İçeriğe Yönlendir

Focus 2009 İçin Lastik Önerisi

Mehmet Şaşmaz

Recommended Posts

Mehmet Şaşmaz

205 55 r16 ebatında 2009 focus için lastik alacağım ama hangi markanın hangi modeli daha uygun olur pek bilgim yok. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yerli üretimler Lassa, falken, biridgestone olabilir. İthal Michelin, Continental epey iyiler , ama pahalı ve hassas derler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Altınışık

YOKOHAMA BluEarth(2015/2018)   kullanan biri olarak çok başarılı buldum eskidi dönüşüme gitti. Şimdi oldukça pahalılar.

Aracımın üzerinde Starmaxx (St562)var su an, yaz sezonunda internet üzerinden alım yaptım, deneme fırsatı bulamadım güncel durumlardan dolayı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Ayıracağınız bütçeye göre değişir.

Düşük bütçeli çözümler için; Kumho, Nexen, Sava, Debica

Bütçeniz yüksek ise haliyle; Michelin, Goodyear, Continental, Hankook, Nokian, Bridgestone, Pirelli

Sıralama tümüyle benim önceliğime göre yazıldı. Lakin daha iyi fiyat teklifleri olduğu takdirde rahatlıkla

değişebilir bu sıralama.  Hepsiburadadan baktığım zaman görebildiğim kadarıyla 240 TL ile 450 TL 

aralığında değişiyor fiyatlar. Bu fiyatları bayilerde bulmak mümkün olur mu bilemiyorum ama internetten alımlara

200 TL kadar da Rot ve Balans Ayarı ile Supap değişim ücreti eklenebilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Onur Bulut yazdı:

Falken ziex ze 310 o ebatlarda var ise şiddetle tavsiye ederim.

Bu modelin 215/55/R16 ebadını kullanıyorum. Ses konusunda rahatsız edici bir denetimim olmadı. Kuru zeminde tutuşu gayet iyi. İslak zeminde tecrübe etme imkanım olmadı henüz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Şaşmaz

Lassa 375

Briston 400tl nedirlioglu tic. fiyat aldım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Şaşmaz yazdı:

Briston 400tl nedirlioglu tic. fiyat aldım. 

Turanza T005 ise güzel lastiktir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Şaşmaz

1.Michelin primacy 4 420tl 

2.Michelin xm2

3.Petlas 290tl

4.Goodyear 330tl

Bayram sonrası 1. sırada olana karar verdim. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Şaşmaz

Maalesef V kayışı koptu ve üzerine yürüdü ve siboplar değişti.  Triger V kayışı siboplar 2600tl tuttu arkadaşlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...