İçeriğe Yönlendir

2012 1.4 TDCi Aracım 160 km/h'ı geçmiyor?

Alptuğ Acar

Recommended Posts

Alptuğ Acar

198 Binde 2012 model 1.4 TDCi Trend aracım var hızlanması çok iyi müsait olduğunda hızlanırken videoyu paylaşacağım ancak 160 civarına geldiğim an "Motor Arızası Servise Gidin" ekranı çıkıyor ve gaz yememeye başlıyor yavaşlayıp 70-80 hızlarına düşünce 2-3 dakika sonra kayboluyor. Aynı hatayı çok dik rampa tırmanışlarında da alıyorum. Ankara'lı kardeşlerim abilerim bilir Cinnah Caddesini çıkarken 3. vites 2500-3000 rpm arası tırmanışta rampanın sonuna doğru bu hatayı alıyorum ardından sakinleşince yine kayboluyor. Neyin nesi bu sorun?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Mazot yetişmiyordur makınaya baglatıp baktırmanız lazım bizdede 1,5 tdci var 170-175 basmıslıgım vardır ama bu süratlar fiesta için azraile el sallamak dan baska bir şey degıl ideal maxımum sürat 120-130 üstü haram sürat 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Arıza kodu bir yana 160’ı pek geçmiyor zaten düzde 1.4 dizel fiestalar. 

• Beğen 4
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Arıza kodu bir yana 160’ı pek geçmiyor zaten düzde 1.4 dizel fiestalar. 

yutupta 210 kasan çok

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

yutupta 210 kasan çok

Onlar özel üretim, tr'de tek filandır, bizimki kadran hızıyla 170'e mehter marşıyla çıkıyordu. Tekraren, eğimsiz yolda.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Acar
Çağlar Bayur yazdı:

dtc kodu nedir?

Abi son sınıfın son döneminde olduğum için hocalar sınavdır ödevdir çok kasıyorlar bağlatmaya gidemedim ama tanıdık ustayla görüştüm çok sıkıştırdığım için intercooler da yok sensörlerden dolayı olabilir dedi. bayramdan sonra gidip bağlatacağım cihaza

Selim Bilgin yazdı:

Onlar özel üretim, tr'de tek filandır, bizimki kadran hızıyla 170'e mehter marşıyla çıkıyordu. Tekraren, eğimsiz yolda.

İşte bendeki gariplik şu abi araç 110-140 arası hızlanmayı 80-120 den daha hızlı yapıyor ama 150'ye falan geldiğinde motor arızası veriyor gaz yemiyor.

Metin Taşcı yazdı:

mazot filittresi orjinal (otosan) veya mann  gibi kaliteli bir marka mı ?

Mazot filtresi otosan orijinal

Sani Gerşon yazdı:

Kızdırma bujileri de bi kontrol edilmeli.

Geçen gün yetkili servisten aradılar kızdırma bobininin değişmesi gerekiyormuş ücretsiz değişim yapacaklarmış ellerinde parça mevcut değilmiş mevcut olduğunda arayacaklarını söylediler onlara da baktırırım serviste ama

Erkan Işık yazdı:

Mazot yetişmiyordur makınaya baglatıp baktırmanız lazım bizdede 1,5 tdci var 170-175 basmıslıgım vardır ama bu süratlar fiesta için azraile el sallamak dan baska bir şey degıl ideal maxımum sürat 120-130 üstü haram sürat 

normal şartlarda 120 130 da gitmem bile abi ama denemek için bi bastım bu arızayı verince bi kaç sıkıştırmada yine böyle yapınca içimde bir kuşku oluştu ister istemez

Evren Erakçora yazdı:

Güç 70ps zaten .

hocam çekmese anlayacağım hani güç yetersiz diyeceğim de rampa çıkarken de bunu yapınca sorun oluyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Acar yazdı:

Geçen gün yetkili servisten aradılar kızdırma bobininin değişmesi gerekiyormuş ücretsiz değişim yapacaklarmış ellerinde parça mevcut değilmiş mevcut olduğunda arayacaklarını söylediler onlara da baktırırım serviste ama

bunu henüz değişmedi iseniz aracınız otoprakta yanabilir, sizi aramışlar gitmemişsiniz, tamzinat ta alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Acar
Çağlar Bayur yazdı:

bunu henüz değişmedi iseniz aracınız otoprakta yanabilir, sizi aramışlar gitmemişsiniz, tamzinat ta alamazsınız.

Parça gelir gelmez değiştireceğim onu haberim yoktu aracı alalı birkaç ay oldu sadece aradıklarında taktıracağımı söyledim parça gelince arayacaklar zaten.

Alptuğ Acar yazdı:

https://www.youtube.com/watch?v=zqeqsAVH-EM

Bu videodaki oksijen sensörü yerinde tıpa gibi bir parça mevcut bende herhangi bir bağlantı yok kapalı o kısım kör tıpa çakılmış gibi

Abi bu konuda ne yapmalı?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

aracınız otoprakta yanabilir,

Bu yanma konusunu bir dorumda okumuştum,burada mı başka forumda mı veya başka platformda mı hatırlamıyorum.

Hatta beyaz bir Fiestaydı sol ön farın olduğu kısımdan yanmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Parçayı temin etmek çok mu zormuş acaba? Ellerinde nasıl yokmuş?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu yanma konusunu bir dorumda okumuştum,burada mı başka forumda mı veya başka platformda mı hatırlamıyorum.

Hatta beyaz bir Fiestaydı sol ön farın olduğu kısımdan yanmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Parçayı temin etmek çok mu zormuş acaba? Ellerinde nasıl yokmuş?

Ben servıse cekdım aracın sasesınden sorgulayıp genel merkezden talep ettıler 1 hafta sonra gel dedıler gıttım yenı parcayı yarım saatde degısıp yolladılar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...