İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Sinyalleri Led Yaptım. Hızlı Yanıyor!

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Focus 2 deki ön ve arka sinyalleri led yaptım çokta şık oldu dörtlüleei yaktığımda normal ancak sinyal verdiğimde hızlı yanıyor araştırdığım kadarıyla akımı az çektiği için oluyormuş 2 yöntem var elektronik flashör ya da direnç takmak flaşör araştırdım focus 2 de olmuyormuş sanırım elektronik flaşör direnç için ise kaçlık bir direnç kullanmam gerekecek konu hakkında bilgisi olan varsa yardımını bekliyorumm

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Hesap basit aslında. Ledlerinizin gücü kaç watt paketinde yazıyor mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

6.8 ohm 50 watt iki tane gerekiyor. Sağ ve sol için

Abi niye 50watt? Tek taraf 40watt değil mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Biri akımı ışığa diğeri ısıya çeviriyor. Normal şartlar altında 250watt kafi ancak dörtü yaktık çektik aracı sağa. 2 dakika sonra direnç havaya uçar ısıdan

Ve bir ilave daha. Araç çalışır halde iken voltaj 14volt olursa 21 watt lamba 30watt oluyor

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Servet Aydın yazdı:

Sağ arka sinyale birtane sol arka sinyale  bitane taksam yetiyormu ön sinyallere takmama gerek yok yani öylemi

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)

Bende daha önce led yapmıştım hızlı yanınca kablo çekip birer ampul taktım ampulleri de kaporta nın içine sakladım normale dönmüştü amatörce ve basit çözüm ama işe yaramıştı orda burda uğraşmayım derseniz kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

P=V2/R den 6.8 ohm 29 watt enerji harcar. 50 watt a gerek varmı tecrübe konuşuyor birşey diyemem :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Ersen şahin yazdı:

Bende daha önce led yapmıştım hızlı yanınca kablo çekip birer ampul taktım ampulleri de kaporta nın içine sakladım normale dönmüştü amatörce ve basit çözüm ama işe yaramıştı orda burda uğraşmayım derseniz kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz

en güzeli bu yöntem. bende bu şekilde kullanıyorum. ampulleride güzelce izole edince hiç birşey olmuyor. hem ön hem arkada varsa bile 1 adet ampul ilave etmek yeterli oluyor. baktınız yine flashlı yanıyor çift duy ampul takın sorun kökden kalksın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sağ arka sinyale birtane sol arka sinyale  bitane taksam yetiyormu ön sinyallere takmama gerek yok yani öylemi

Yeterli. Direnci karoserde uygun yere sabitleyin.
P=V2/R den 6.8 ohm 29 watt enerji harcar. 50 watt a gerek varmı tecrübe konuşuyor birşey diyemem [emoji4]

Led ne harcıyor? Kabaca 10 watt.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ön ve arka paralel. Birer tane takmanız yetiyor.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Servet Aydın yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ön ve arka paralel. Birer tane takmanız yetiyor.

Merhaba dediğiniz gibi 6.8 ohm 50w 2 tane direnç aldım arka sinyallere ikisinede bağladım 4 sinyalede led taktığımda işe yaramadı sadece arka 2 sinyale led taktığımda normal olarak yanıyor

Bende ön 2 yi halojen arka 2 yi led olarak braktım acaba dirençler yeterli mi olmuyor yoksa benmi biyerde yanlış yaptım anlamadım.

Birde arka sis ve geri vites lambasına da uygun duyda led almama rağmen ledleri yakmadı evde 12v tan daha düşük enerji vererek ledleri deniyorum yanıyor ancak yerine taktığı da yanmıyor acaba onlaradamı direnç eklemem gerekecek 😕

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Akbas yazdı:

arka sis ve geri vites lambasına da uygun duyda led

ampülün takıldığı duyun içine bakın arka artı tarafı tam denk geliyor mu ledlerin? o duylar biraz narindir biraz oynatın yuvasında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ledin watı çok düşük demekki. Normal şartlar altında yeterli geliyor.

Ledin linki veya tipi nedir

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Servet Aydın yazdı:

Ledin watı çok düşük demekki. Normal şartlar altında yeterli geliyor.

Ledin linki veya tipi nedir

Kitapcıkta da p21w ona göre almıştım üründe bu

#Aliexpress TRY 17.61  40%OFF | 2 adet yeni 1156 P21W 7506 BA15S R5W R10W 3030 LED otomatik fren lambası araba DRL sürüş lamba ters ampuller dönüş sinyalleri Amber kırmızı beyaz
https://a.aliexpress.com/_d6xrpiv

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Led'lere uygun sinyal rölesi satılıyor ama maalesef çoğu aracın sinyal rölesi biraz ters yerde olduğu için değiştirmesi zor.

Arkadaşın aracına led taktıktan sonra röle değişimi yapmıştık sorun kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4.7 ohm olacak direnç. Led çok telmaşa. Yorumları okuyorum ortak fikir ışığı zayıf.. Watt düşük olduğu için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kitapcıkta da p21w ona göre almıştım üründe bu

#Aliexpress TRY 17.61  40%OFF | 2 adet yeni 1156 P21W 7506 BA15S R5W R10W 3030 LED otomatik fren lambası araba DRL sürüş lamba ters ampuller dönüş sinyalleri Amber kırmızı beyaz
https://a.aliexpress.com/_d6xrpiv

Bu led iş yapmaz.
Ben şunu kullanıyorum.

https://a.aliexpress.com/_d80hJ2h

Şu da videosu. Sol led, sağ halojen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...