kalitesi tartışılmaz ama sonuçta kışlık lastikleri yazlık lastik kadar çok kullanmıyoruz. hatta diş yapısı iyi bir yazlık lastik ile değişiklik yapmadan seneyi doldurabilirsiniz de. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Ünal

07.12.2019 tarihinde kışlık lastikleri taktırdım. 3. kış olmasına rağmen ankarada geçen haftalarda yağan kar ve sonrasında yaşadığım yerde sabahları olan gizli buzlanmalarda gayet güvenli yoluma devam edebiliyorum. Aracımı satmayı düşünüyorum şu aralar. Aracı satarken yazlık lastikleri takıp bu lastikleri de yeni aldığım araca 15 jant bulup seneye de kullanmak baya mantıklı olacak gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zeki Yelboğa

Yaz sezonundan sonra aracımda bulunan 18" jantları, 16" ile değiştirmek istiyorum.

Lastik ölçüleri 215-60-16 gibi zor bulunan ( bulunsa dahi normalden yüksek fiyatlı) ölçü olduğundan https://www.hepsiburada.com/dunlop-215-60-r16-99h-xl-sp-winter-sport-500-kis-lastigi-uretim-2019-p-HBV00000O4KC6?magaza=Yılkarlas Otomotiv  linkinde bulunan lastikleri kış sezonu gelmeden alayım diyorum.

Dunlop lastikler normal kullanım aşamasında nasıldır, fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eskiden iyi değildi. pek sevilen lestikler değiller. ama yeni yenidir. fiyat uygunsa alınır.

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

503 tl ye Nokian WR D4 denk gelince, Nokıan sipariş ettim artık. 2 temmuz telim tarihi olarak gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Nokian için çok iyi fiyat. Kış lastiğinde üst sıralarda olan bir marka. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Ahmet Ertugay yazdı:

Nokian için çok iyi fiyat. Kış lastiğinde üst sıralarda olan bir marka. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim. İndirimli fiyatı görünce hemen sipariş ettim. Acelesi yok diye de 1 ay sonraki teslim tarihini göz ardı ettim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

215 55 17 aldım bu kış arkalarda idi kayma vb yaşamadım. Karda drift yapmaya çalışırken bile iyiydi bırakmadı arkayı. Seneye öne takarım kışın. Dunloptan bahsediyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zeki Yelboğa

Nokıan lastikler bugün geldi. İlanda 2019 üretimi yazıyordu, gelen lastikler 2020 11.hafta üretimi çıktı.

2019 lar bitince yenisini gönderdiler sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdal Soysal

Merhaba arkadaşlar,
Bu lastiklerden spariş verdim fakat satıcı beni arayıp bunlar patlamaz lastik bilginiz var değilmi diye sordu bende normalle ne farkı var dedim janta giren kısımlar sert dedi bende sorun olmaz dedim ama kafama takıldı.

225/45 R17 91H DUNLOP -SP WINTER / KIŞ

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Serdal Soysal yazdı:

Merhaba arkadaşlar,
Bu lastiklerden spariş verdim fakat satıcı beni arayıp bunlar patlamaz lastik bilginiz var değilmi diye sordu bende normalle ne farkı var dedim janta giren kısımlar sert dedi bende sorun olmaz dedim ama kafama takıldı.

225/45 R17 91H DUNLOP -SP WINTER / KIŞ

Araç normal haline göre epey sertleşir eğer RFT lastik ise, patladığında yürüyebilmesi için yanaklar epey sert oluyor rft lastiklerde. Ayrıca jantın da rft uyumlu olması gerekiyor gibi kalmış aklımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Araç normal haline göre epey sertleşir eğer RFT lastik ise, patladığında yürüyebilmesi için yanaklar epey sert oluyor rft lastiklerde. Ayrıca jantın da rft uyumlu olması gerekiyor gibi kalmış aklımda.
Olmadı şimdi jantta uyumlu olmaz mı?
Sert olması sorun değilde [emoji17][emoji848]
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Serdal Soysal yazdı:

Olmadı şimdi jantta uyumlu olmaz mı? emoji17.pngemoji848.png

Orjinal rft li araca normal lastik takılmaz, normal araca RFT takılmaz diye biliyorum ama uyuyor ise neden olmasın?  Zaten 45 yanak epey sert iken rft ile iyice sertleşebilir ,konfor olmayabilir. Eşimin aracı bmw 205-65-16 ölçülü ve oem rft lastikli. Çok konforsuz geliyor bana. Servise sorduğumda lastikten dendi.

Alındı ise yapacak birşey yok,janta uymasında sorun yok ise takın gitsin artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dunlop winter ice 02 ile ilgili yorum yapmışım ilk sayfada, buna ek olarak şunu yazmak istiyorum. Bu lastik karda çok iyi, kuru veya ıslak zeminde çok başarılı diyemem ama yoğun karda kullanılacaksa hiç düşünmeden bu lastiği tekrar alırdım. 2019-2020 kışında çok yoğun karda kullandım, herkesin zorlandığı veya ilk seferde çıkamadığı rampalarda neredeyse patinaj bile etmeden çıktığım oldu. Dişleri çok kaba ve ses yapıyor ama karda pençeleri çıkıyor resmen. Bulunduğunuz şehirde sıklıkla yoğun karda araç kullanıyorsanız tavsiye ederim. Aksi takdirde gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...