İçeriğe Yönlendir

Skoda Karoq

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Oktay Göktaş

Herkese merhaba. Aslında aracımı alalı biraz zaman geçti. Forumları severim ve takip ederim. Burayı da biraz geç keşfetmişim diye düşünüyorum. Epeydir konuları okuyorum ve bazılarına katkıda bulunmaya da çalıştım. Birçok üyenin aracıyla ilgili açtığı konuları baştan başlayıp okudum. Buradaki ortamı gerçekten çok beğendim. Aile gibi doğrusu ve farklı yerlerde de yaşansa, herkes çok samimi. Bu ortamı nasıl tesis ettiniz çok merak ediyorum[emoji51]

Bu uzun girizgahtan sonra, ben de aracımı tanıtmam gerektiğini düşündüm.

Aracımı 15 ocakta satın aldım. Skoda karoq 1.5 tsi act dsg style. 2019 aralık çıkışlı. Gri renkte. Ekstra olarak panoramik sunroof, hayalet ekran ve geri görüş kamerası mevcut. Aralık ayında iş arkadaşım kanıma girdi. Hurda teşviği ve skoda indirimleriyle fiyatı epey inmişti. Arkadaşımda da 2018 modeli var. Aynı motora ve donanıma sahip. Ailemiz 4 kişi olduğu için mevcut aracımız biraz küçük geliyordu. Ben de acaba dedim ama aracımı satmak dar zaman aralığında zordu. Olurdu olmazdı derken yıl sonunu kaçırdım. Aracımı istediğim fiyata satamadığım için. Ben olayı rafa kaldırmışken, arkadaş adanada şu anki aracı buldu, biraz daha indirim yaptırmış. Adanayla görüştüm ve 10 - 12 gün gibi bir zamanda aracımı sattım. Pek istediğim fiyat olmadı ama nasip artık. Sonrasında kredi işlemleri vs halledilip, sivas adana yolculuğu başladı. Başka bir arkadaşımla adanaya otobüsle gittik. Sabah adanada kahvaltımızı yapıp, biraz oyalandıktan sonra, plaza açılınca aracı teslim aldık. Bana maliyeti 209 bin tl oldu.

d5385fdaaf9373d1aabb363791aece39.jpg

64e9b3bb2e7ace62ee2b1af9790c8d5e.jpg

bdf08131b5f53b9ad9f6f95cc74cc3de.jpg

Adanadaki nokian bayiinden 4 tane wr d5 kışlık lastik siparişini adanaya gitmeden önce vermiştim. Gittiğimde hazır olacak şekilde. Aracı alınca direk lastikçiye gittik, lastikleri değiştirdikten sonra da yola koyulduk

201ea328601815194257667ef6d51771.jpg

acf677506d6aeef91299a278ed65b594.jpg

Uzun yolculuğun ardından evimizdeyiz.

395be47ec33cf233a5e5bde975a13b4a.plist

Bu da vesile olan arkadaşın arabası.

Rabbim isteyen herkese gönlüne göre versin inşallah.

• Beğen 29
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok güzel araç Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin maşallah.

"Bu ortamı nasıl tesis ettiniz çok merak ediyorum" Sorunuza ilk üye olduğumda 19 yaşındaydım arada versek şimdi 34 yaş. Buralarda büyüdük. :) 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Genel olarak aracımdan çok memnunum. Konforu ve kalitesi oldukça iyi. Bana astradan sonra daha yumuşak ve konforlu geldi. Henüz 2500 km lerde. Yakıt için net birşey söyleyemiyorum ama 6,5-7 civarlarında. Tabi bu sakin kullanımda.
Önceki aracım astra j 1,6 cdti cosmo hb manuel idi. Ondan da çok memnundum. Canavar gibidir. İyi kaçar, rampada herkese kafa tutabilir[emoji4][emoji51] lakin az yaktığını söyleyemem. 2015 te sıfır almıştım, tam beşinci yılda sattım. 68 bin deydi.
a5c4f941bbccc308a7ba56ba308c384c.jpg
51181747e8c8bafea8d2e249b1369888.jpg
Astramla son fotomuz. Yakın yere gitti ama tokatta artık.

04c49e638018c7a89ddfca7f31063aef.jpg
562b82db6bb972cf3dbb4d6d7af04317.jpg
7311187486778cfaa7cd23261d2dce0b.jpg

Çok güzel araç Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin maşallah.
"Bu ortamı nasıl tesis ettiniz çok merak ediyorum" Sorunuza ilk üye olduğumda 19 yaşındaydım arada versek şimdi 34 yaş. Buralarda büyüdük. [emoji4] 

Vay vay vay maaşallah. Ben de usuldan kaynaşayım[emoji846]
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

"Bu ortamı nasıl tesis ettiniz çok merak ediyorum" Sorunuza ilk üye olduğumda 19 yaşındaydım arada versek şimdi 34 yaş. Buralarda büyüdük. :) 

Abi bende aynı, 2012 de üye oldum, şuan yaş 21. Üye olduğumda 13 yaşındaydım, liseye bile başlamamıştım, şimdi üniversiteyi bitireli 1 yıl oldu :D burası çok güzel dostlukların olduğu bir yer, kendi ailem gibi kaybetmek istemediğim insanlar ile dolu :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oktay Hocam Hoş geldin. 

Aracını güle güle güzel günlerde kullan. 

Çok beğendiğim bir araç ve beyazdan daha tatlı duruyor bu renk.

Samimiyetini ve içtenliğini çok sevdim. 

Biz burayı sevdik, buradaki insanları sevdik. Bura vesilesi ile çok güzel insanlar tanıdık. 

Üye onaylarını yıllardır ben yaparım.. 

Üyeyi onaylarken, ümitle basarım onay tuşuna. Yeni bir arkadaş kazanıyor olabilirim, belki yeni bir dost diyerek onaylarım. 

Bir çoğumuz bir çoğumuzun abisiyiz burada, bir çoğumuz kardeşten öte. Bunu kabul eden herkes de burada kardeşimizdir 

• Beğen 30
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Oktay Hocam Hoş geldin. 

Aracını güle güle güzel günlerde kullan. 

Çok beğendiğim bir araç ve beyazdan daha tatlı duruyor bu renk.

Samimiyetini ve içtenliğini çok sevdim. 

Biz burayı sevdik, buradaki insanları sevdik. Bura vesilesi ile çok güzel insanlar tanıdık. 

Üye onaylarını yıllardır ben yaparım.. 

Üyeyi onaylarken, ümitle basarım onay tuşuna. Yeni bir arkadaş kazanıyor olabilirim, belki yeni bir dost diyerek onaylarım. 

Bir çoğumuz bir çoğumuzun abisiyiz burada, bir çoğumuz kardeşten öte. Bunu kabul eden herkes de burada kardeşimizdir.

Hoş buldum. Ben de aynı şekilde buradaki samimiyeti ve sıcaklığı çok sevdim. Vakit fırsat buldukça aranıza kaynamaya çalışırım. Zamanla daha yakından tanışırız sizlerle. Forumlarda genelde bir resmiyet ve soğukluk olur. Burası ev gibi valla.

Renk konusunda bu denk düştü aslında ama ben de çok mutluyum doğrusu. Beyazdan sıkılmıştım. Allah sizin de gönlünüze göre versin inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı uğurlu olsun aracınız ilk çıktığında Adana bayisinde bende dizelini test ettim Octavia aracım vardı aynı motor Karoq biraz hantal gelmişti bu 1.5 motor gelince almakta kararsız kaldım ve Kia Sportage almıştım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

f2e38547ba2aade075c427566ab2958a.jpg
Bu da içerden..

2b74ae31ceed23e536b3aa7046e46c0b.jpg
Basamak montajı da yapıldı..

Bu arada eğer kıyaslama merak eden var ise gözlemlerim ve düşüncelerim şöyle. Buradaki SUV leri görünce buna SUV cuk diyelim[emoji51] işin doğrusu böyle. Fakat oturma yüksekliği astradan sonra bana oldukça tatmin edici geliyor. İnip binme konusu çok rahat. Yüksek araç kişisel tercih doğrusu. Zira 205 e elite paket, panoramik sunrooflu aynı motor superb vardı aldığım yerde. D segmenti ve passattan daha alımlı bir araç. Bu C segmenti diye geçiyor. Ben bunu tercih ettim. Kodiaq abisi. Bariz daha büyük bir araç ve bagajı daha da geniş. Ancak onun boş paketi alınabiliyordu bu fiyatlara. Bomboş araca binmektense en dolusuna binmeyi tercih ederim. Ben biraz donanım delisiyimdir. Para aynı para sonuçta. Bagajı oldukça geniş ve kullanışlı. Port bagaj ihtiyacım kalmadı galiba şu an. Yine de astradan kalan duruyor, ara atkı alırsam kullanılır.
Ebat olarak yeni tiguanla aynı. Sanırım tiguan azcık uzun. Sitede var bir tane, yanına koyuyorum, boş olursa. Kıyasladım, kesinlikle küçük değil.
Sonuç olarak memnunum. İnşallah dsg ile ilgili büyük bir sorun yaşamam.

Hayırlı uğurlu olsun aracınız ilk çıktığında Adana bayisinde bende dizelini test ettim Octavia aracım vardı aynı motor Karoq biraz hantal gelmişti bu 1.5 motor gelince almakta kararsız kaldım ve Kia Sportage almıştım...

Teşekkür ediyorum. Sizin aracınız da çok güzel maaşallah. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Henüz km çok düşük. Aracı pek zorlamamaya çalışıyorum. Ancak 150 bg olduğunu gaz pedalını yapıştırınca hissettiriyor kick down da.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Ben de hurda teşviki ile Karoq almaya niyetlenmiş ve aramadık bayi bırakmamıştım. 2 yerde buldum onlar da hurdayı kendilerinin ayarladıklarını ve sadece 3-4 bin TL indirim yapacaklarını söyleyince vazgeçmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba Oktay Bey, hoşgeldiniz.

Sivas'ta genelde yalnız kalıyordum, geldiğiniz iyi oldu 😀

Aracınız hayırlı uğurlu olsun gülerek kullanın.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Oktay Göktaş yazdı:

Hoş buldum. Ben de aynı şekilde buradaki samimiyeti ve sıcaklığı çok sevdim. Vakit fırsat buldukça aranıza kaynamaya çalışırım. Zamanla daha yakından tanışırız sizlerle. 

Selam👋 hosgeldin.

Kaynamak mi?  Kaynadin bile 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Hoş geldiniz, aracınız da hayırlı olsun. Güle güle kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aramıza hoşgeldiniz,

Ben de 2018 Ocaktan bu yana Kodiaq 1.4 TSİ kullanıcısıyım, ben aracı alırken karoq yoktu sanırım hatırlayamadım. Güzel araçtır ve memnun kalırsınız. Ben 52.000 KM'lerdeyim şimdi. Ne dsg ne başka  bir problem yaşamadım.

DOlu paketlerin hayalet ekran ve ambiyans aydınlatmalarına ayrıca bayılıyorum,ben alırken hayalet opsiyonu dahi yoktu malesef:)

Güzel günlerde kullanın kazasız belasız inşallah..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Hayırlı olsun benimde merak ettiğim bir araç, tiguan mı yoksa karoq mu desem ne dersiniz peki kıyas yapabilirmisiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Hayırlısı olsun 2. el 2012 fiestaya 90 bin lira istenen bu piyasada 209 bine böyle sıfır km üst sınıf ve donanımlı araca sahip olmak keyifli olmalı. :) Allah kaza bela vermesin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Hayırlı olsun aracınız. Kazasız, güle güle kullanın.

Karok, Ateca ile aynı fabrika nın, aynı bantlarında üretiliyor. Ona nazaran, daha fazla konfor için oryente edilmiş bir araçtır.

Sizin gibi, ben de forumu geç fark edip, geç yazanlardanım.

İlerleyen zamanda, kullanıcı deneyimlerinizi paylaşarak, katkılarınızı güncellersiniz diye umuyorum. Çünkü, bu güzel ortamın böyle de bir viral etkisi vardır.

Forumun Skoda otoparkına, bir aracın daha katılmış olmasına sevindim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hoş geldiniz Hocam.

Aracınız hayırlı olsun.

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hoşgeldiniz, Karoq hayırlı uğurlu olsun, çok yakışıklı maşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Çok güzel araç hayırlı olsun.

Mesut Eyibil yazdı:

Hayırlı olsun benimde merak ettiğim bir araç, tiguan mı yoksa karoq mu desem ne dersiniz peki kıyas yapabilirmisiniz?

Biliyorsunuz bu araçlar genel olarak 3 boyutta. Karoq kısa olan ve Seat karşılığı Ateca. VW ara boyda Tiguan, uzun boyda Allspace üretti. Skoda ise kısa boyda Karoq, uzun boyda Kodiak üretti. Tiguan karşısında ara boy üretmedi. Skoda taktik olarak ne yaparsa daha geniş ve kullanışlı yapan bir firma. Seat daha sportif yapma düşüncesinde. Ben 3 firma arasında bu araçlarda kalite anlamında çok fark olacağını düşünmüyorum.  Ebat olarak ise Tiguan Karoq dan   bir büyük ama ben 2 kişiyim ve o büyüklüğe ihtiyacım olmuyor. Araç enleri genelde aynı. Sadece boylar değişiyor. Bu nedenle Karoq ile Tiguan arasında çok büyük fark olmadığı düşünüyorum. Her ikisini kullanan varsa daha iyi değerlendirme yapacaktır. 

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Merhaba Oktay Bey, hoşgeldiniz.
Sivas'ta genelde yalnız kalıyordum, geldiğiniz iyi oldu [emoji3]
Aracınız hayırlı uğurlu olsun gülerek kullanın.

Sevindim, tanışırız inşallah zamanlar müsait olduğunda. Şu günleri bi normale döndürelim hayırlısıyla..
Selam[emoji112] hosgeldin.
Kaynamak mi?  Kaynadin bile [emoji1]

Eyvallah[emoji846]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

Sevindim, tanışırız inşallah zamanlar müsait olduğunda. Şu günleri bi normale döndürelim hayırlısıyla..
Eyvallahemoji846.png

İnşallah, her zaman beklerim. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...