İçeriğe Yönlendir

Peugeot, Citröen ve Renault - Fransız Araçları Sorunlu mu?

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

Aytac Sakal

58000 km de 2007 model 1,4 8 Valf benzinli symbol aldım ve 3 yıl kadar kullandım bakımlarını daha gelmeden yaptırırım. Sonrasında Lpg bağlattım 1 yılda böyle kulandım araç resmen dağıldı arıza üstüne arıza elektrik ve hararet arızaları delirtti beni.

1,5 DCİ Renault ve Dacia araçlarımız oldu hiç arıza çıkarmadılar çok memnun kaldık.

Ne kadar ekmek o kadar köfte az yaksın parçası ucuz olsun dedik böyle oldu.

Lpg ve sonuç orjinalliğini bozduk 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

2019 Megane var dün servis geri çağırdı, masajlı koltuk olanlarda koltuk yangınları görülmeye başlamış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben C5 ten memnunum. 10 bin km yi geçti bende. 100 küsür binde

20 gün yattığında her şey normal görünmesine rağmen havalandırma fanı çalışmadı. Bir elektrikçi aradık. Çağlar yönlendirmişti.
Sigorta kutusundan sigortaya direk elektrik verince çalıştı. Bir daha da durmadı.
Elektrikçiye göre sigorta kutusu bozuk. Bana göre kafası karışmıştı. Resetlendi.
Başka herhangi bir sorun yaşamadım.
Ben memnunum. Bundan sonra 508 alabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Her arabada sorun çıkabilir yeter ki markalar kullanıcıyı mağdur etmesin. Geçmişe baktığımızda Fransız araçlarının vukuatları diğer guruplara göre daha fazla olsa da şimdilerde özellikle Peugeot da bu durum değişiyor gibi. daha 100 bin demeden blok çatlatmalarını çok duymuştuk Fransızların. İlk dizellerinde sürekli turbo patlatmaları, gti,vts gibi modellerinde beyin arızaları.. böyle liste uzar.. Bunlara Opel 96-97 den sonra elektronik arızalarla katıldı ancak şimdilerde bence Opel de ciddi toparladı. Bence modele ve üretim bandına göre değişiyor..

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

308 i çok beğeniyorum. Fakat vitesin üzerindeki tablet yok mu? Keşke farklı bir iç tasarımı olsaydı. Citroen de, Peugeot da ekonomide rekorlar kırıyorlar. Maşallah motorlar hem iyi çekiyor, hem az yakıyor. Bu iki markanın motor ömrü nedir? Pek bir fikrim yok. 

Gelecekte iyi satış rakamları yakalayacağına inandığım bir diğer marka da Kia dır. Araçlarını çok beğeniyorum. Tasarımın başında vw ve Audi de çalışmış biri varmış (Peter Schreyer). 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Gök yazdı:

sağlamlıkta ölçüt her daim dayımın transiti

1999 120 p ford transit .  daha anahtar değmeyen çok yeri vardır 

Açık kasa mahalleler arası kağıt/karton toplayıcı versiyonu

ypcSHp.jpg

Ölümüne sorunsuz bir motoru var milyon km yapar günde en az 200-250 kez marş basar tık demez bakımını da ikinci el az kullanılmış temiz çıkma yağ ile yapıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Açık kasa mahalleler arası kağıt/karton toplayıcı versiyonu
ypcSHp.jpg

Ölümüne sorunsuz bir motoru var milyon km yapar günde en az 200-250 kez marş basar tık demez bakımını da ikinci el az kullanılmış temiz çıkma yağ ile yapıyorlar.

Tabi %90’ı da minibüsten kesme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

İstanbul'da olanlar bilir, Taksim dolmuşları bunlardandı devir saati yok km saati çalışmaz böyle bir GTI hızlanması yok p100. Şöför dahil 9 kişi alayına dip gaz. Güzel tekne motoru da oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sinan Akgöl yazdı:

İstanbul'da olanlar bilir, Taksim dolmuşları bunlardandı devir saati yok km saati çalışmaz böyle bir GTI hızlanması yok p100. Şöför dahil 9 kişi alayına dip gaz. Güzel tekne motoru da oluyor.

Teşvikiye Taksim arası da bunlardandı. Gümüşsuyu'ndan tırmanırken yanımda biri konuşsa duyulmazdı. Amma sesli motorları vardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...