İçeriğe Yönlendir

Bu Dönemde Yazlığa Gidilebilir mi?

Selim ASLAN

Recommended Posts

Selim ASLAN

öncelikle herkesin bayramını tebrik ediyorum.

sorum şu olacaktı.

sokağa çıkma yasağı olmayan illerin birinde yaşıyorum. bayramdan sonra buradan yine sokağa çıkma yasağı olmayan başka bir ile özel aracımla gitmek istiyorum.

aracımda 7 yaşında 2 çocuk olacak. 

1- yine de seyahat izin belgesi almalımıyım

2- 3 gün verilen izin süresi biterse ne yapabilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim ASLAN yazdı:

7 yaşında 2 çocuk olacak. 

0-20 yaş arası evdekalacak 0-15 arası sadece çarşamba günleri günde 4 saat yürüme mesafesinde hava almaya çıkabilir. başka bir izni yok

Selim ASLAN yazdı:

yine de seyahat izin belgesi almalımıyım

bu 65 yaş üstü için belirttiği adreste 30 gün geri gelemden ve yine evden çıkmadan gitmesi için tanınan bir hak sadece

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

hocam 35 yaşa kadar bunları hatırlamazlar

vesile ile Zeki Alasya da akrabamız olur :nazar:

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

hocam 35 yaşa kadar bunları hatırlamazlar

vesile ile Zeki Alasya da akrabamız olur :nazar:

Bedava bilet geliyor muydu? Biz üniversitedeydik giderdik meşhur sinemadaydı değil mi bu şimdi AVM olan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bedava bilet geliyor muydu? Biz üniversitedeydik giderdik meşhur sinemadaydı değil mi bu şimdi AVM olan?

yok gişeden alırdık, şimdi böyle gösteriler de yok biletix olsa ne olur olmasa ne olur. Bir bilene sor esprisini şimdiye uyarlasak onu söyleyen 10 yıl falan nezarete atılır :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

yok gişeden alırdık, şimdi böyle gösteriler de yok biletix olsa ne olur olmasa ne olur. Bir bilene sor esprisini şimdiye uyarlasak onu söyleyen 10 yıl falan nezarete atılır :rofl:

Ferhan Şensoy ne oldu ya? Youtube yapsa ya o? :) Tek adam zaten

podcasti varmış ama çalışsa iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Ferhan Şensoy ne oldu ya?

kavuklu oldu ama sanırım kavuğu da elinde kaldı devredemedi

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
kavuklu oldu ama sanırım kavuğu da elinde kaldı devredemedi
Devie etti abi kavuk Rasim Oztekinde o da covid ten sonra devredecek miş
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

“Devekuşu kabare”kasetleri olurdu büfelerde, yenisi gelsin diye kapısında beklerdik.. bir çok bölümünü ezbere bilirim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

“Devekuşu kabare”kasetleri olurdu büfelerde, yenisi gelsin diye kapısında beklerdik.. bir çok bölümünü ezbere bilirim.. 

ben de bilirim. hatta arkadaşlarla karşılıklı diyalog yapardık.

diskimde var elinizde yoksa videoları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

tiyatro öncesi ıslak hambuger gömerdik bir tepsi sonra kokmayalaım diye naneli ayran

Mehmet Göktürk yazdı:

diskimde var elinizde yoksa videoları.

açık hava tiyatrosu olur mu acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arada ferhanın hümeyralı rasimli bir filmi vardır (youtube da da var) açar izlerim. Hem gündem hem de eski istanbul..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hastane randevusu alıp izin alıp gidenler var. Ama yayla havası gibi bir yerden çıkıp da mesela Mersin gibi sıcak bir yere bu dönemde ben şahsen gitmek istemezdim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konu ile alakalı olarak net yazayım. Burada suç işleniyor.. Yasaklar belli kanun belli. Keyfimizden oturmuyoruz evimizde. Keyfimizden ekonomi %90 küçülmedi. Yasaklara uyun ki bir an önce şu illet bitsin artık

• Beğen 6
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

tiyatro öncesi ıslak hambuger gömerdik bir tepsi sonra kokmayalaım diye naneli ayran

açık hava tiyatrosu olur mu acaba?

Projektör var, anfi servette vardır. yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu hastalık bir kişi tarafından yayıldı.
Bu DÜNYA bir kişi yüzünden 3 aydır evlerde
Kos koca firmalar battı, daha kimler batacak kimler işsiz kalacak belli değil.
Memurluk bile sıkıntı, küçülen ekonomi azalan gelir devletleri de tasarrufa yöneltecek. Yeni atamalar yapılmayacak.
Bugün yasağı deler 18 yaşında çocuğu gayri yasal yollarla dolaştırırsak, belki 4 yıl sonra o çocuğa iş bulamayacağız.
Geniş düşünün, olaya yasakmış gibi bakmayın, boş yolda hız sınırını aşmaktan farklı bu durum. Hepimiz sorumluyuz gelecekten. Çocuklarımızın geleceği için ne deniyorsa onu yapın.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Selim ASLAN
(düzenlendi)

Servet Aydın yazdı:

Konu ile alakalı olarak net yazayım. Burada suç işleniyor.. Yasaklar belli kanun belli. Keyfimizden oturmuyoruz evimizde. Keyfimizden ekonomi %90 küçülmedi. Yasaklara uyun ki bir an önce şu illet bitsin artık

abicim ne yaptın sen yaf,

bari bizi idam et de için rahatlasın)

haberlerde izledik ve hiçbirsorun çıkmadan insanlar köyüne, yazlığına gitti

65 yaş üstü olanlar nereye gitti sanıyorsun.

bunun topluma zararı nedir anlamadım.

ha apartmanda oturdun, ha bahçeli evinde, yazlığında, köyünde.

sizce hangisini yaptığında daha az kişiyle temas edecek.

tarihinde Selim ASLAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hangi tv kanalı yaş yasağı olanların sevki için haber yaptı ben görmedim. İki yaşa takılan evladım 3 aydır kapıdan dışarı çıkmadı çıkamaz da.

Sokağa çıkma yasağı arabayla seyahat yasağı izni vermiyor. Kaymakamlığa gidip izin almayı dene. Veriyor ise okey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim ASLAN yazdı:

o konuya girilise çıkılamaz, tıbbın ön gördüğü en yüksek bulaşma riski olan kuaför ve avm ler açıldı, daha düşük riskli sektörler hala kapalı. ekonomik baskı  bazen daha önde gelir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizin düşündüğünüz olay bence de daha daha güvenli.
Hem sizin hem de çevre için. Ancak size yayla için izin verilirse bir başkası köye, öbürü dedesine, bir diğeri, kuaföre gitmeye kalkar. Bu tür durumlarda olayı kontrol altında tutmak önemlidir.
Yasa evden çıkmayacak diyor. Bireysel ayrıcalıklarda kontrolü kaybeder.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

o konuya girilise çıkılamaz, tıbbın ön gördüğü en yüksek bulaşma riski olan kuaför ve avm ler açıldı, daha düşük riskli sektörler hala kapalı. ekonomik baskı  bazen daha önde gelir

Bizim restaurantımız 1 ayı geçti kapalı, ramazan başlamadan artık iş komple durdu bizde kapattık geldik, dükkan açıkken corona ilk başladığı zamanlar birgün zabıta geldi, masalarda birer kişi oturabilir ve masaların arası 2 metre mesafe olacak dedi. Tamam dedik koca koca masaların yarısını zar zor depoya kaldırdık, ondan sonra 1 hafta geçmedi birdaha geldiler, komple yasak sadece paket servis yapılacak dediler. Dükkan öyle bir hale geldi ki garsonlar eve ekmek getirsin diye açıyoruz maaşlar ödenince 50 lira para kalıyor bana. Hadi hepsini geç dolmuşlara otobüslere bakıyorum 4 metre arabanın içinde 10 kişi oturuyorlar, ben koskoca dükkanıma bitane müşteri oturtamıyorum, havalandırma mı eksik yoo 3 tane klima var bide kapıların önlerinde hava üfleyen alet var. Sürekli temiz hava giriyor yani, otobüsten bin kat daha temiz havalı. Samsundaki dolmuşlar fiat doblo tipi, küçücük arabaya 3 4 kişi oturuyorlar onlara birşey yok. Tabi dolmuşlar otobüsler yasaklanmaz, arabası olmayıp işe gidenler için gerekli ama madem o kadar düşünüyorsun bize gelince mi sorun oluyor, dolmuşları kapatmıyorsan bizim işimize de engel olma. Dolmuşların otobüslerin içinden çok daha temiz benim dükkanım, gece 4 de dükkanı açıyoruz ama 2 aydır cebimizden yiyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin, bundan sonra ne olacağımız da mechul. Biz kazanamasakda mecbur dükkanı açmak zorundayız 2 tane garsonun hasta çocuğu var bitanesi makinaya bağlı onlar için gidip geliyoruz işte kazandığımız işçilere gidiyor. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Babamları, her sene yaptığımız gibi bu sene de Mart ayında köye götürdüm. İki aydır sadece annem dişi çok ağrıdığı için geldi. Onun dışında ne annem ne babam ne de biz birbirimizi görmedik. Ama bayram diye herkes köyde, kaçak gitmişler. Ben de biliyorum kaçak yolları ama gitmedim. Yasal izin olursa giderim. 

Bu aylık dönemde merkeze de hiç gitmedim. Üzerime düşeni yapıyorum ki işler bir an önce normale dönsün. Zor durumda olan insanlar var, daha da çok olacak. Herkes üzerine düşeni yapsın ki herkes rahatlasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...