İçeriğe Yönlendir

Motor Soğuk Ayarı

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen
Dogan Arsiray yazdı:

karbüratörlü arabamı?

Tek nokta enjeksiyonlu uno hocam 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

jikle varmı arabada?

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Dogan Arsiray yazdı:

jikle varmı arabada?

Jikle olup olmadığı bilmiyorum ama müsteri oldum araca soğuk ayarı yapılacak diyor, benzinde hiç çalıştırmamış çalışmıyorda 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Delen yazdı:

Jikle olup olmadığı bilmiyorum ama müsteri oldum araca soğuk ayarı yapılacak diyor, benzinde hiç çalıştırmamış çalışmıyorda 

Çalışmıyorsa, benzin pompası ölmüştür. Soğuk ayarı yok. Belki LPG'nin ısı geçiş ayarından bahsediyordur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ayar ? bence arıza var da satıcı olayı biraz süslemiş. ayarını yaptırıp satsın o zaman

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Mehmet Delen yazdı:

genel anlamda temiz bir arabaysa, tamir ettirsin, 500tl fazla ödeyin? ben olsam arızasını kesin olarak bilmediğim arabayı almam.

bundan 2 sene önce bir dizel jeep bakıyordum, arabayı gördüm içinde dışındaki masrafları fark ettim, 42 bin tl gibi bir miktarda anlaştık, motorun altında bir miktar yağ var idi, dedimki parada maden anlaştık, başka inidirm olmayacak, ancak telefonda masrafsız demiştiniz, bu yağı görmek istemem, ne yapacağız; "ben onu yaptırırım bu gün dedi." tamam yarın kontrol ederim o halde, noterde buluşalım dedim. sabah oldu, noterin önünde aracın altına eğildim aynı şekilde duruyor yağ, e dedim ne oldu. nasıl yani ben yaptırmıştım dedi. gerçektende hortumlar filan değişmiş. dedim ben müsade ederseniz bunu ustama göstereceğim, bu şekilde olmaz. neyse gittik, 2000 tl filan işçilik ve parça parası çıktı bunun 700 tl si şişirmece parça fiyatıydı, adama dedimki dün tamir ettirdiğiniz araçta burada bu kadar para çıkıyor ama bunun parçalarıdan ötürü pahalı olduğunun farkındayım, zaten masraf edeceğim için razıyım bazı şeylere ama arada buluşalım sizde uğraşmayın tamirle vs diye. adam "olmaz benim arabamda bunlar bozuk değil dedi çıktı." :) neyse 10 gün sonra aradı dedğiniz gibi olsun diye. tabi almadım arabayı... :D böyle bir anektoddur size.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Çalışmıyorsa, benzin pompası ölmüştür. Soğuk ayarı yok. Belki LPG'nin ısı geçiş ayarından bahsediyordur.
Uno ların benzin enjektörü tek noktali olanlar araç lpg liyse 5 aya bozulur.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...